Bilgi

Altyazı Nasıl Bulunur? En Kolay Film/Dizi İçin Altyazı Bulma Yöntemi


Bu yazımızda film/dizi izleyenlerin en çok yaşadığı sorunlardan bir tanesi olan altyazı bulma konusu ile ilgili bilgi vermeye çalışacağım. Hemen hemen hepimiz film/dizi için altyazı ararken bir çok web sitesinden tarama yaparız. Bazen altyazı filme/diziye uymaz. Ya ses önce gelir yada altyazı sesten önce çıkar. Ancak her ne kadar kullandığımız media oynatıcıdan ayar yapsakta bazen işin içinden çıkılmaz bir duruma düşebiliyoruz.

Şimdi size göstereceğim bir yöntemde çok basit bir şekilde bir filme yada diziye ait altyazıyı herhangi bir web sitesini ziyaret etmeden doğrudan bilgisayara indirebileceksiniz. Kendim şahsen uzun yıllardan beri bu şekilde altyazıları indirip kullanıyorum.

Kullandığım program aynı zamanda bir media oynatıcı olan BS Player programı. Dilerseniz bu program ile de film dizilerinizi izleyebiliyorsunuz.

1- Öncelikle buradan ücretsiz versiyonu olan programı (resmi web sitesi) indirip kurun.

2- Programı indirip kurduktan sonra izleyeceğiniz video/dizi/filmin üzerine gelip sağ klikleyip birlikte aç kısmından BS Player’ı seçip aç diyelim.

3- Açılan videonun üzerine sağ klikleyip Altyazıları >>> Altyazıları Çevrimiçi Kontrol Et >>> All yapalım.

4- Kısa sürede karşımıza altyazıların bulunduğu bir tablo gelecektir. Buradan dilerseniz İngilizce veya dilerseniz Türkçe çıkan altyazıları tek tek seçip indir diyoruz.

5- Porgram otomatik en uygun alt yazıyı videoya entegre edip oynatmaya başlayacaktır.

6- Diğer altyazılar videonun bulunduğu yerde Sub adlı klasör oluşturup buraya atacaktır.

7- Dilerseniz buradaki altyazıları doğrudan sürükle bırak ile kullanabileceğiniz gibi Altyazılar >>> kısmındanda seçip kullanabilirsiniz. İndirilen altyazıları farklı video oynatıcılardanda kullanabilirsiniz.

8- Son olarak altyazı indirme aşamasında dilerseniz sadece Türkçe altyazıların indirilmesini sağlayabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı