Bilgi

2024’ün En İyi ve En Kaliteli Boya Markaları


Bu içeriğimizde en iyi boya markalarından ve kaliteli bir boyanın nasıl olması gerektiğinden bahsedeceğiz.

Pek çok farklı boya markaları mevcut ve evlerinizi boyamak istediğinizde hangisini kullanacağınızı bilmek zor olabilir. Genellikle konu boyamaya geldiğinde, en “ekonomik” seçenekler yerine kaliteli bir boya satın almanın her zaman ekstra maliyete değer olduğunu düşünüyoruz.

Daha yüksek kaliteli boyaya para ödemenin daha az hata ve daha az kaplama ihtiyacı anlamına geldiğini, bunun sonucunda da zamandan ve paradan tasarruf edildiğini sıklıkla gördük!

Boya Kalitesi Nasıl Olmalı?

Gizleme Kabileyeti: Boyanın lekeleri veya önceden kullanılmış renkleri gizleme yeteneği. Renk değişimi ne kadar şiddetli olursa, önceki rengi gizlemek için o kadar fazla kata ihtiyaç duyulabilir.

Yapışkanlık Süresi:  Boyanın uygulandıktan sonra yapışkan hale gelmesi için geçen süre. Boya ne kadar yapışkan olursa, karıştırmak ve düzeltmek o kadar zorlaşır ve rulo izleri ve fırça darbeleri o kadar belirgin olur.

Kapsama Alanı:  Boyanın yüzeye ne kadar düzgün uygulandığı ve altındaki eski boyayı görmeden önce boyanın ne kadar yayılacağı.

Parlaklık: Genellikle duvar boyası için yumurta kabuğu parlaklık seviyesini kullanmayı tercih ederiz çünkü kusurları gizleyecek kadar düzdür, ancak aynı zamanda aydınlatmak için de yeterli parlaklığa sahiptir. Ayrıca düz bir yüzeye göre temizlenmesi daha kolay ve daha dayanıklıdır. Yumurta kabuğundan bir adım daha parlak olan saten genellikle ikinci seçimimizdir. Kural olarak, boya ne kadar fazla parlaklık veya parlaklığa sahipse, duvar kusurları da o kadar fark edilir olacaktır.

Eğer evinizi aydınlık gösterecek bir boyaya ihtiyacınız varsa Guzeloldu.com’un ‘’evi aydınlık gösteren boya rengi’’ başlıklı yazısına göz atmanızı tercih ederiz.

En iyi boya markalarını belirlemek için hem markalı hem de doğrudan tüketiciye yönelik işletmeleri araştırdık ve boya türleri, sertifikalar, renk seçenekleri ve daha fazlası gibi faktörleri göz önünde bulundurduk.

İşte ev duvar boyası için en iyi boya markaları.

  1. Marshall Boya
  2. Filli Boya
  3. Polisan Boya
  4. Jotun Boya
  5. Dyo Boya
  6. Permolit Boya
  7. Fawori Boya
  8. Casati Boya

Bu boya markaların en fazla tercih edilen renklerini, renk kodlarını ve fiyatlarını görmek isterseniz en iyi boya markaları başlıklı içeriği inceleyebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı