Bilgi

750 TL’ye En Iyi Laptop


750 TL Bütçeniz var bu ve fiyata en uygun en iyi laptop almak istiyorsunuz. Öncelikle hatırlatmam gereken bazı şeyler olacak. Birincisi 750 TL’ye alabileceğiniz laptop ile internete girebilir, film,video klip izleyebilir, dilediğiniz radyo veya müziği dinleyebilirsiniz. İnternet üzerinden Browser dediğimiz oyunları rahatlıkla oynayabilir hatta grafik belleği istemeyen oyunları kurup oynayabilirsiniz.

Bütçesi yüksek olan laptoplarda genel olarak amaç yüksek grafik belleği isteyen oyun veya programları çalıştırmak içindir. Eğer böyle bir amacınız yoksa 750 TL’lik laptop rahatlıkla işinizi görecektir.

Size tavsiyem alacağınız laptopun marka değeri yüksek bir laptop olmasıdır. Bir çok kişi ucuz diye adı sanı belli olmayan laptop alıp evine götürüyor. Arıza çıktığında haliyle muhattap olacak bir müşteri temsilcisi veya teknik servis bulamıyor. Burada marka çok önemli.

Diğer bir husus ise işlemci, ekran kartı ve ram’in yüksek olması demek performansın yüksek olması demektir. Harddisk boyutunun yüksek olması performansa bir etkisi yoktur.

Eğer birden fazla seçenek arasında kaldıysanız işlemci, ekran kartı ve ramleri en yüksek olanları seçin. Özellikle işlemci ve ram yüksek ise tercih sebebiniz olsun.

Ayrıca FreeDOS olan laptoplar var. Buna dikkat edin. Alıp evinize götürdüğünüzde laptop açılışında simsiyah bir ekran geliyorsa bilin ki bu FreeDOS’tur. Yani üzerinde işletim sistemi yoktur. İşletim Sistemi yoksa format atmasını bilen biri ile temasa geçmeniz gerekiyor. Zira bu teknik bir konu. Bu nedenle FreeDOS konusunda tanıdığınız bilgi işlemden anlayan biri yoksa bu tipte laptop almayınız. Uğraştırır durur yoksa.

Tabi size tavsiyem eğer araştırmadıysaız 2. el laptoplarada bakın. Bazen piyasada 1000-1500 TL değerinde bir laptop 750 TL’ye satılabiliyor. Özellikle firma satışları v.s olunca düşünmeden alın. 2. El alacaksanız ürünü görmeden sakın almayın. Ayrıca normaldede internet üzerinde eşdeğerini görmediğiniz laptopu almayın.

Packard Bell TG81-BA-001TK Notebook | Yaklaşık 720 TL

Bilgi ve Satış İçin Link

packard bell tg 81-ba

İşlemci Özellikleri ve Türü: Intel Celeron N3050 Hızı: 2.16 GHz
Hafıza Özellikleri Sabit Disk: 500 GB, Bellek: 2 GB
Ekran Kartı Özellikleri: Paylaşımlı Intel HD Graphics
Ekran Özellikleri: Boyutu: 15.6″, Çözünürlüğü: 1366×768 px
Diğer Özellikler: Notebook, İşletim Sistemi: Win 10 Home Ağırlık: 2.4 kg ve SD Card Reader

Casper CLE.2840-2L00B Notebook | Yaklaşık 750 TL

Bilgi ve Satış İçin Link

casper cle.2840

İşlemci Özellikleri ve Türü: Intel Celeron N2840 işlemci, İşlemci Hızı 2,16 Ghz, Up To 2.58 GHz. 1MB Chache
Hafıza Özellikleri: Sabit Disk: 500 GB, Bellek: 2 GB DDR3
Ekran Kartı Özellikleri: 512 MB Paylaşımlı Intel Graphics- Maksimum 1.6 GHz.
Ekran Özellikleri: Boyutu: 14″, Çözünürlüğü: 1366×768 px
Diğer Özellikler: Notebook, İşletim Sistemi: Win 8.1

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı