Windows 10

Windows 10’da Microsoft Hesabı Nasıl Kaldırılır?


Herkese Merhaba. Bu yazımızda sizlere “Windows 10’da Microsoft Hesabı Nasıl Kaldırılır?” sorusuna yanıt vereceğim. Yapacağımız bu işlemde bilgi ve belgeleriniz -verileriniz- silinmez, bilgisayarınız hiçbir şekilde zarar görmez. Burada basit bir şekilde Microsoft hesabını kaldırarak bunu normal bir hesaba dönüştüreceğiz. Hemen hemen hepimiz bilgisayarımızda yerel Windows kullanıcı hesabı kullanıyoruz. Ancak çoğu zaman ilk kurulumda “Hotmail, Outlook, MSN” gibi Microsoft hesabı ile giriş yaparak kullanıcı hesabı oluşturuyoruz. Böylece bilgisayarımızı her açtığımızda Microsoft hesabı adresimizle ilişkilendirilen PIN veya Şifre ile giriş yapmak durumunda kalıyoruz.

Tabi bu durum beraberinde bazı sorunları çıkartabiliyor. Şimdi kısaca “Windows 10’da Microsoft Hesabı Nasıl Kaldırılır?” sorusuna cevap verelim.

Şu anda benim bilgisayarıma giriş yapmak için bir Microsoft Hesabı gerekiyor. Öncelikle bu Microsoft Hesabı ile bilgisayarıma giriş yapıyorum. Giriş yaptıktan sonra hemen BAŞLAT/Windows simgesinin üzerine sağ klikleyip “AYARLAR” seçeneğine gidiyorum.

Gelen pencereden “HESAPLAR” sekmesine klikliyorum.

Gelen diğer pencerede Microsoft Hesabınız ve ilişkilendirilen mail adresiniz görüntülenecek. Burada alt kısımda bulunan “Bunun yerine bir yerel hesap ile oturum açın” seçeneğini seçiyoruz.

Gelen “Yerel Hesaba Geç” panelinde mail adresimizin şifresini giriyoruz. (PIN Şifresi değil.)

Son olarak oluşturacağımız, geçiş yapacağımız hesaba bir kullanıcı adı veriyoruz. Şifre ile bilgisayarınızı açmak istiyorsanız Parola kısmına yeni şifrenizi girin ve ardından hemen altındaki kısımdan şifrenizi yeniden yazın. Eğer bilgisayar açılışında şifre istemiyorsanız PAROLA kısmını boş geçebilirsiniz. Devamında “İLERİ” diyoruz.

Son olarak karşımıza gelen panelde “OTURUMU KAPAT ve BİTİR” dediğimizde Microsoft Hesabımız bilgisayarımızdan tamamen kalkmış olacak ve normal kullanıcı hesabına geçiş yapmış olacağız. İşlemlerimiz bu kadar. Herhangi bir sorunuz varsa yorum kısmından bana sorabilirsiniz.

İşlemleri uygulamaları olarak öğrenmek için alttaki videoyu izleyebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı