Bilgi

Bilmeniz Gereken En İyi Çeviri Siteleri


İngilizce veya farklı bir dilden çeviri söz konusu olduğunda kuşkusuz hepimizin ilk uğrak yeri “Google Translate” oluyor. Google Translate; metin, konuşma, resim, site veya gerçek zamanlı video da dahil olmak üzere birden fazla metin ve ortam biçimini bir dilden diğerine çevirebilir.  Google Translate, şu anda 103 farklı dil arasında anında çeviri sağlayan ücretsiz ve popüler bir çeviri hizmetidir. Kelimeleri, cümleleri ve web sayfaları desteklenen dillerin tüm kombinasyonlarını çevirebilir.

Google Translate: https://translate.google.com/

Google‘dan farklı olarak tamamen çeviri odaklı bir sistemi bulunan Translate.com, Google Translate‘de olduğu gibi İngilizce-Türkçe çevirinin yanı sıra 90’a yakın dilde çeviri hizmeti sunuyor.

Translate.com: https://www.translate.com/

Microsoft Translator, Microsoft tarafından sağlanan çok dilli bir makine çeviri bulut hizmetidir. Microsoft Translator API-si; birden fazla tüketici, geliştirici ve kurumsal ürüne entegre edilmiştir. Mart 2017 itibarıyla, Microsoft Translator 60 farklı dil sistemini desteklemektedir. Desteklenen dillerin listesi Microsoft Çevirmen web sitesinde bulunur.

Microsoft Translator: https://translator.microsoft.com/

Bing Translator, metinleri veya tüm web sayfalarını farklı dillere çeviren Bing hizmetlerinin bir parçası olarak Microsoft tarafından sağlanan çeviri portalına bakan bir kullanıcıdır. Tüm çeviri çiftleri, arka uç çeviri yazılımı olarak Microsoft Araştırma tarafından geliştirilen istatistiksel bir makine çeviri platformu ve web hizmeti olan Microsoft Translator tarafından desteklenmektedir. Bing Translator, kullanıcı tarafından girilen tümcecikleri çevirebilir veya bir web sayfasına bir bağlantı kazanabilir ve tümüyle çevirebilir. Tüm bir web sayfasını çevirirken veya kullanıcı Bing arama sonuçlarında “Bu sayfayı çevir” seçeneğini seçtiğinde, İki Dilli Görüntüleyici gösterilir. Bing Translator birçok Microsoft ürünü ile bütünleşiktir.

Bing Translator: https://www.bing.com/translator

Yandex.Çeviri, Yandex tarafından sağlanan amacı metin ve web sayfaları diğer dillere çevirmek olan bir web hizmetidir. Sistem milyonlarca çevrilmiş metnin analizine göre sözlüğünü oluşturur. Metni çevirmek için bilgisayar ilk olarak veri tabanı kelimeleri ile karşılaştırma yapar. Sonrasında ise bilgisayar metni temel dil modelleri ile karşılaştırır ve metnin anlatımını metnin bağlamında belirlemeye çalışır. Çeviricinin Yandex.Browser‘da kurulduğundan tarayıcı otomatik olarak desteklenen dilde çeviri yapmayı teklif eder. 2016 Yılından beri 64 dile çeviri mevcuttur.

Yandex Çeviri: https://ceviri.yandex.com.tr/

1 Yorum

1 Yorum

  1. Mustafa Sak

    15 Mayıs 2019 at 13:42

    Yani o kadar Türk çeviri sitesi var, hiç birini görmüyorsunuz aferim size ne diyim.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı