Bilgi

Bilgisayardaki Oyunlar Nasıl Silinir?


Herkese Merhaba. Bu yazımızda “Bilgisayardaki Oyunlar Nasıl Silinir?” Sorusuna yanıt vermeye çalışacağız. Bilgisayar oyunlarını aslında üç kısma ayırabiliriz. Bunlardan ilki doğrudan Windows işletim sistemi ile gelen aşağıdaki gibi “Chess Titans, FreeCell, Hearts, İnternet Daması, İnternet Spades, Solitarie vs.” gibi oyunlar oluşturmaktadır.

Bu tipte oyunları bilgisayarınızdan kaldırabilmek için; aşağıdaki gösterdiğim adımları takip etmeniz yeterlidir. Öncelikle bilgisayarınızdan Denetim Masası > Programlar > Windows Özelliklerini Aç/Kapat diyoruz. Açılan panelde Oyunlar yazan yeri bulup bunun başındaki kutucukta bulunan kliği kaldırıyoruz ve Tamam diyoruz. Böylece oyunlar bilgisayarımızdan kaldırılmış oluyor.

İkincisi doğrudan bilgisayar yüklenmiş (GTA, Counter Strike, League of Legends vb.) olan oyunları kaldırmak için aynı şekilde Denetim Masası > Programlar > Program Kaldır deyip bilgisayarımızda bulunan tüm uygulama ve programların olduğu sayfaya geliyoruz. Burada hangi oyunu kaldırmak istiyorsak onun üzerine gelip sağ klikleyip kaldır diyoruz. Bize sorulan sorulara Evet, Kabul Ediyorum ve İleri deyip bilgisayardaki o oyunu kaldırmış oluyor.

Üçüncüsü ise tarayıcılarla (Google Chrome, İnternet Explorer, Mozilla, Safari vs.) kullanılan bilgisayar oyunları bulunuyor ki bunları kaldırmak imkansızdır. Bunları kaldırmak için kişisel bilgisayarınızdan yapabileceğiniz bir şey bulunmuyor.

1 Yorum

1 Yorum

  1. sebine

    29 Ocak 2023 at 15:17

    oyunlarin hepsini silin

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı