Windows 10

Windows 10 Kurulumundan Sonra Bilgisayarın Açılmaması


Bir çok kişi Windows 10’ geçtikten sonra bilgisayarının açılmadığından şikayet ediyor. Bu durum aslında BIOS ayarlarını tam olarak yapılmadığından kaynaklanıyor. Bazı bilgisayarlarda Windows 10 kurulumundan sonra kullanılan bilgisayarın özelliğine göre çakışmasına neden oluyor. Şimdi sizlere basit bir şekilde nasıl bilgisayarınızı açabilirsiniz bunu izah etmeye çalışalım.

Öncelikle bilgisayarınızı kapatın açıldıktan sonra F12 veya DEL tuşlarına üst üste basarak BIOS ayarlarına gidin.

BIOS’a ekranı açıldıktan sonra “Boot mode” veya “Boot mode select” seçeneğine gidin. Bu seçenekte yer alan kısımda karşısındaki seçeneği “UEFI” olarak belirleyin. Özellikle yeni teknolojiye sahip bilgisayar veya laptoplarda “Legacy/UEFI” seçeneği belirlenmiş ise “UEFI” şeklinde değiştirip F10 yaparak tamam deyin ve çıkın. Bilgisayarınız açılacaktır.

Eğer “Your PC ran into a problem and needs to restart. …. we’ll restart for you” hatası alırsanız bu hatada özellikle bilgisayar sürekli olarak restart edip yeniden başlamakta bu durumda ise bilgisayarın güç seçeneklerinden sadece LOCK seçili hale getirip aşağıdaki videodaki gibi yapın.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı