Bilgi

Camtasia Studio – It is either an unsupported media type or required codecs are not found.


Herkese Merhaba. Bu yazımızda “Camtasia Studio” programı kullanıcıların sıklıkla karşılaştığı “It is either an unsupported media type or required codecs are not found.” hatası ile ilgili çözüm yolu göstereceğim. Öncelikle bu hatanın Türkçe karşılığı “Desteklenmeyen bir ortam türüdür veya gerekli codec bileşenleri bulunamadı.” şeklinde çevrilebilir. Yani Camtasia Studio programına eklemek istediğiniz dosya formatı desteklenen bir tür değil. Bunu genel olarak iPhone ile çekilmiş bir görüntüde alabilirsiniz. Önerimiz  bu tipte çekimleri Windows‘a uyumlu hale getirmeniz. Bunun için buradaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Çözüm olarak hata aldığınız videoyu bir MP4 formatına çevirmenizde fayda var.

Görev çubuğu üzerinde arama kısmına Video Düzenleyici yazalım ve gelen sekmeden bunu seçelim.

Gelen pencereden sürükle bırak mantığı ile videoyu aşağıdaki gibi gösterilen noktaya taşıyalım ve “Videoyu Tamamla” diyelim.

Son olarak karşımıza gelen pencereden videomuzu bilgisayarımıza kayıt edelim. 

Artık bu videoyu düzenleyebilirsiniz. Benim anlatacaklarım bu kadar. Herhangi bir sorunuz varsa yorum kısmında sormayı unutmayın.

1 Yorum

1 Yorum

  1. murat

    29 Ocak 2023 at 01:02

    hocam olmuyor .trec dosyasını sizin dediğniz sekilde düzenlemiyor artı clipchamp kurdum onlada olmadı .. camtasia 2022 ile kaydettiğim 10 gb lik bir trec dosyam var ama mp4 yapamıyorum nasıl yaparım bilemedim birkaç tane video converter da kurdum onlarda yapmadı nasıl yapbilirim yardımcı olun lütfen

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı