Bilgi

Bermuda Şeytan Üçgeninin Bilinmeyen Sırrı


İnsanları ürperten ve yıllardır merak konusu olan Bermuda Şeytan Üçgeni halen kafa karıştıran ve halen gizemini koruyan bir bölgedir. Bölgede 25’in üzerinde uçak ve 50’den daha fazla geminin esrarengiz bir şekilde kaybolması bölgeye olan ilginin artmasına neden olmuştur. Özellikle bölgede dünya dışı varlıkların olduğuna, ruhani şeylere ve daha birçok farklı unsurun olabileceğine inanılmaktadır. Birçok komplo teorisinin üretildiği bölge hakkında sizlere bilgi vermek istiyoruz.

Bermuda Şeytan Üçgeni Olayı Nedir?

Tam olarak yeri bilinmeyen ve gizemi de aslında tam olarak çözülmeyen bölgede yaşanan olayları aslında herkes biraz biliyordur. Bermuda Şeytan Üçgeni nedir olarak adlandırılan bölgede yolculuk yapan uçaklar ve gemiler sebebi bilinmeden ortadan kaybolmaktadır. Üstelik bölgede kaybolan uçak ve gemileri aramaya giden diğer araçlarda ortadan kaybolmaktadır. Tarihte bölgeye ilişkin olarak birçok olay ve kayıt ortadadır. Bölgede kaybolan gemilerin bir kısmına sonradan ulaşılmış olsa da bu gemilerin tamamen terk edilmiş olarak bulunmuştur.

Bazı gemi ve uçakların kaybolma veya batma olaylarında da daha ilginci herhangi bir tehlike sinyalinin verilmemiş olmasıdır. 1945 yılında kaydedilen bir olayda ABD donanmasının 5 uçağı ve 14 mürettebatı gizemli bir şekilde kaybolmuştur. Mürettebatın kayıtlara geçen son sözleri ise şöyle olmuştur:

“Beyaz bir suya giriyoruz, hiçbir şey doğru görünmüyor. Nerede olduğumuzu bilmiyoruz, hayır, hayır su yeşil, beyaz değil!”

Bölgede yaşanan kayıtlarda daha birçok farklı ve ilginç kayıtlar olmuştur. O bölgede seyahat eden ve batan gemilerden geri kalan kayıtlarda mürettebatın ve kaptanların farklı ifadeleri yer almaktadır.

Bermuda Şeytan Üçgeni Nerededir?

Kulağa oldukça korkunç gelen ve gizemli bulunan Bermuda Şeytan Üçgeni nerede merak ediyorsanız sizlere bilgi vermek istiyoruz. Bermuda Şeytan Üçgeni olarak ifade edilen bölgenin aslında tam olarak nerede olduğu bilinmemektedir. Sadece bölgenin kesin olarak Atlantik Okyanusu’nda olduğu bilinmektedir. Bölgenin üçgen olarak ifade edilmesinin nedeni de üç önemli rotasyonun merkezinde yer almasındandır. Bu bölgeler Florida-Miami, Porto Riko ve Bermuda Adaları arasında bulunmaktadır. Bölgeye dair ne yazık ki bu belirlenen sınırlar dışında henüz tam olarak bölge tespit edilememiştir.

Bermuda Şeytan Üçgeninde Yaşanan Tarihi Olaylar

Bermuda Şeytan Üçgeni artık neredeyse tüm dünya tarafından bilinmektedir. Tarihte farklı kayıtlarda ve seyir defterlerinde bölgeye ilişkin kayıtlar ortaya çıkmıştır. Bölgeye dair bilim adamları çeşitli bilimsel veriler yayınlasa da halen bölgede doğaüstü güçlerin olduğunu düşünen bazı bilim adamları da mevcuttur. Doğaüstü güçlere inanılmasının temel sebebi ise tarihin en önemli denizcileri arasında yer alan Kristof Kolomb’un seyir günlüklerine dayanmaktadır.

Kristof Kolomb Amerika’yı keşfe çıktığında tuttuğu kayıtlarda bölgeye ilişkin olarak ilginç bilgiler kaydetmiştir. Kristof Kolomb, Bermuda Şeytan Üçgeni olarak ifade edilen bölgede havada birtakım cisimlerin uçtuğundan bahsetmiştir. Bu kayıtların yanı sıra bölgede kaybolan birçok önemli ve ses getiren uçak ve gemi kayıpları da olmuştur. Sizlere bu kayıpların birkaçından bahsetmek istiyoruz.

  • Flight 19 uçağı bölgede kaybolan popüler uçaklardan biridir. Çünkü bu uçak İkinci Dünya Savaşı sırasında kaybolmuştur. Amerikan ordusunun bombardıman için kullandığı bu önemli uçak 5 Aralık 1945 yılında saat 14.00 Florida’dan havalanmıştır. Uçak bu tehlikeli bölgeye geldiğinde ise bir anda ortadan kaybolmuştur. Uçağın ardından havalanan 6 uçakta aynı şekilde kaybolmuştur.
  • SS Cotopaxi isimli kömür yüklü gemi 29 Kasım 1925 tarihinde ABD’nin Güney Carolina limanından demir almıştır. Gemi 1 Aralık 1925 tarihinde acil durum çağrısı yapmıştır. Sonrasında da geminin enkazına da ulaşılamamıştır.
  • USS Cyclops isimli gemi, 306 mürettebatı ile birlikte 4 Mart 1918 bölgede kaybolmuştur. Geriye ne gemiden ne de mürettebattan bir iz kalmıştır.
  • Douglas DC-3 tipi uçak 28 Aralık 1948 tarihinde 32 yolcusu ile bölgede kaybolmuş ve geriden hiçbir iz bırakmamıştır.

Bermuda Şeytan Üçgeninin Sırrı Çözüldü Mü?

Gizemi uzun yıllardır çözülmeyen ve çözülmedikçe de daha da ürpertici olan Bermuda Şeytan Üçgeninin sırrı nihayet çözüldü diye ifade edebiliriz. Her ne kadar uzun yıllar ortaya çeşitli akıldışı iddialar atılsa da gerçek tabi ki ancak bilimle açıklanabiliyor. Bölgede onlarca uçak ve gemi batığı ve binlerce insanın ölümüne neden olan bölgede, gelişen teknoloji ile birlikte daha iyi araştırma çalışmaları yapılmaya başlanmıştır.

Uzun yıllar bölgede paranormal şeylerin varlığına inanan ve ciddi ciddi bölgede dünya dışı varlıklara inanan kişilerin sayısı azımsanamayacak kadar çoktur. Bölge ile ilgili komplo teorileri öyle bir hale gelmiştir ki; Atlantis Kıtasının bile Bermuda Şeytan Üçgeni tarafından yutulduğu düşünülmektedir. Gerçek şu ki her ne kadar paranormal olaylar ilgimizi çekse de aslında bilimle açıklanamayacak neredeyse hiçbir şey yoktur. Bermuda Şeytan Üçgeninin gizemi de sonunda bilimle açıklanabilmiştir.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte okyanusun derinliklerine inen robotlar bölgede okyanusun dibinde bir doğalgaz kaynağına ulaşmıştır. Bu doğalgaz kaynağının yer yüzüne fışkırarak bölgede hidrat ismi verilen bir madde oluşturduğu görülmüştür. Burada maddenin oluşmasında bölgede yaşanan sıcak su akıntıları da etkili olmaktadır. Bu dönüşüm sırasında bölgedeki suyun yoğunluğu azaldığı için aynı zamanda suyun kaldırma kuvveti de ortadan kalkıyor. Bunun sonucunda ise gemiler batıyor…

Uçaklar ise yine aynı maddenin yeryüzüne ulaşması ve havanın yoğunluğunu düşürmesi nedeni ile oksijensiz kalarak düşüyor. Yani kısacası bölgede yaşanan tüm bu gemilerin batması ve uçakların düşmesi kısacası Bermuda Şeytan Üçgeninin sırrı basit bir doğal gaz kaynağı sebebi ile gerçekleşiyor. (CG)

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı