Bilgi

Bilgisayardaki Sesi Telefona Aktarma


Herkese Merhaba. Bu yazımızda “Bilgisayardaki Sesi Telefona Aktarma Nasıl Yapılır?” Sorusuna yanıt vermeye çalışacağız. Bilgisayar sesleri çok basit bir şekilde telefona aktarabilirsiniz. Bundaki amacınız tam olarak nedir bilmiyorum, ancak bu işlemler için kullandığınız bilgisayar ile telefonunuzun aynı ağ üzerinde olması gerekiyor. Yani kısaca aynı modemden (wifiden) bağlantı kurması gerekiyor. Neyse şimdi lafı uzatmadan konumuza geçelim.

İlk olarak buradaki http://georgielabs.net/ adresi klikleyerek işletim sisteminize uygun olan SoundWire Server programını indirip kurun. Program oldukça basit ve küçük boyutta. Bağlantınız hızlı ise saniyeler içerisinde bilgisayarınıza inecektir. Programı çalıştırıp açtığınıza ilk başta karşınıza Server Address karşısında bir IP numarası belirecektir. Bu numarayı aklınızda tutun. Bağlantı olmadığı için ilk başta Status karşısında “Disconnected” yazacaktır.

Telefonunuza ise buradan veya Google Play’den SoundWireFree yazıp çıkan uygulamayı indirip kurun. Aynı şekilde uygulamada çok basit olup saniyeler içerisinde kurulacaktır.  Uygulamayı açtığınız zaman karşınıza gelen “Server” kısmının karşısında üstte bilgisayarda aklınızda tutun dediğim Server Address karşısında ki IP numarasını yazın ve üstünde ki (aşağıdaki gibi) logoya klikleyin. Bağlantı sağlandığında bilgisayarda Status yazan yerde yeşil olarak “Connected” yazacaktır. Şimdi youtubeden veya başka bir yerden müzik/ses açıp dinleyebilirsiniz.

Programı çok fazla kurcalamadım. Ancak bağlantı güçlü ise ses orijinal ve güçlü bir şekilde iletiliyor. Laptopun sesini kapattığınızda telefondan çalmaya devam ediyor. Eğer çıkmak isterseniz telefondaki uygulamanın sağ üst köşesinden “Exit” yapıp çıkabilirsiniz. Aynı şekilde uygulamanın sağ üst köşesinden ayarlar kısmına girerek bağlantıyı başlat, otomatik bağlantı vs. gibi aklınıza gelen şeyleri yapabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı