Bilgi

WhatsApp Gruptan Nasıl Çıkılır? WhatsApp Grup Silme Nasıl Yapılır?


Herkese Merhaba. Bu yazımızda -basit bir şekilde- “WhatsApp Gruptan Nasıl Çıkılır? WhatsApp Grup Silme Nasıl Yapılır?” Sorusuna cevap vermeye çalışacağız. İşlemlerimiz oldukça basit ve bir kaç adımda silme işlemini gerçekleştireceğiz. Öncelikle yapmamız gereken şey çıkmak istediğimiz grubun üzerine basılı tutuyoruz. Ardından grubun üzerine onay işareti görüldüğünde sağ üst kısımda bulunan dikey üç nokta simgesini klikliyoruz ve açılan panelde“gruptan çık” sekmesini seçip, gruptan çıkılsın mı uyarısına “çık” diyoruz ve gruptan çıkmış oluyoruz. Gruptan tamamen çıktık ama işlemde bir adım daha bulunuyor. Çünkü grup adı sohbet panelinde kalmaya devam ediyor.

Gruptan çıktığınızda hala “Grup Adı” WhatsApp sohbet panelinde görünmeye devam eder (ayrıldınız yazısı ile) ancak gruptan çıkıldığı için herhangi bir sohbet akışı olmaz.  Şimdi bunu basit bir şekilde silmek için aynı şekilde çıktığımız grubun üzerine kısa bir süre basılı tutuyoruz ve sağ üstte bulunan dikey üç nokta simgesine klikliyoruz. Açılan panelde eğer gruptan atılan video, resim, dokümanlarında silinmesini istiyorsanız “Medyayı telefonumdan sil” yanındaki kutucuğu işaretliyoruz ve yok eğer gruptan atılan video, resim, dokümanların silinmesini istemiyorsanız “Medyayı telefonumdan sil” yanındaki kutucuğu işaretlemeyip aşağıda gösterdiğim sil butonuna basıyoruz ve böylece grup adı telefonumuzdan tamamen siliyor. 

1- Grupta atılan resim, fotoğraf, belge veya videoların telefon hafızasından silinmesini istiyorsanız o zaman “Medyayı telefonumdan sil” yanındaki kutucuğu işaretliyoruz.

2- Grupta atılan resim, fotoğraf,belge veya videoların telefon hafızasından silinmesini istemiyorsanız o zaman  “Medyayı telefonumdan sil” yanındaki kutucuğu işaretlemiyoruz.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı