Bilgi

Acil! Bu gece 00:30-03:30 saatleri arasında telefon, hücresel cihaz, tablet vb. cihazları kapattığınızdan emin olun ve vucudunuzdan uzaklaştırın.


Dostlar, Romalılar! Gün geçmiyor ki bir gariplikle karşılaşmayalım! Bugün durup dururken telefonuma bir çok kişiden bir mesaj gelmeye başladı! Mesaj Çok Acil Uyarısı ile başlıyor!

Ve devamında “Bu gece 00:30-03:30 saatleri arasında telefon, hücresel cihaz, tablet vb. cihazları kapattığınızdan emin olun ve vucudunuzdan uzaklaştırın. Singapur devlet televizyonu haberi açıkladı. Lütfen ailenize ve arkadaşlarınıza söyleyin. Bu gece 12:30 ile 03:30 arası çok yüksek radyasyon olacaktır. Kozmik ışınlar Dünya’ya yaklaşacaktır. Bu yüzden lütfen cep telefonunu kapat. Cihazı vucudunuza yakın bir yerde bırakmayın, bu ciddi hasara neden olabilir. Google ve NASA BBC News’ı kontrol edin. Bu mesajı sizin için önemli olan tüm insanlara gönderin…”

Gelgelelim mesajın saçmalığına!

Efenim alttaki kaynaktanda teyit edebileceğiniz gibi Singapur devlet televizyonunun böyle bir açıklaması yok. Kaldı ki uzay bilimleri konusunda çok ileri düzeyde olan ülkelerin (bakınız: ABD, Rusya, Çin) ne resmi nede gayri resmi bir açıklaması var. Ayrıca “kozmik ışınlar dünyaya yaklaşacaktır” cümlesi başlı başına bir fiyasko! Uzaydan devamlı Dünya atmosferine giren ve çoğu zaman yeryüzüne kadar ulaşan çeşitli atom-altı parçacıklara kozmik ışınlar deniliyor. Yani kozmik ışınlar zaten dünyaya yayılabilen parçacıklar!

Cep telefonu ile Kozmik Işın olayını birbirine bağlamak olabildiğince sıradışı :)) Bu mesaj bir çeşit “bu ne perhiz bu ne lahana turşusu” gibi olmuş.

Zaten böyle bir ciddi bir durumda mesajın teyzenizdenihalanızdan, dayınızdan değilde doğrudan devlet yetkililerinden geleceğini unutmayınız.

Neyse siz siz olun böyle saçmalıklara kanmayın efenim!

Bilgi: Kozmik ışınlar gezegenimize uzayın her yönünden gelebilirler. Elektriksel bakımdan yüklü durumda olduklarında dünya manyetik alanının etkisi altında kalmaktadırlar. Bunun sonucu kozmik ışınlar manyetik kutup bölgelerinde daha yoğun hale gelmektedir. Kutup bölgelerindeki kutup fecri veya kutup ışıkları denilen olay kutup bölgelerinde yoğunlaşan kozmik ışınlardan meydana gelmektedir.

http://www.hoax-slayer.com/cosmic-rays-entering-earth-from-mars-hoax.shtml

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı