Windows 7

Windows 7 Türkçe Dil Paketi


Bu yazımızda Windows 7 32 ve 64 Bit Türkçe Dil Paketi ve Kurulumu hakkında kısaca bilgi vermeye çalışacağım. Yapacağımız işlem oldukça basit. Öncelikle hemen altta verdiğim Türkçe Dil Paketlerini bilgisayarınıza indirin ve çalıştırın. Çalıştırdıktan sonra bir dosya üretecektir. Bu dosyayı kullanarak  Control Panel >>> Change Display Language >>> İnstall/Uninstal Language >>>Browse Computer or Network kısmına gelip bu dosyayı gösterek kurabilirsiniz. Altta Türkçe dil paketlerini indirebilirsiniz.

Ancak size tavsiye hiç bu şekilde kurmaya çalışmayın. Bu biraz problemli. Bunun nedeni bilgisayarın veya antivirüsün update dil paketinin ürettiği dosyayı silmeye çalışması :)) Aslında tam bir saçmalık.

Windows 7 Türkçe Dil Paketi Kurmanın Kısayolu

1- Contral Panelden (Denetim Masasından) Change Display Language’yi seçin.

windows 7 türkçe dil paketi (1)

2- Açılan pencereden Install/Uninstall Languages‘i seçin.

windows 7 türkçe dil paketi (2)

3- Ve burada ise Launch Windows Update‘yi seçin Ardın sizden istenen güncelleştirmeleri yapın. Güncelleştirmeler bittikten sonra… 4. Maddeye geçin.

windows 7 türkçe dil paketi (3)

4- Güncelleştime işlemi bittikten sonra Windows Uptade kısmında aşağıdaki gibi bir seçenek olacak. (41 Optional Updates are Available)

windows 7 türkçe dil paketi (4)

5- Üstteki gibi Optional Updates are Available yazan yeri seçtiğinida aşağıdaki gibi bir liste çıkacak. Bu listeyi bulup OK deyin. Türkçe olacaktır. Yeniden başlattıktan sonra tabi.

windows 7 türkçe dil paketi (5)

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı