Bilgi

WhatsApp’ta Sonsuzluk (∞) İşareti Nasıl Yapılır?


Herkese Merhaba. Bu yazımızda -kısaca- “WhatsApp’ta Sonsuzluk (∞) İşareti Nasıl Yapılır?” sorusuna kısaca yanıt vermeye çalışacağız. Sonsuzluk (∞) İşareti Matematik’te sonsuz sayıda sayıyı temsil eden bir semboldür. Kısaca bir ifadenin sonsuzluğunu ifade etmektedir. Lemniscate sembolüyle yazılmıştır. Yan bir şekildeki sekiz rakamı veya “Lemniscate Eğrisi” gibi birçok ifade ile de kullanılır. Sonsuzluk bir sayı değildir. Belirli bir sayıyı değil, sonsuz büyük bir miktarı temsil eder. Sosyal medyada daha çok doğum ile ölüm arasındaki yaşamdan sonrada sonsuza kadar unutulmayacağı gibi anlamlar verilmiştir.

Telefonda sonsuzluk işareti yapmak, en kolay işlemlerden birisidir. Bu işaret emoji rehberinizde bulunduğu için, hiçbir zorluk çekmeden yapabileceksiniz. Aşağıdaki resimde, sonsuzluk sembolünü bulabileceğiniz yer gösterilmiştir.

Şimdi cep telefonunuzun whastapp sohbet ekranında bu sonsuzluk işaretini nasıl yapabiliriz sorusunun cevabına geçelim. Sohbet penceresi ekranında sol altta emoji simgesine klikleyelim ve açılan panelde en sondaki simgeler (!?#) kısmını seçelim. Aşağıya kaydırarak “sonsuzluk işaretini” bulalım ve seçelim. işlemimiz kısaca bu kadar.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı