Bilgi

Beyaz Ekmek Zehir, Limon Dosttur!


En çok şikayet ettiğimiz şeyler arasında fazla kilolarımız gelmekte. Peki bu problemi yaşatan sebeplere baktığımızda; toplumumuzda yaygın bir alışkanlık olan ekmek karşımıza çıkmaktadır. Ekmek her soframızın olmazsa olmazı, midemizin vazgeçilmezidir. Hatta bazı insanlar ne yerse yesin ekmek yemediyse kendini hep aç hisseder. Bu durum biraz kültürle de alakalıdır. 

Peki bunu değiştirmek mümkün mü?

Daha sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazanmak adına alışkanlıklarımızı kontrol ettiğimizde hem mümkün olabilmekte hem de bazen faydalı bile olabilmektedir. Evet,beyaz ekmeği hayatımızdan çıkarmak o kadar kolay değil ancak sağlığımız için bunu başarmak zorundayız. Beyaz ekmek yerine buğday veya çavdar ekmeği tercih ederek,alışkanlıklarımızın esiri olmak yerine, doğru tercihler edinerek bunu başarabiliriz. Hem daha sağlıklı beslenmek için hem de fazla kilolardan kurtulmak için beyaz ekmekten uzak durmalıyız. Sadece bu yeterli mi peki?

Tabi ki hayır.

Sağlığımızı tehdit eden gıdalardan uzak durmakla beraber, sağlığımız için artı değer katan besin takviyelerinin katkısını unutmamak gerekiyor. Limon bunların başında geliyor. Limonun içindeki vitamin ve lif oranı açısından yüksek antioksidan değeri, bir çok hastalığa karşı koruyucu olmakla birlikte, yağ yakıcı özelliğiyle kilo vermede yardımcı. Sabahları ılık suyla birlikte tüketilen limon tam bir diyet dostu! Hayatınızdan eksik etmememiz gerek tam bir dost.

Sağlıklı hayatlar…

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı