Bilgi

Whatsapp Konuşmaları E-Posta ile Nasıl Gönderilir?


Herkese Merhaba. Bu yazımızda WhatsApp yazışmalarını basit bir yöntemle E-Posta ile bir başkasına veya kendi mailimize gönderme olayını anlatacağım. Yapacağımız işlem oldukça basit. Yalnız burada bilmeniz gereken bir kaç konu var. Birincisi sohbet geçmişiniz e-postaya .txt dosyası olarak gönderilmektedir. (Windows Phone 8.1 ve daha ilerisi) veya e-postanın içerisine düz metin olarak yapıştırılacaktır (Windows Phone 7 ve 8.0). E-posta limitlerinden dolayı tüm sohbet geçmişinizi -eğer fazla ise-  tek seferde e-posta ile göndermeniz mümkün olmayabilir. Daha eski sohbetleri e-postalamanın tek yolu yeni sohbetleri silmek ve sohbet geçmişinizi yeniden e-postalamaktır.

Sohbet ,çerisinde geçen resim, fotoğraf vs. txt dosyasına eklenmez ancak e-postaya eklenebilir. Ancak bu mailin (yaklaşık 25 MB) desteklediği ölçüde gönderme mümkün olacaktır.

Whatsapp Konuşmalarını E-Posta ile Gönderme

1- WhatsApp konuşma penceresine gelip sağ üstteki yatay üç nokta simgesine klikliyoruz buradan açılan panelde AYARLAR diyoruz. Ardından Sohbetler >>> Sohbet geçmişi sekmesini seçiyoruz.

2- Devamında Sohbeti E-Postala diyoruz ve açılan pencerede hangi konuşmayı göndereceğimizi seçiyoruz. Bu aşamada konuşmada geçen medya yani fotoğraf, resim, videoları ekleyip eklemeyeceğimizi belirtip gmail’i seçiyoruz.

3- Ve son olarak kime göndereceksek (kendimizde olabiliriz) maili yazıp gönder tuşuna basıyoruz. İşlemimiz bu kadar.

1 Yorum

1 Yorum

  1. Avci

    29 Mart 2018 at 14:11

    Gönderdikten sonra nasıl içeriğini açıp okuyabiliriz bu mümkünmü

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı