Windows 10

Windows 10 Bluetooth Nasıl Kullanılır?


Bu yazımızda ise “Windows 10 Bluetooth Nasıl Kullanılır?” sorusuna kısaca yanıt vermeye çalışacağız. Bluetooth özelliğine sahip iki cihaz arasında dosya aktarımını basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için öncelikle hem bilgisayarınızdan ve hemde diğer cihazınızdan (cep telefonu, tablet, laptop, tv vs.)  bluetooth özelliğini açık hale getirmeniz gerekiyor.

1- Öncelikle Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayarınızın Bluetooth özelliğini açmak için Başlat sekmesine klikleyerek veya Windows Logosu ile I Tuşuna birlikte basarak “Ayarlar” penceresini açıp buradan “Cihazlar” seçeneğini seçiyoruz.

2- Gelen pencereden Blutooth özelliğini aktif hale getirdikten sonra, bir belge veya dökümanı Bluetooth özelliği açık durumda olan başka bir cihaza göndermek için “Bluetooth ya da başka cihaz ekle” seçeneğini seçiyoruz.

3- Şimdi gelen Cihaz Ekle penceresinden Bluetooth seçeneğini klikliyoruz.

4- Belge göndereceğimiz cihazın Bluettooth özelliğini açık hale getirdiğimizde bu kısımda cihazımız görünecektir. Eşleştirme işlemi için cihazımızı klikliyoruz.

5- Eşleştirme istediği gönderdiğimiz cihazımızın ekranına aşağıdaki gibi bir eşleştirme isteği belirecektir. Eşleştir diyoruz.

6- Eşleştir dedikten sonra bilgisayarımızın ekranında aşağıdaki gibi bir seçenek gelecektir.  Burada “Bağlan” diyoruz.

5- Bağlantı yani eşleştirme işlemi tamamsa aşağıdaki gibi bir uyarı bilgisayarımızın ekranında belirecektir.

6- Şimdi diyelim bilgisayarınızdan bir fotoğrafı eşleştirme yaptığımız cep telefonunuza göndereceksiniz. Fotoğrafın üzerini sağ klikleyip Gönder > Bluetooth Aygıtı diyoruz.

 7- Gelen pencereden cihazımızı (cep telefonumuzu) seçiyoruz ve ileri diyoruz.

8- Bu sırada bilgisayarımızın ekranında “Kimlik Doğrulama” ekranı gelecektir. Telefonumuza geçerek gelen doğrulama işlemini “Kabul et” diyoruz.

9- Cep telefonumuza gelen “Dosyayı kabul ediyor musunuz?” Sorusuna “Kabul Et” diyoruz.

10- Aktarım işlemi kısa süre içerisinde başlayacaktır. Dosyanın boyutuna göre bu işlem biraz zaman alabilir.

11- İşlem tamamlandığında hem cihazınızın hemde bilgisayarınızın ekranında bir uyarı belirecektir.

1 Yorum

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı