Windows 10

Windows 10 Kaldığın Yerden Devam Etme Özelliğini Kapatma


Windows işletim sistemlerinde oturumu kaydetme özelliği yıllardır bulunan bir özellikti fakat bu özelliği kullanıcılar kendileri doğrudan aktif etmediği sürece çalışmıyordu. Windows 10 güncellemesi ile birlikte bu özellik birçok Windows işletim sistemine sahip bilgisayar sistemlerinde aktif hale geldi. Normalde bu özellik sayesinde bir uygulama üzerinde çalışıyorken bilgisayar herhangi bir nedenle yeniden başlatıldığında pencereleriniz geri geliyordu. En çok tanık olduğumuz şey ise Google Chrome pencereleri olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bir çok kullanıcı bu durumdan bir hayli rahatsız. Bizde bu yazımızda oturum kaydetme özelliğini nasıl kapatacağınızı göstermeye çalışacağız.

Windows 10 Oturumu Kaydetme Özelliğinin Kapatılması

İlk olarak başlat sekmesinde bulunan “Ayarlar” menüsünü açıp, “Hesaplar” kısmından “Oturum Açma Seçeneklerine” gidiyoruz. En altta bulunan “Bir güncelleştirme veya yeniden başlatma sonrasında cihazımın kurulumunu otomatik olarak tanımlamak ve uygulamalarımı yeniden açmak için oturum açma bilgilerimi kullan” seçeneğini “Kapalı” hale getiriyoruz.

Devamında başlat menüsü yanındaki arama kısmına “Dosyaların ve klasörlerin arama seçeneklerini değiştir” yazın ve karşımıza çıkan seçeneği klikliyoruz.

Burada “Görünüm” sekmesi altında bulunan “Oturum açmada önceki klasör pencerelerini geri yükle” seçeneğindeki tiki kaldırıyoruz. (Yanındaki tik işareti olmayacak.) İşlemimiz kısaca bu şekilde.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı