Bilgi

Bilgisayardaki Wi-Fi Şifresini Öğrenme


Bilgisayarınızda kayıtlı wifi şifresini öğrenmenin birden fazla yolu bulunuyor.  Önceden herhangi bir wifi ağına (kablosuz ağa) bağlandıysanız bağlanırken kullandığınız şifre bilgisayara kayıt edilir. Böylece bilgisayarınızı her açtığınızda wifi ağına otomatik olarak bağlanır. Aynı şekilde farklı zamanlarda da bir wifi ağına bağlandıysanız bu ağa ait şifreler bilgisayarınızda saklanır. Ağ erişim durumunda olduğunda bağlanmayı seçtiğinizde bu kez şifre girmeden otomatik olarak bağlantı sağlanır.

Şimdi sizlere basit bir şekilde “bilgisayara kayıtlı wifi şifresi öğrenme” olayını anlatacağım. Bu yöntemimiz Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 veya Windows 10 işletim sistemleri için aynıdır. Burada sadece daha önce bağlı olduğunuz wifi ağının adını bilmeniz yeterlidir. Şimdi işlenin nasıl yapılacağını anlatalım.

Bilgisayarınızdan (masaüstü veya laptop farketmiyor) Windows ve R tuşlarına aynı anda basın. Açılan küçük panele cmd yazıp enter yapalım. Siyah bir pencere açılacaktır.

Açılan siyah pencereye “netsh wlan show profile wifiadı key=clear” yazıp enter yapıyoruz. Örneğin ben daha önce bağlandığım wifi ağı için “netsh wlan show profile seyrangahcafe key=clear” yazıyorum. Burada Güvenlik Ayarları (Security Settings) sekmesi altındaki anahtar içeriği (key content) yazan yerin karşısındaki wifi ağının şifresi oluyor.

Kaynak: https://www.labnol.org/software/find-wi-fi-network-password/28949/

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı