Bilgi

#tbt (Throw Back Thursday) Nedir?


Özellikle sosyal medya (instagram, twitter, facebook vs.) platformlarında sıklıkla kullanılan #tbt hashtagi (etiketi) hakkında kısaca bilgi vermeye çalışacağız.

#tbt yada diğer türlü kullanımı ile “#throwbackthursday” özellikle sosyal medya kullanıcılarının “perşembe günlerinde geçmişe ait bir fotoğrafı/resmi paylaştıklarında”  #işareti ile birlikte kullandıkları bir etiket adı. İlk olarak #tbt veya #throwbackthursday 2011 yılında kullanılmaya başlandı. 2015’lere gelindiğinde ise neredeyse bir fotoğraf veya resmin altında olmazsa olmazlardan bir etiket haline geldi.

Throw Back Thursday (#tbt) her ne kadar “perşembe günleri paylaşılan” bir etiket gibi anlamlandırılsa da bu etiket aslında bir deyim ve daha çok “ne günlerdi ama” gibi bir manaya geldiğini söyleyebiliriz. Şimdilerde ise daha çok geçmişe ait bir fotoğraf anlamında her fotoğrafın altında sıklıkla bulabileceğimiz bir etiket türlerinden. Bazı sosyal medya kullanıcıları bu etikete alternatif olarak #flashbackfriday hashtagini (etiketini) çıkarsalarda #tbt kullanımı halen yaygın.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı