Bilgi

Sahibinden.com’dan İlan Fotoğrafı Nasıl İndirilir?


Herkese Merhaba. Bu yazımızda Sahibinden.com’dan bir ilanın orijinal resimlerini nasıl bilgisayarınıza indireceğinizi göstereceğim. Belki denemişsinizdir, doğrudan resimleri bilgisayarımıza indirmek için bir seçenek bulunmuyor. Genel olarak ekran görüntüsü alarak bilgisayarımıza kayıt ediyoruz. Tabi isterseniz farklı bir yöntemle Sahibinden.com’daki herhangi bir ilanın görselleriniz bilgisayarımıza indirebiliriz.

Bunun için herhangi bir ilandayken fare sağ tık yapıyoruz. Gelen panelden “Sayfa Kaynağını Görüntüle” dediğimizde aşağıdaki gibi sayfa çıkacak karşımıza. Burada klavyeden CTRL tuşuna basılı tuttuktan sonra F tuşuna basıyoruz. Daha doğrusu CTRL ve F tuş kombinasyonu kullanıyoruz.

Karşımıza gelen arama penceresine “megaphotot” şeklinde yazdığımızda bu bizi ekrandaki ilan için yüklenen resim/fotoğraf bağlantılarına götürecektir.

Burada “data-source” kelimesinin karşısındaki bağlantıyı fare ile seçili hale getiriyoruz. Yalnız burada dikkat edelim, üstündeki tıklanabilir bağlantı değil de altındaki tıklanamayan bağlantıyı seçili hale getiriyoruz. Burada çift tırnak arasındaki bağlantıyı fare seçili hale getirdikten sonra sağ tıklayıp “…….adresine git” diyoruz.

Böylece orijinal ilan fotoğrafı karşımıza çıkacaktır. Bu ilan fotoğrafını bilgisayarımıza indirmek için üzerini sağ tıklayıp “Resmi Farklı Kaydet” diyoruz ve ardından gelen pencereden “Masaüstünü” veya “Dilediğiniz Bir Alanı” seçtikten sonra “Kaydet” dediğinizde bu fotoğraf/resim bilgisayarınıza kaydedilmiş olacaktır.

Aynı şekilde ilanın diğer resimlerini benzer yöntemle tek tek seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Benim anlatacaklarım bu kadar. Herhangi bir sorunuz varsa yorum kısmından sorabilirsiniz. Ayrıca videonun faydalı olduğunu düşünüyorsanız beğenmeyi ve destek içinde abone olmayı unutmayın. Başka bir makalede görüşmek üzere hoşçakalın.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı