Bilgi

Ücretsiz E-Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur?


Ücretsiz e ticaret sitesi nasıl kurulur? Ticarete atılmak isteyen birçok kişi tarafından sorulmaktadır. Ücretsiz e-ticaret siteleri, online alışveriş dünyasına ilk kez adım atmayı planlayan girişimcilere ve küçük & orta boyutta işletmelere güzel bir başlangıç yapmalarına olanak tanır. Bunun yanı sıra başlangıçta karı maksimum seviyede tutmanıza da yardımcı olur.

E-ticaret, müşterilere daha kısa sürede ulaşmanıza yardımcı olur. Böylece daha fazla satmanız da mümkündür. Eğer ücretsiz bir e-ticaret sitesi açmak istiyorsanız, Eticaret.com size avantajlı bir başlangıç yapmanıza olanak tanımaktadır. Bu bakımdan free paket ekstra masraf, komisyon ve sürpriz ödeme gibi seçenekler de yoktur. Genel olarak şu gibi adımları izleyerek, kısa sürede bir taneye sahip olabilirsiniz:

 1. Mevcut tüm paketlerine bakın
 2. Satılacak ürünü seçin
 3. Şirket açın
 4. Site Kurulumunu tamamlayın

Eğer ücretsiz e ticaret sitesi nasıl kurulur diyorsanız tüm bu adımları izleyerek, kısa süre içerisinde bir yanıt alabilirsiniz.

Mevcut Tüm Paketlerine Bakın

Eticaret.com tarafından sunulan free paket, adından anlaşılabileceği gibi ücretsizdir. Böylece standart özelliklere sahip bir platform oluşturulabilir. İçinde genel hatları ile,

 1. 1 adet ödeme sistemi entegrasyonu,
 2. Eğitim dokümanları,
 3. 100 GB yıllık trafik/sunucu kullanımı,
 4. 25 adet ürün ekleme,
 5. Yazılım güncellemeleri,
 6. 25 adet ürün ekleme,
 7. Anlaşmalı kargo fiyatları,
 8. Kullanıma hazır tema şablonları,
 9. Kapıda ödeme/havale ile ödeme,

Vardır. Ancak free paket dışındaki diğer seçenekleri de bilmeniz gerekir. Zira ücretsiz e ticaret sitesi nasıl kurulur adımlarını doğru bir şekilde tamamlarsanız, siteniz kısa sürede büyüyebilir. Böylece daha üst seçeneklere gerek duyulabilir. Midi, free pakete ek olarak şunları içermektedir:

 1. Alan adı
 2. Özel SSL sertifikası
 3. Günlük yedekleme
 4. 100 adet ürün ekleme
 5. 1000 GB yıllık trafik/sunucu kullanımı
 6. Ticket destek hattı

Maksi seçenek ise midi + şu seçeneklere sahiptir;

 1. 200 adet ürün ekleme
 2. Premium tema seçenekleri
 3. Tema düzenleme editörü
 4. Blog modülü
 5. Hediye çeki sistemi
 6. 2000 GB yıllık trafik/sunucu kullanımı
 7. Ticket + telefon destek hattı
 8. Sınırsız ödeme sistemi entegrasyonu

Midi ve Maksi paketler uygun fiyatlar ile sunulmaktadır.

Satılacak Ürünü Seçin

Ücretsiz e ticaret sitesi nasıl kurulur kapsamında paketler ve bunların özellikleri hakkında bilgi sahibi olduktan sonra sırada satılacak ürüne karar vermek gerekir. Bu kapsamda çok sayıda seçeneğiniz vardır ve bazıları şöyledir:

 1. Ev ve dekorasyon ürünleri
 2. Sırt çantaları
 3. Ayakkabı
 4. Teknolojik ürünler
 5. Kişisel bakım ve kozmetik ürünleri
 6. Hazır yemek
 7. Telefon kılıfları
 8. Günlük kıyafet
 9. Çanta
 10. Evcil hayvan ürünleri

Bunların dışında farklı seçeneklere yönelmeniz de mümkündür. Tümünü inceleyebilir, aralarından size en uygun olanlarını keşfedebilirsiniz.

Şirket Açın

Online alışveriş sitesinde ne satacağınıza karar vermişseniz, ardından şirket kurma adımı vardır. Resmi bir şirketin olması, şartlara uygun biçimde ticaret yapabilmek için gerekir. Eğer hangi opsiyonların olduğunu merak ediyorsanız ana hatları ile limited, şirket ve anonim şeklindedir.

Bunların her biri farklıdır. Bu nedenle tek tek incelenmesi önerilir. Böylece aralarından size en uygun olanlar bulunabilir. Şirket kurmak için bir mali müşavir ya da muhasebeci ile iletişime geçilebilir. Bu sektörde tecrübeli olması, işlemlerinizde size yardımcı olabilir.

Site Kurulumunu Tamamlayın

Şirketinizi kurduktan sonra ardından sitenizi kurmak gerekir. Eticaret.com size bu konuda pratik seçenekler teklif eder. Hızlı bir şekilde şu adımları takip etmeniz yeterlidir:

 1. com sitesine girerek, hemen ücretsiz başla üzerine tıklayın.
 2. Opsiyonlar arasından free paket üzerine tıklayın.
 3. Karşınıza çıkan formda adınız, soyadınız, cep telefonunuz, e-mail adresiniz ve firma-kurum adınız gibi detayları doldurun.
 4. Altta kaydet ve devam et dedikten sonra kalan işlemleri bitirin.
 5. Eklemek istediğiniz ürünleri seçerek eklemeyi tamamlayın.
 6. Site tasarımını belirleyin.
 7. Kargo ve ödeme için gerekli ayarları gerçekleştirin.

Bu 7 adım ardından ücretsiz e ticaret sitesi nasıl kurulur işlemleri tamamlanır. Eğer sitenizi başarılı bir şekilde yönetirseniz büyüyerek iş potansiyelinizi arttırabilirsiniz. Bundan sonra talep ederseniz, midi veya maksi paketlere hızlı bir şekilde geçerek sitenizi destekleyebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı