Bilgi

WhatsApp’ta Geçici Olarak Yasaklandınız!


Bu yazımızda “WhatsApp’ta geçici olarak yasaklandınız” mesajını neden görüyorum? sorusuna cevap vermeye çalışacağım. Eğer hesap etkinliğinizle WhatsApp sistemini kötüye kullanmaya çalıştığınız tespit edilirse veya WhatsApp Hizmet Koşullarını ihlal ederseniz WhatsApp hesabınız geçici olarak yasaklanacaktır. Bu geçici yasaklamanın ne kadar süreceği bilgisini içeren uyarı mesajını uygulamanın içinde alacaksınız. Bu geçici yasaklama süresince, WhatsApp hesabınızın hiçbir bölümüne erişemeyeceksiniz. Geri sayım tamamlanınca WhatsApp hesabınızı tekrar kullanabileceksiniz.

Bu geçici yasaklamayla ilgili daha fazla bilgi almak için ekranınızdaki Daha Fazla Bilgi seçeneğine dokunun. Geçici yasaklamaya neden olabilecek bazı aktiviteler (bunlarla sınırlı olmamak koşuluyla):

1- Adres defterinde numaranız kayıtlı olmayan kişilere çok fazla mesaj göndermek. Tüm WhatsApp kişilerinizden mevcut telefon numaranızı adres defterlerine eklemelerini rica edin.

2- Kısa bir süre içerisinde birçok kişi tarafından engellenmek. Sadece sizden mesaj almak isteyen kişilerle iletişim kurduğunuzdan emin olun.

3- Adres defterinde numaranız kayıtlı olmayan kişilerle çok fazla grup oluşturmak. Tüm WhatsApp kişilerinizden mevcut telefon numaranızı adres defterlerine eklemelerini rica edin.

4- Aynı mesajı çok fazla kişiye göndermek. Aynı mesajı birçok kişiye göndermek için Toplu Mesaj Listeleri’ni kullanın.

5- WhatsApp Hizmet Koşullarını ihlal etmek.

“Telefon numaranızın WhatsApp kullanımı yasaklandı. Yardım için destekle iletişime geçin.” mesajını neden görüyorum?

Eğer yasaklandıysanız, WhatsApp’ta bu mesajı alırsınız:

Telefon numaranızın WhatsApp kullanımı yasaklandı. Yardım için destekle iletişime geçin.” Unutmayın, hesap etkinliğinin WhatsApp Hizmet Koşullarını ihlal ettiği düşünelen hesaplar yasaklanmaktadır. WhatsApp’ın geçerli kullanımları ve Hizmet Koşullarımızı ihlal eden eylemlerle ilgili daha fazla bilgi için, lütfen Hizmet Koşullarımızdaki “Servislerimizin Geçerli Kullanımları” kısmını gözden geçirin. WhatsApp herhangi bir uyarıda bulunmadan hesabınızı yasaklayabilir. Eğer hesabınızın yanlışlıkla yasaklandığını düşünüyorsanız telefon numaranızı ve talebinizi e-posta ile yollayın. Talebiniz üzerine durumunuz gözden geçirilecektir. Hesabınız yasaklandıktan 72 saat sonra kişileriniz artık sizi göremeyeceklerdir.

WhatsApp İletişim:

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı