Bilgi

Unravel Oyunu Hikayesi, Karakterleri ve Yapımı


Unravel Coldwood Interactive tarafından geliştirilen Electronic Arts tarafından yayınlanan fizik tabanlı bulmaca platformlu video oyunudur. Bu Electronic Arts E3 konferansında 15 Haziran 2015 de açıkladı. Oyun yıldızı Yarny iplikten yapılmış antromorfik bir yaratıktır.

Unravel Oyun

Oyun Yarny adlı kahramanın çevresinde gerçekleşiyor, kırmızı iplikten yapılmış olan küçük yaratık Yarny kendi vücudunu kullanarak dünyayı keşfediyor. Yarny harekete başladığında dolaşmış olan ip çözülmeye başlıyor, oyuncu bulmacayı çözmek için ve oyunda ilerlemek için çizgiler oluşturması gerekiyor. Sahlin fizik ile oynamanın her zaman eğlenceli olduğunu belirtmiştir. Bu yalnızca bulmaca çözme değil, aynı zamanda senin hareketinin de bunda büyük payı vardır. Bazen yalnızca çapraz hareket edebilirsin. Her zaman arkanda iz bırakmalısın bunun için halatla asılabilirsin. Bütün bunları birleştirerek gerçekten harika şeyler yapabilirsin.

Unravel Hikayesi

Oyunun tanıtımı esnasında pencereden bakan yaşlı bir kadının bebek resmini ayarlamadan önce iplik topunu topladığı görüldü. O üst kata çıktıkça iplik topu yuvarlanıyor. Kırmızı iplikten yapılmış olan oyunun kahramanı antropomorfik yaratık Yarny, iplik topunun dışına çıkar ve etrafında şaşkın bakışlar görür. Sahlin’e göre Unraveldeki kahraman Yarny sevginin ve birlikteliğin bir sembolüdür.

Unravel Yapımı

Microsoft Windows sürümü için Haziran 2015 itibariyle Electronic Arts Origin üzerinden satışa çıkacağı bildirildi. Ayrıca PlayStation 4 ve Xbox One sürümünün de bulunduğu bildirildi. Electronic Arts14 Aralık 2015’de oyunun dünya çapında başlatma tarihini 9 Şubat 2016 olarak duyurdu.

Oyunun arka planı ve bulmacalar İsveç Umea manzarasından ilham alınmıştır; Sahlin Kuzey İsveç’te aile kamp gezisi esnasında ip ve lastikten oyuncak bebek Yarny oluşturduktan sonra oyunu için bundan ilham almıştır. Sahlin şu değerlendirmelerde bulunmuştur. ‘Burası Kuzey Kutbuna yakın çok küçük bir kasabadır. Burada yaşayan insan sayısı çok az, ama çoğu kırsalda yaşıyor. Ben bu yerleri paylaşmak istedim, buraları çok sevdim. Video oyunlarında bu yerleri çok fazla göremediğimizi düşünüyorum. Sen daha fantastik şeyler görmelisin.’

Sistem Gereksinimleri için: https://www.tech-worm.com/unravel-sistem-gereksinimleri/

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı