Bilgi

Adres Mektup Birleştirme Tarih Sorunu ve Çözümü!


Herkese Merhaba. Bu yazımızda sizlere basit bir şekilde Word belgesinde “Adres Mektup Birleştirme” ile işlem yaparken alınan “tarih” hatası sorunu ile ilgili basit bir çözüm yolu göstereceğim. Word üzerinde tarihler uluslararası standartlarda gösterimi yapıldığı için çıktı aldığımızda kafa karışıklığı oluşturabiliyor. Örneğin; Excel’den veri çektiğimizde 11/01/2021 şeklinde kayıt edilen bir tarih değeri karşımıza 01/11/2021 şeklinde çıktığından karışıklık olma ihtimali epey yüksek görünüyor.

Şimdi hemen çözüm yoluna geçelim. Elimizde örnek bir liste bulunuyor. Bu listemizde bir şirkete ödemeleri olan ve son ödeme tarihleri belirlenmiş bir borçlular listesi var.

Bunu “Adres Mektup Birleştirme” ile Word’e çektiğimizde aşağıdaki gibi bir hata alıyoruz.

Sorunu çözmek için bu penceremizi kapatıp tekrar tasarım moduna gidiyoruz ve aşağıdaki işlemlere devam ediyoruz.

Bunu düzeltmek için tasarım aşamasında klavyeden ALT+F9 tuşuna bastığımızda karşımıza aşağıdaki gibi kod paneli açılacaktır.

Burada tarih kodu kısmının sonuna \@”DD/MM/YYYY komutunu ekleyerek tekrar ALT+F9 tuşuna basıyoruz ve böylece tekrar tasarım moduna dönmüş oluyoruz. İşlemleri bitirdiğimizde tarih kısmı aşağıdaki gibi düzeltilmiş olarak karşımıza çıkacaktır.

Herhangi bir sorunuz varsa aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz. Ayrıca “Adres Mektup Birleştirme” ile ilgili detaylı bilgi için aşağıdaki videoları izleyebilirsiniz.

 

 

3 Yorum

3 Yorum

 1. Orucreis

  24 Mayıs 2022 at 09:15

  Allah razı olsun. Günlerdir uğraştığım sorun çok kolay halloldu.

 2. cem önsoy

  26 Mart 2023 at 00:47

  teşekkürler.

 3. Serr

  6 Haziran 2023 at 01:40

  Saat sorunu için öneriniz var mı 12 saat algılıyor 24 saat yapamıyorum

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı