Bilgi

Yumurta Pişirme Makinesi Tavsiyesi | En İyi 7 Yumurta Pişirme Cihazı | 2022


Halen eski bir çaydanlıkta veya tencerede yumurta haşlayanlardansanız bence bu yazıyı okumanızın vakti geldi, hatta geçiyor bile. Yumurta pişirme makinelerini daha önce çok görmüştüm ancak inanılmaz derecede pratik olduğunu fark edince bunca zamandır kullanmadığıma pişman olmuştum.

Şimdi öncelikle bir yumurta pişirme makinesi satın almak istiyorsanız küçük bir araştırma ile bütçenize uygun bir cihaz alabilmeniz mümkün. Peki yumurta pişirme makinesi alırken nelere dikkat etmelisiniz?

Yumurta Pişirme Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

– Watt ile ölçülen değer cihazın ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor. Bu güç değeri ne kadar artarsa o derece daha kısa sürede yumurtaları pişirebilmeniz mümkün.

Bazen dikkatsizlik sonucu cihazı açık unutabiliyoruz. Bu gibi durumların önüne geçmek için otomatik kapanma ve sesli ikaz seçenekleri olan cihazlardan almanızı tavsiye ediyoruz. Böyle muhtemel yaşanabilecek kazaların önüne geçmiş olursunuz.

– Yumurta kapasitesinin ne olacağı tamamen size kalmış durumda. Eğer kalabalık bir aile veya arkadaş ortamı için hazırlıyorsanız kapasitesi yüksek yumurta pişirme cihazlarını tercih edin.

Yumurtanın pişirme seviyesi konusunda hepimizin istekleri farklı. Kimisi az pişmiş, kimimiz ise katı bir şekilde pişirilmiş yumurtaları seviyor. Bu nedenle pişirme alternatifleri “Rafadan – Orta Pişmiş – Katı” şeklinde seçenekleri olan makineleri almanızı öneriyoruz.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise makinenin hangi malzemeden yapılmış olduğudur. Bu, cihazın dayanıklılığını bir dereceye kadar belirler. Özellikle gövdesi paslanmaz çelikten yapılmış olan makineleri tercih etmek daha uzun süreli bir kullanım olanağı sağlayacaktır. Ayrıca paslanmaz çelik, sağlık açısından da tercih edilen bir malzeme olduğunu belirtelim.

Tek dokunuşlu buton/düğme işlevine sahip olan cihazları seçmeye çalışmak daha iyi bir fikir olacaktır. Yumurta kaynatmak karmaşık olmamalıdır, aksi takdirde makine beklenen amacını yerine getiremez

Modele bağlı olarak bir yumurta pişirme makinesi, haşlanmış yumurta ve hatta omlet de yapabilir. Son olarak yumurta pişirme makinesinin varsa ek özellikleri de satın almadan önce değerlendirilmelidir.

Yumurta Pişirme Makinesinde Bir Yumurta Kaç Dakikada Pişer?

Yumurtanın büyüklüğüne ve özelliğine göre bu durum değişmektedir. Ancak genel olarak standart seviyedeki bir yumurta söz konusu olduğunda az pişmiş bir yumurta yaklaşık 2 dakika içerisinde hazır hale gelecektir. Eğer orta seviyede pişmiş bir yumurta söz konusuysa makine içerisinde 5-6 dakika içerisinde pişecektir. Farklı bir şekilde çok pişmiş bir yumurtanın pişmesi için 8-9 dakika gerecektir. Yumurta pişirme makinenizde zaman ayarlayıcı mevcut değil ise de piştiğini başta koyduğunuz suyun ne kadar buharlaştığına bakarak da anlayabilirsiniz. Sıklıkla 8-10 dakika yeterli olacaktır.

Yumurtalar cihaza konulur, ölçü kabı ile su eklenir ve cihaz açılır!

– 7 Dakika: Beyazın Çoğu Pişmemiş, Sarı Sulu

– 8 Dakika: Hafif Sulu, Beyaz Pişmiş

– 8.5 Dakika: Hafif Sulu ama Kayısı

– 9 Dakika: Yumuşak ama Susuz Kayısı

– 10 Dakika: Yaktın Sanki Yumurtayı!

– 15 Dakika: Zehirli (Sarısının Dışı Mor Olur, Zararlıdır.)

Yumurta Pişirme Makineleri Nasıl Kullanılır?

Öncelikle makine içerisinde haşlama yapmak için -az biraz- su eklemesi yapılması gerekmektedir. Tabi kıvam tercihine göre su eklemesi yapabilirsiniz. Genel olarak -eğer cihaz üzerinde belirtilmemişse- az pişmiş yumurtalar için ölçü kabının çeyreği kadar su koymanız yeterlidir. Buradaki püf nokta makineye ne kadar çok yumurta koyarsanız su miktarını da o derece arttırmalısınız. Devamında makinenin önünde yer alan düğme yardımıyla pişirme işlemine başlayabilirsiniz. Pişirme işlemi tamamlandıktan sonra otomatik olarak makine duracaktır ve size sinyal veya sesli ikaz verecektir. Cihazın elektrik bağlantısını kapatmak için fişi prizden çektikten sonra kabın kapağını açın ve yumurtalarınızı dikkatli bir şekilde çıkartın.

Yumurta Makinesine Ne Kadar Su Eklenmelidir?

Öncelikle yumurta pişirme makinesini düz bir zemine yerleştirin. Bu aşamadan sonra ölçü kabını kullanarak 8 yumurtalık bir makineye 140ml su koyun. Yumurtanın kabuğundan kolay bir şekilde ayrılması için eklediğiniz su çok önemlidir. Su ekleme işleminde ölçüm kabını kullanmanız işinizi daha da kolaylaştıracaktır.

Yumurta Pişirme Makinesi Tavsiyesi

Yumurta pişirmesi makinesi satın almadan önce bütçenizi net bir şekilde belirledikten sonra özellikle yorumları ve teknik özelliklerini detaylı bir şekilde inceleyerek satın almaya çalışın. Böylece uzun yıllar sorunsuz bir şekilde bu cihazı kullanmaya devam edersiniz. Ayrıca marka adı bilinen, garanti belgesi ve fatura sunabilen cihazları tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

1– Fakir Eggy Yumurta Pişirici | 450 TL

Piyasada alabileceğiniz en kaliteli yumurta pişirme makinelerinden. Pişirme seçeneği olarak 8 adet yumurtayı “sert, kayısı ve rafadan pişirme ayarı” ile istediğiniz kıvamda hazırlayabilirsiniz. Paslanmaz çelik gövde yapısı ve 500 Watt’lık güç seçeneği ile kısa sürede yumurta haşlama işlemlerini yapabilir veya isterseniz maksimum 4 yumurta ile omlet yapabilirsiniz. Sesli ikaz, LED gösterge ve ölçü kabının bulunması istediğiniz özellikte yumurta pişirmenize olanak tanıyor.

Ürünü incelemek, yorumları okumak veya satın almak için buradaki (tıkla) bağlantıya gidebilirsiniz.

Fakir Eggy Yumurta Pişirici Özellikleri
Güç 500 Watt
Pişirme Kapasitesi 8 Adet Yumurta Pişirme
Omlet Yapma Kapasitesi 4 Adet Yumurta Kırarak Pişirme
Pişirme Seviyesi 3 Farklı Pişirme Seviyesi
Kapak Yapısı Transparan – Şeffaf
Ağırlık 600 Gram
Zamanlama Özelliği Evet – Var
Malzeme Yapısı Plastik ve Paslanmaz Çelik Gövde
Açma Kapama Dönen Kontrol Düğmesi
Gösterge LED Gösterge | Sesli Uyarı
Ölçü Kabı Evet – Var

2– Sinbo SEB-5803 Yumurta Pişirme Haşlama Cihazı | 80 TL

Piyasada bilinen en ucuz ve en çok kullanılan pişirme cihazlarından biri. Genel olarak hepimizin ilk karşılaştığı pişirme cihazı oluyor. Öğrenciler, sporcular vs. pratik, ucuz ve taşınmasının kolay olması açısından bu cihazı tercih ediyor. Kullanımı ise oldukça kolay. Gerekli olan su miktarı yumurta sayısına ve arzu edilen katı/rafadan derecesine bağlıdır. Ölçü kabında işaretlenmiş 3 basamak vardır: Rafadan, Orta ve Katı. Her basamağın üzerine yumurta sayısı işaretlenmiştir. Ölçü bardağını uygun işarete kadar suyla doldurun ve haşlama plakasına dökün. Ölçü fincanının alt tarafındaki iğneyi kullanarak yumurtanın geniş tarafında küçük bir delik açın. Bu, yumurtaların haşlama sırasında patlamasını engeller. Yumurtaları tepsiye yerleştirin ve haşlama plakasını takın. Kapağı kapatıp, fişi prize takın. Böylece cihaz çalışmaya başlar. Tüm su buharlaştığında yerleşik termostat haşlama makinesini kapatır ve bir uyarı sesi duyulur. Yumurtalar artık pişmiştir.

Ürünü incelemek, yorumları okumak veya satın almak için buradaki (tıkla) bağlantıya gidebilirsiniz.

Sinbo SEB-5803 Yumurta Pişirici Özellikleri
Güç 350 Watt
Pişirme Kapasitesi 7 Adet Yumurta Pişirme
Pişirme Seviyesi 3 Farklı Pişirme Seviyesi
Kapak Yapısı Transparan – Şeffaf
Zamanlama Özelliği Evet – Var
Malzeme Yapısı Plastik ve Paslanmaz Çelik Gövde
Açma Kapama 0-1 Kontrol Düğmesi
Sesli Uyarı Evet – Var
Ölçü Kabı Evet – Var
Otomatik Kapanma Evet – Var

3– Caso 2771 E9 8’li Yumurta Pişirme Makinesi | 1000 TL

Kaliteli bir ürün istiyorsanız 1000 TL değerindeki bu Alman malı pişirme cihazı tam size göre. Kullanımı ise yine standart pişirme cihazları ile hemen hemen aynı. Su haznesine ölçü kabını dolduracak miktarda su doldurun. Ölçü kabının alt kısmındaki yumurta delici ile yumurtanın yuvarlak kısmını delin. Yumurtanın yuvarlak kısmı yumurta bölmesinde yukarı bakacak şekilde yerleştirin. Yumurtaları içeren yumurta bölmesini su haznesine yerleştirin. Kapak, buhar deliği arkaya bakacak şekilde yerleştirilmelidir. Fişi güç kaynağına takın ve yumurtalar için istenen pişme derecesini seçin. Ayar M büyüklüğündeki yumurtalar için uygundur. Daha küçük yumurtalar için ayarı rafadan seçeneğine yaklaştırın. Daha büyük yumurtalar için ayarı katı seçeneğine yaklaştırın. AÇMA/KAPATMA düğmesi ile pişirme işlemini başlatın. Düğmenin çevrilmesi zamanlayıcıyı sıfırlar ve pişirme işlemi en baştan başlar. Sinyal sesi duyulduğunda yumurtalar hazırdır. Bu uyarı sonrası yumurtaları cihazda bırakırsanız daha da katılaşırlar. KAPATMA düğmesi ile cihazı kapatın.

Ürünü incelemek, yorumları okumak veya satın almak için buradaki (tıkla) bağlantıya gidebilirsiniz.

Caso 2771 E9 8’li Yumurta Pişirici Özellikleri
Güç 400 Watt
Pişirme Kapasitesi 8 Adet Yumurta Pişirme
Pişirme Seviyesi 3 Farklı Pişirme Seviyesi
Kapak Yapısı Transparan – Şeffaf
Zamanlama Özelliği Evet – Var
Malzeme Yapısı Plastik ve Paslanmaz Çelik Gövde
Açma Kapama LED 0-1 Kontrol Düğmesi
Sesli Uyarı Evet – Var
Ölçü Kabı Evet – Var
Ağırlık 1.05 Kg

4– Arnica Omega Yumurta Pişirme Makinesi | 250 TL

Buharda yumurta pişirmenin en pratik yolu olan Arnica Omega Yumurta Pişirme Makinesi; her yere sığabilen minik, şık görüntüsüyle dikkat çekiyor. Birçok yumurtayı aynı anda pişirme pratikliğini sunan makine hem enerjiden hem de zamandan kazandırıyor. 360 W gücündeki bu pişirme makinesi ile yumurtalarınızı dilediğiniz kıvamda kolayda pişirebilirsiniz. Yedi yumurtayı aynı anda pişirebilecek geniş hazneye sahip ürün; özellikle de kahvaltı öğününde işlemleri kolaylaştırıyor. Rafadan, orta veya katı kıvamında yumurtayı dakikalar içerisinde pişirmek model ile çok pratik bir hal alıyor. Ürünün gösterge ışığı, açma/kapama düğmesi, alarm sinyali gibi detayları yumurtanız pişerken diğer işlerinizi yapma şansını sağlıyor. Ürünün ölçü kabı ve iğnesi sayesinde dilediğiniz her kıvamda yumurta kolayca hazırlanabiliyor.

Ürünü incelemek, yorumları okumak veya satın almak için buradaki (tıkla) bağlantıya gidebilirsiniz.

Arnica Omega Yumurta Pişirici Özellikleri
Güç 360 Watt
Pişirme Kapasitesi 7 Adet Yumurta Pişirme
Pişirme Seviyesi 3 Farklı Pişirme Seviyesi
Kapak Yapısı Şeffaf Değil – Metal
Zamanlama Özelliği Hayır – Yok
Malzeme Yapısı Plastik ve Paslanmaz Çelik Gövde
Açma Kapama 0-1 Kontrol Düğmesi
Ölçü Kabı Evet – Var

5– Arçelik YP 9944 Yumurta Pişirme Makinesi | 500 TL

Bir başka tavsiye ettiğimiz yumurta pişirme makinemiz Arçelik Yp 9944. Bu model ile 6 adet yumurta haşlama kapasitesine sahip. Ayrıca paslanmaz çelik gövdesi uzun yıllar kullanma imkânı veriyor. Ayarlanabilir derecesi ile istenilen kıvamda yumurtalarınızı pişirmeniz mümkün. Şeffaf koruyucu kapağından pişen yumurtalarınızı kontrol edebilmeniz mümkün. Ölçü kabı ile yumurtanın pişme derecesine en uygun su miktarını ayarlayabilirsiniz.

Ürünü incelemek, yorumları okumak veya satın almak için buradaki (tıkla) bağlantıya gidebilirsiniz.

Arçelik Yp 9944 Yumurta Pişirici Özellikleri
Güç 400 Watt
Pişirme Kapasitesi 6 Adet Yumurta Pişirme
Pişirme Seviyesi 3 Farklı Pişirme Seviyesi
Kapak Yapısı Transparan – Şeffaf
Zamanlama Özelliği Evet – Var
Malzeme Yapısı Plastik ve Paslanmaz Çelik Gövde
Açma Kapama 0-1-2-3 Kontrol Düğmesi
Ölçü Kabı Evet – Var
Otomatik Kapanma Evet – Var
Sesli Uyarı Evet – Var

6– WMF Kichenminis Tekli Yumurta Pişirici | 700 TL

Bu cihazın sadece 1 adet yumurta pişirebildiğini ve fiyatının 700 TL’den başladığını belirtelim. Bu ürüne bu fiyat değer mi bilemem ama kalite konusunda piyasadaki en kaliteli ürünlerden olduğunu belirtelim. Bu küçük ama şık yumurta pişirme makinesi ile entegre yumurtalığı, Cromargan paslanmaz çelikten üretilmiştir ve tek yaşayan arkadaşlarınız veya küçük aileler için mükemmel bir hediye seçeneğidir. Tekli yumurta pişirme makinesi hem yer hem enerji tasarrufu sağlar ve kahvaltılarınız için yumurtayı mükemmel pişirir. Sadece istediğiniz katılık seviyesini -suludan katıya – ve küçükten ekstra büyüğe kadar yumurta büyüklüğünü seçin. Sinyal sesi size yumurtanızın hazır olduğunu haber verir. Kusursuz ve güvenli haşlanmış yumurtalar için Wmf Kitchen Minis, oldukça uygun bir ürün diyebiliriz.

Ürünü incelemek, yorumları okumak veya satın almak için buradaki (tıkla) bağlantıya gidebilirsiniz.

WMF Kichenminis Yumurta Pişirici Özellikleri
Güç 55 Watt
Pişirme Kapasitesi 1 Adet Yumurta Pişirme
Pişirme Seviyesi 3 Farklı Pişirme Seviyesi
Kapak Yapısı Transparan – Şeffaf
Zamanlama Özelliği Evet – Var
Malzeme Yapısı Plastik ve Paslanmaz Çelik Gövde
Açma Kapama Kontrol Düğmesi
Ölçü Kabı Evet – Var
Sesli Uyarı Evet – Var
Ağırlık 442 Gram

7– Stilevs SGH26100 Yumurta Pişirici | 220 TL

Sabah kahvaltısında sofraların olmazsa olmazlarından biri olan yumurtayı pratik ve kolay bir şekilde pişirmenize olanak tanıyan Stilevs Yumurta Pişirme Makinesi ile mutfakta işler artık bir nebze daha kolay. Tek seferde yedi adet yumurtayı pişirme kapasitesi bulunan ürün, kalabalık nüfusa sahip aileler için oldukça ideal bir yapıda. Sadece kalabalık nüfuslu aileler için değil, büyük sofralarda misafir ağırlamayı seven herkesin tercihi yine bu özel ve şık tasarım oluyor. Yumurtalar hazır olduğunda devreye giren sesli uyarı sistemi, çocuklarınızla birlikte yumurta pişirmeyi eğlenceli bir hale dönüştürüyor. Yumurta yemeyi sevmeyen çocukları bile yumurta yemeye teşvik ediyor ve onların gelişimine katkı sunuyor.

Ürünü incelemek, yorumları okumak veya satın almak için buradaki (tıkla) bağlantıya gidebilirsiniz.

Stilevs SGH26100 Yumurta Pişirici Özellikleri
Güç 360 Watt
Pişirme Kapasitesi 7 Adet Yumurta Pişirme
Pişirme Seviyesi 3 Farklı Pişirme Seviyesi
Kapak Yapısı Transparan – Şeffaf
Zamanlama Özelliği Hayır – Yok
Malzeme Yapısı Plastik ve Paslanmaz Çelik Gövde
Açma Kapama Kontrol Düğmesi
Ölçü Kabı Evet – Var
Uyarı Işığı | Sesli Uyarı Evet – Var

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı