Bilgi

Tor Browser Nedir? Nasıl İndirilir?


Çok sayıda güvenlik riski ve potansiyel hırsızlar varken, internette gizliliğinizi korumak hiç de kolay değil. Tor, İnternet üzerinde güvenliğini ve emniyetini artırmak isteyen herkes için tasarlanmış bir araç seti. Web’de gezinmeyi ve yayınlamayı, anlık mesajlaşmayı ve TCP protokolünü kullanan diğer uygulamaları anonim yapmanıza yardımcı olabilir. İş kullanıcıları için gizli bilgi alışverişinin meraklı gözlerden gizlenebileceği, genel kullanıcılar içinse ISS’lerin, basılan tuşları kaydeden yazılımların ve diğer kötü yazılım türlerinin aktivitelerinizi kolayca izleyemeyeceği anlamına gelir.

indir

Çalışma şekli, trafiği, “soğan yönlendirici” (logoya uygun şekilde) adı verilen dağıtılmış bir sunucu ağı boyunca sektirmektir. Tor arayüzü, anonim olmak istediğinizde kolayca açıp kapamanızı sağlar ve bunu yaptığınızda bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekmez. İsterseniz, her birinin tam olarak nerede bulunduğunu gösteren bir dünya haritasına göre çeşitli Proxy tünellerinden birini de seçebilirsiniz.

Çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için, online “Tor dedektörünü” kullanarak anonim şekilde sörf yapıp yapmadığınızı görebilirsiniz. Belirli bir zamanda ağa bağlı kullanıcı sayısına göre bağlanmanız biraz zaman alabilir ama genellikle oldukça hızlıdır. Bağlantı başarılı olduğunda, Tor soğan logosu görev çubuğunuzda sarıdan yeşile döner.

Tor, online güvenlik veya gizlilik ihlalleri konusunda kaygıları olan herkes için basit ve iyi düzenlenmiş, etkili bir araç.

Artıları

  • Anonim moduna geçmek kolay
  • Kurulum sizi adım adım yönlendiriyor
  • Kullanımı kolay ve hafif

Eksileri

  • Anonimliği garanti edemiyor
  • Zaman zaman bağlanmak biraz sürebiliyor

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı