Bilgi

ASUS VivoBook Pro 15 N580GD Laptop İnceleme ve Yorum


Herkese Merhaba. Bu yazımızda son zamanlarda birçok kişinin dikkatini çeken ve satın almak istediği VivoBook serisi olan ASUS VivoBook Pro 15 N580GD Laptop hakkında kısaca bilgi vermeye çalışacağım. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki bu bilgisayar bir oyun bilgisayarı değil ve bu amaçla tasarlanmamıştır. Buradan ben bununla oyun oynayamam sonucu çıkmasın. Ancak yüksek grafik ölçeğine sahip oyunlar oynadığınızda (Bknz: PUBG, World of Tanks, Battlefield vs.) kasmalar, donmalar yaşayabilirsiniz. Bu laptop serisi daha çok dayanıklı iş/ofis segmenti ile profesyonel kullanıcılar için oldukça ideal. Sahip olduğu donanım birimleri üst düzey birimler içeren ve birçok alanda çalışmanızı rahatlıkla yapabileceğiniz bir performansa sahip. Bir sınıf öğretmeninden, üniversite öğrencisine kadar geniş yelpazede herkesin kullanabileceği bir laptop.

Burada incelediğimiz laptop; Vatan Bilgisayarda şu anda satışta bulunan ve 8.372 TL fiyat etiketi bulunan ASUS VivoBook Pro 15 N580GD Laptop modeli olacaktır.

ASUS VivoBook Pro 15, 8. Nesil Intel Core işlemci ile desteklenen ince ve hafif, yüksek performanslı bir dizüstü bilgisayardır. Yüzde 100 sRGB renk gamutuna sahip ekran özelliğiyle, Harman Kardon işbirliğiyle geliştirilmiş ses sistemi ve NVIDIA GeForce GTX 1050 ekran kartıyla oyuncu bilgisayarı sınıfı grafikler, son sistem soğutma ve hızlı şarj gibi teknolojileri sunuyor.  GTX 1050 oyun sınıfı grafiklere kadar oyun, film izlemek için mükemmel ve kusursuz görseller sunar. Grafik açısından en yoğun görevlerin bile kolaylıkla üstesinden gelme gücüne sahiptir. ASUS VivoBook Pro 15 N580GD, şık ve zarif son şeklini elde etmek için karmaşık üretim işlemlerinden geçirilen yüksek mukavemetli alüminyumdan üretilmiştir. VivoBook Pro 15, 19.2mm profil ve toplam 2.2kg ağırlık ile VivoBook Pro serisinde sunulan en ince ve en hafif modeldir.

VivoBook Pro 15’in kalbinde, üstün performans için inanılmaz güçlü 7. Nesil Intel Core i7-8750HQ işlemci bulunur. 16GB DDR4 RAM ile -DDR3’ten yüzde 33 daha hızlı – VivoBook Pro 15 zahmetsiz çoklu görevler için yüksek işlemci gücü sunar. VivoBook Pro 15 sahip olduğu 256 GB SSD depolama birimi ile sınıfının önde gelen veri erişim hızları ulaşır. Ultra hızlı bağlantı için VivoBook Pro 15, 802.11n’den 6 kat daha hızlı olan çift bantlı (2.4 Ghz ve 5 Ghz) 802.11ac Wi-Fi özelliğine sahiptir!

VivoBook Pro 15, yüksek-yüklü çoklu görev veya oyun maratonlarında pürüzsüz ve istikrarlı bir performans sağlamak için sağlam bir soğutma sistemi sunar. Akıllı çift fanlı tasarım, minimum gürültü ile maksimum soğutma verimi sağlamak için sekiz otomatik olarak ayarlanabilen hıza sahiptir. Kompakt, hiper-serin, çift bakır termal modül, CPU ve GPU performansını bağımsız olarak artırmak için sistemin ısı borularını ve fanlarını kullanır.

VivoBook Pro 15, Harman Kardon tarafından geliştirilen inanılmaz sesleri sunar. 8cc’lik hazneli, Akıllı Amplifikatör teknolojisine sahip güçlü hoparlörler, kristal netliğinde ses sağlarken ses seviyesini en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olur. Çift bobinli stereo hoparlörler, ince ve hafif bir cihazdan mümkün olan en yüksek ve en net sesi verirler. ASUS Smart Amp teknolojisi VivoBook Pro 15’e standart dizüstü bilgisayarlara kıyasla % 320 daha yüksek ses, % 250 daha fazla bas ve % 300 daha fazla tepe gücü sağlar. Dikkatle ayarlanmış hoparlörler, filmleri ve oyunları canlı kılarken, tamamen çevreleyen ses için daha yüksek bir dinamik aralık sağlamaktadır.

VivoBook Pro 15, düşük ışıklı ortamlar için mükemmel arkadan aydınlatmalı bir klavyeye sahiptir. 1.4 mm’lik tuş seyahat mesafesine sahip, sağlam, tek parçalı klavyesi ergonomik ve rahat yazmaya olanak tanımaktadır. Ayrıca yüksek kapasiteli bataryası yalnızca 49 dakika içinde yüzde 60’a kadar hızla şarj edilebilir.

VivoBook Pro 15, harici ekranlar için maksimum 5Gbps ve 4K UHD çıkış hızlarını destekleyen USB Type-C konektörüne sahip bir USB 3.1 Gen 1 portu içerir. Çift yönlü kullanılabilir USB Type-C konektör tasarımı, herhangi bir cihazı zahmetsiz ve çabucak bağlamayı olanak tanır.

USB 3.1 Gen 1 bağlantı noktasına ek olarak, VivoBook Pro 15, USB 3.0, HDMI girişleri ve SD kart okuyucusuna sahiptir. Böylelikle güçlük çekmeden harici monitörler, projektörler ve geniş seçeneklere sahip çevre birimlerine bağlantı sağlayabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı