Windows 10

Windows 10 Masaüstü Arka Plan Fotoğrafını/Resmini Değiştirme


Herkese Merhaba. Bu yazımızda sizlere basit bir şekilde “Windows 10 Masaüstü Arka Plan Fotoğrafını/Resmini Değiştirme” olayını anlatacağım. Yapacağımız işlemler oldukça basit. Öncelikle masaüstü arka plan yapacağınız fotoğraf veya resmi google’den indirin veya hazırda varsa bilgisayarın masaüstüne atın. Ardından masaüstünde iken fareyi sağ klikleyin ve açılan küçük panelde Kişiselleştir seçeneğini seçin.

Açılan pencerede hazır fotoğraflardan seçeceğiniz gibi GÖZAT kısmından kendi indirdiğiniz veya bilgisayarınızda bulunan fotoğraflardan birini seçebilirsiniz. GÖZAT dedikten sonra resmi seçtiğinizde otomatik arka planda görünecektir. Dilerseniz masaüstüne aldığınız bu fotoğrafı başka bir yere taşıyabilir veya silebilirsiniz. Masaüstü ekranı aynen kalacaktır. 

Bazen seçilen fotoğrafların sığmama durumları ortaya çıkabiliyor. Bu tür durumlarda “Bir ekran sığdırma durumunu seçin” kısmından tek tek deneyerek en uygun görüntünün oluşup oluşmadığına bakın. Genellikle DOLDUR seçeneği en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.

2 Yorum

2 Yorum

  1. fikret karadag

    24 Kasım 2019 at 18:57

    ama bende arkaplan var ama resim var ama seçnekler yok win 10 1909

  2. UĞUR BAĞCI

    15 Şubat 2020 at 22:06

    Emeğinize, bilginize ve yüreğinize sağlık…

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı