Bilgi

Yeni Pencere Açma Virüsü Belası!


Geçen gün internette bir paket program hakkında araştırma yaparken bir link buldum ve o linki indirdim. Oldukça küçük bir paket programdı. Programı çalıştırınca istediğim program olmadığını anladım. Zaten kurulumu falanda yoktu. Bu nedenle Program Ekle/Kaldır kısmında herhagi bir şey yüklenmedi.

Ancak Google Chromda araştırma işine döndüğümde kendilinde açılan sayfalar,reklamlar, toolbarlar etrafta doluşmaya başladı. Hangi siteye gitsem şak başka bir pencere açılıyor. Dedim herhalde bu Google Chrome için geçerli İnternet Explorer’a baktım oda aynı! Hangi siteye girsem sağa sola reklamlar çıkmaya başladı. Önce bir çözeyim şunu die kolları sıvadım.

Regedit ayarlarına girdim. Google Chrome sildim, ekledim bir sürü ayar yaptım! Lakin başarısız oldum! Tam 1 saatim çöpe gitti!

Eğer böyle bir şeyle karşılaştıysanız hiç boşuna kendinizi yormayın! Bunun çözümü antivirüs v.s değil! Doğrudan format. Bilgisayarınızdaki önemli bilgilerinizi bir flash belle atıp yedeklemek. Başka çözüm yolu yok. Emin olun saatlerce araştırdım. Bildiğim bir çok yolu denedim. Ama nafile.

Bu virüs açtığınız sayfanın sağında solnda veya altında reklam olarak çıkıyor ayrıca yeni bir sayafaya yönlendiriyor. Bulaşma şekli ise regedit ayarlarının için ediyor. Tam bir illet.

3 Yorum

3 Yorum

 1. Bukağı

  10 Mart 2016 at 20:23

  teşekkür ederiz.

 2. Bukağı

  19 Mart 2016 at 05:41

  Bu yorumu ben yazmadım. Benim yorumum değiştirilmiş. Ben küçük harfle başlamam cümleye. Lütfen siler misiniz bu yorumu? Onaylanmadan yayınlamıyorsunuz diye burdan yazıyorum hangi konu hangi yorum olduğunu bilin diye.
  Teşekkürler…

 3. Bukağı

  19 Mart 2016 at 05:43

  Pardon onay gerekmeden yayınlanmış. 🙂 Hepsini silmenizi rica ediyorum. Teşekkür ederim.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı