Bilişim Teknolojileri

USB Bellek Biçimlendirilemiyor Sorunu ve Çözümü


USB Belleğiniz bazen değişik sebeplerden dolayı biçimlendirme hatası verebiliyor. Genellikle kullanıcılar biçimlendirme sırasında ekrana “Windows biçimlendirmeyi başaramadı” şeklinde bir hatayla karşılaşıyor. Şimdi sizlere USB Bellek biçimlendirilemiyor hatasının çözümünü göstermeye çalışacağım.

1.Yol: USB Disk Storage Format Tool programı ile biçimlendirilemeyen USB’lerinizi biçimlendirebilir (format) atabilirsiniz. Programı buradan indirip kurun kurulumu oldukça basit. Kurduktan sonra flash diskinizi gösterip Start deyin.

hp usb disk storage format tool

2. Yol: Bilgisayarımın içine girdikten sonra USB Belleğinizin olduğu sürücüyü sağ klikleyip DONANIM sekmesine tıklayın ardındından USB’nizi seçip ÖZELLİKLER‘i seçin. Açılan pencereden İLKELER sekmesinde Daha İyi performans  seçeneğini seçin ve Tamam dedikten sonra USB Sürücünüzün üzerine tekrar gelip BİÇİMLENDİRME‘yi deneyin.

usb biçimlendirme sorunu usb biçimlendirme

3.Yol: Bilgisayarımın içerisinde ki USB Sürücüsünün üzerine gelin bir parmağınızla SHİFT tuşuna basılı turarak fare ile USB Sürücüsünün üzerinde SAĞ KLİK yapın. Açılan pencereye format:X yazın. X yerine Sürücü adı ne ise onu yazın. Ve enter yapın.

usb-nasıl-biçimlendirilir-01

3 Yorum

3 Yorum

 1. ali

  6 Aralık 2016 at 18:12

  çok sağol

 2. salih

  24 Aralık 2016 at 21:05

  cok tesekkur ederım gercekten ıse yaradı allah razı olsun

 3. kzr

  13 Haziran 2019 at 12:35

  Eğer flash belleğinizin arkasında micro usb girişi varsa android telefona takınca “usb bozuk, onarılsın mı” yazıyor bu şekilde formatlayıp düzelttim onun haricinde denemediğim program ve yöntem kalmamıştı..

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı