Bilgi

Bilgisayarda HEIC’i JPG’ye Hızlı ve Kolay Bir Şekilde Nasıl Dönüştürebilirim?


HEIC, iPhone’larda varsayılan fotoğraf formatıdır. HEIC‘de çekilen fotoğraflar daha az yer kaplar ve aynı MP sayısında daha fazla ayrıntı depolayabilir. Ancak, bir PC veya Mac’ten üçüncü taraf bir web sitesinde iPhone fotoğraflarını yayınlamaya çalışıyorsanız, bu web sitesi HEIC dosya biçimini kabul etmeyebilir.

Bu nedenle birçok kullanıcı HEIC‘i PC’de ücretsiz olarak JPG‘ye nasıl dönüştüreceğini merak ediyor. Bunlardan biriyseniz ve HEIC fotoğraflarınızı JPG’ye dönüştürmek için bazı güvenilir yöntemler arıyorsanız, bu makale size yardımcı olacaktır.

HEIC fotoğraflarını JPG‘ye dönüştürmenin son ve tartışmasız en etkili yolu Real HEIC to JPG Converter‘dir.

Hepsi bir arada iPhone veri yönetimi aracınız olmanın yanı sıra, Real HEIC to JPG Converter artık HEIC’den JPG’ye dönüştürmenin en pratik yöntemidir. Bu kullanışlı araç, yalnızca birkaç tıklamayla bir grup HEIC fotoğrafını JPG’ye dönüştürmenize olanak tanır. Dönüşüm, hemen hemen tüm diğer HEIC dönüştürücülerinden daha hızlıdır. Real HEIC to JPG Converter‘ın en iyi yanı, birçok HEIC fotoğrafını aynı anda JPG’ye dönüştürebilmesidir. Kesin olmak gerekirse, bir kerede 1000’e kadar fotoğraf seçebilir ve bunları JPG‘ye dönüştürebilirsiniz.

Real HEIC to JPG Converter, Windows 10 ve Windows 11 ile çalışır. İşin Mac tarafında, neredeyse tüm iMac‘leri, MacBook‘ları ve Mac Profesyonelleri destekler. Ayrıca en son iOS 15 sürümünü de destekler.

HEIC Fotoğrafları JPEG Formatında Dönüştürme

Farklı bir yöntem olarak aşağıda bağlantısını paylaştığımız Real HEIC to JPG Converter uygulaması ile HEIC fotoğraflarının Windows işletim sistemine sahip cihazlarda JPEG formatına dönüştürülmesini sağlamaktadır.

Uygulamaya hemen altta verdiğim bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

https://bit.ly/3ORgqra

(Alternatif Program: https://bit.ly/3RipO9A)

Burada önemli bir hatırlatma yapmakta fayda var. Google üzerinde HEIC Converter şeklinde arama yapıldığında online içerikli birçok web sitesine ait sayfalar bulunmaktadır. Bu sayfalara HEIC dosya uzantısına sahip fotoğrafların yüklenmesi kişisel verilerinizin korunması açısından ciddi bir güvenlik açığı oluşturmaktadır. Yukarıda verdiğimiz örnekte sunduğumuz program kurumsal bir firma tarafından geliştirildiği için diğer diğer programlara göre nispeten daha avantajlı olabilmektedir.

1- Yukarıdaki bağlantıya gittiğinizde karşınıza aşağıdaki sayfa gelecektir. Burada sırasıyla “Get in Store app – Microsoft Store Adlı Uygulamayı Aç – Yükle” diyerek ilerleyelim.

2- Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra görev çubuğu üzerindeki arama kısmına “Real HEIC to JPG Converter” yazarak uygulamayı çalıştıralım.

3- Uygulamayı çalıştırdıktan sonra “heic” uzantılı fotoğrafların olduğu klasör içerisindeki resimleri buraya sürükle bırak mantığı ile taşıyalım. JPEG formatındaki resimler için bir klasör oluşturup bu klasörü “Ouput Folder” kısmında gösterelim ve kaliteyi %100 yaptıktan sonra “CONVERT” diyelim.

İşlemimiz tamamlandı. HEIC uzantılı fotoğraflar JPEG formatına dönüştürülerek oluşturduğumuz klasöre taşındı…

HEIC dosyaları, yeni HEIF formatında çekilmiş resimlerdir. Real HEIC to JPG Converter (önceden Real HEIC Converter), HEIC dosyalarınızı 3 basit adımda anında dönüştürmenize ve görüntülemenize olanak tanır. Dosyalarınızı pencereye sürükleyip bırakmanız ve “Dönüştür” butonunu tıklamanız yeterlidir. Fotoğraflar sizin için otomatik olarak dönüştürülecektir.

Real HEIC to JPG Converter hem PC’lerde hem de Tabletlerde çalışır.

Özellikleri:

– HEIC‘i PNG, JPEG, JPG veya BMP resimlerine dönüştürür.

– İnternete hiçbir şey yüklemeden yerel olarak dönüştürür.

– Anında dönüştürme için resimleri sürükleyip bırakın.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı