Bilişim Teknolojileri

Asus Gaming Laptop Tavsiyesi


Son yılların en çok tercih edilen markası olma özelliğinde ki “ASUS” özellikle Gaming Laptop alanında yakaladığı başarı elbetteki kullanıcı memnuniyetinden kaynaklanıyor. Aslında piyasa şartlarına göre değerlendirildiğinde oldukça uygun fiyatlı ve yüksek performanslı Gaming Serisi laptopları bir çok kişinin beğenisini kazanmış durumda.

Asus Gaming Laptop satın alırken İstanbul Bilişim veya Vatan Bilgisayar mağazalarına bakmadan satın almamanızı tercih ediyorum. Gerek fiyat yönünden gerekse çeşit yönünden oldukça değişik modelde gaming serisi laptop bulunuyor.

Asus’un aslında hemen hemen bir çok laptop serisi gaming dediğimiz oyun serisi için uygun ancak; Asus özellikle oyun severler için üretmiş olduğu ve Gaming Laptop deyince akla gelmesi gereken Asus ROG veya G’ile başlayan modellerdir. Örneğin: Asus G Series G751JY-DB73X Notebook gibi.

Peki bu laptopların diğer laptoplardan ayıran özelliği nedir? Birincisi elbetteki yüksek grafik isteyen oyunları rahatlıkla, kasmadan, donmadan oynayabilmeniz. İkincisi donanımsal olarak yüksek özelliklik RAM, İşlemci ve Ekran Kartı barındırması. Ağırlık olarak diğer laptoplara göre biraz daha ağır ve çoğu model 17″ gibi büyük ekrana sahip.

Fiyatlar ise minimal düzeyde 3.500 TL’den başlıyor ve 12.000 TL’ye kadar çıkabiliyor. En çok satılan modeller ise Asus G Series G751, Asus G Series G550 ve Asus G Series G551 Modelleri olduğunu söyleyebilirim.

Özellikle Asus G Series G751JL-WH71 Gaming Notebook uygun fiyatlı olması ve yüksek performansı nedeniyle tavsiye edilen ender modellerden. Yaklaşık 4.300 TL fiyatındaki laptopun özellikleri ise aşağıdaki gibi. Tercih edilen ve beğenilen bir laptop olmasının özelliği performansının yanında fiziksel görünümü. Kesinlikle bir uzay mekiğini andırıyor ve oldukça havalı olduğunu söyleyebilirim. Fiyat yönünden başta dediğim gibi gerçekten oldukça uygun bir modelde. Grafik programı veya oyun severlerin kesinlikle beğeneceği bir marka. Karar sizin.

Asus G Series G751JL-WH71 Gaming Notebook

İşlemci : Intel® Core™ i7-4720HQ 2.6 GHz Turbo Boost ile 3.6 GHz.6 MB Akıllı bellek
Ram : 16GB DDR3 1600 MHz. (Max. 16 GB)
Sabit Disk : 1 TB SATA (5400 Rpm) HDD
İşletim Sistemi : Windows 10
Ekran Karti : NVIDIA Geforce GTX 965M 2 GB – Paylaşımsız Ekran Kartı

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı