Bilgi

Bilgisayarın Kaç Saat Açık Olduğunu Öğrenmek


Bir bilgisayarın ne zamandan beri açık olduğunu öğrenmek oldukça kolay. İki yol var bir tanesi CMD (Command) ile bir diğeri ise Görev Yöneticisinden bilgisayarın kaç saat açık kaldığını öğenebilirsiniz. Şimdi bu iki adımı anlatalım.

1- CMD ile Bilgisayarın Kaç Saat Açık Olduğunu Öğrenmek: Başlat–> Çalıştır–> cmd yazdıktan sonra açılan siyah ekran Systeminfo yazıp entera basın. Açılan ekranda ki Sytem Boot Time veya Sistem Önyükleme Zamanı bilgisayarınızın açıldığı zamanı göstermektedir.

system boot time

2- CTRL+ALT+DEL yaptıktan sonra Performans yazan yerde aynı şekilde bilgisyarınızın kaçç saattir çalışmakta olduğunu gösteren bilgi bulunur. Bu işlemler XP, Windows 7 Windows 8 ve Windows 10 için aynıdır.

bilgisayar çalışma saati

4 Yorum

4 Yorum

 1. erkan

  9 Şubat 2019 at 11:52

  Ustad yeni aldığım laptop un kaç saat açık kaldığını yani kullanıldığını mi gösterir yoksa o açılışta o günkü açık kaldığı süreyi mi gösterir. Soruyu sorma amacım sıfır laptop aldığımız zaman bu süre ile teşhir ürünü outlet vs. gelme ihtimali var mı diye kontrol edebilmek.

  • ENES

   1 Temmuz 2020 at 11:35

   yok kardeş ilk aldığın gunden beri değil mesela bilgisayarı kapattın yarın açtın o açıldığı saniyeden itibaren oluyo benim kardeşim 7.30 saattir pc oynamış 😀 <3

 2. ENES

  1 Temmuz 2020 at 11:33

  ABİ SAĞOL KARDEŞİM 8 SAATTİR BİLGİSAYAR OYNUYORMUŞ 😀

 3. Mert

  25 Ocak 2022 at 03:50

  Eyvallah kardeş 4 gün olmuş açalı JOWEGLWKGWŞHWRH

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı