Bilgi

Laptopta Kayıtlı Wifi Şifresini Öğrenme


Herkese Merhaba. Bu yazımızda sizlere “laptopta kayıtlı wifi şifresini öğrenme” konusu ile ilgili bilgi vermeye çalışacağım. Kullandığımız laptopla bağlandığımız wi-fi ağının (modem veya acces point) şifresi bilgisayarımızda kayıt altına alınmaktadır. Bu kayıtlı olan şifreyi dilediğiniz zaman öğrenebilirsiniz. Bunu daha önce anlatmış olduğum (burada) dos komutları ile öğrenebileceğiniz gibi doğrudan herhangi bir kod kullanmadan öğrenebilirsiniz. Şimdi size kod kullanmadan nasıl “bilgisayarınızda kayıtlı wifi şifresini” öğreneceğinizi anlatayım. Anlatacağım yöntem Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 ve Windows 10 için aynıdır.

1- İlk olarak masaüstünde sağ altta bulunan bağlantı logosunu sağ klikleyip “Ağ ve Paylaşım Merkezini Aç” diyoruz. Açılan pencerede “Kablosuz Ağları Yönet” diyoruz.

2- Karşımıza daha önce bu laptopdan bağlandığınız tüm wifi ağları gelecektir. Hangi Wifi ağına ait şifreyi öğrenmek istiyorsanız üzerine sağ klikleyip Özellikler diyoruz.

3- Açılan küçük panelde “Güvenlik” sekmesini seçip, “Karakerleri Göster” yanındaki kutucuğu seçili hale getiriyoruz ve “Ağ Güvenlik Anahtarı” görünür hale geliyor. Bu Ağ Güvenlik Anahtarı wifi şifremiz oluyor.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı