Bilgi

Watch Dogs Konusu ve Karakterleri


Bu makalede Watch Dogs video oyununun Konusu ve Karakterleri hakkında kısaca bilgi vermeye çalışacağız. Watch Dogs oyununun hikayesi ABD’de geçiyor. 2003 Yılında ABD’nin kuzeyi ile Kanada’danın bir kısmında bir elektrik kesintisi meydana geliyor. Elektrik kesintisinin nedeni ise bir Hacker‘ın yaydığı bir bilgisayar virüsü nedeniyle meydana geliyor. Elektirk kesintisi sonrasında ABD’nin bir çok şehrinde kaos meydana geliyor ve bir çok insan bu yüzden hayatını kaybediyor. Bunun sonucunda bazı büyük şirketler bir araya gelerek CtOS (Central Operating System | Merkezi İşletim Sistemi) adlı bir sistem oluşturuyorlar. Bu sistem kameralar, cep telefonları gibi bir çok elektronik cihazın tek bir merkezden yönetilmesini sağlıyor.

Oyun, Chicago şehrinde geçiyor.  Oyunun başrolunde ise Aiden Pearce bulunuyor. Aiden Pearce mevcut durumu kendi amaçları için kullanmaya başlıyor. CtOS (Central Operating System | Merkezi İşletim Sistemi) sistemine sızarak trafik lambalarını, güvenlik kameralarını, bankamatikleri kontrol etmeye başlıyor. Kontrolü ise Profiler adlı bir akıllı telefon ile gerçekleştiriyor. Amacı ise saldırıya uğrayan ailesi ve aynı saldırıda ölen yeğeni Lena’nın intikamnı almak.

Watch Dogs Karakterleri

Aiden Pearce:  Şikago’daki ctOS’lara erişebilen; kontrol, gözetleme ve koruma konusunda takıntılı olan, çok yetenekli bir hacker. Watch Dogs oyununın ana karakteri. Belfast, Kuzey İrlanda da 2 Mayıs 1974 yılında doğan Paerce önceleri bilgisayar korsanlığı ve ruhsatsız silah bulundurmaktan dolayı 11 ay hapis cezasına çarptırılmış. Gri Şapkalı Hackerdir.

Jackson Pearce: 10 Yaşında olan Jackson asıl adı Jackson Kent Pearce olan Aiden Pearce ‘ın yeğeni, Nicole Pearce’nin oğludur.

Lena Pearce: Lena Violet Pearce oyunda önemli bir karakterdir. Nicole Pearce ‘ın kızı ve Aiden Pearce’ ın yeğenidir.  Jackson’ın kız kardeşi olup 6 yaşında bir saldırıda öldürüldü.

T-Bone (Raymond Kenny): Bilgisayar korsanı olan T-Bone eskiden kaynakçılık işi ile uğraşıyordu. Oyunda destek elemanı diyebiliriz. İlginç bir karakter.

Jordi Chin: Pis işlerin adamı diyebiliriz. Genellikle kahramanımız Aiden’a her konuda destek olan iş bitirici biri.

Nicole Pearce (Nicky): 1979 Belfast, Northern Ireland doğumlu olan Nicole, Aiden’ın kız kardeşidir.

Clara Lille (BadBoy17): Tatto sanatçısı arkadaşımız aslınmda bir muhbir. Aidene muhbirlik yapıyor diyebiliriz.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı