Bilgi

Brother


Brother Sanayi Ltd. Japonya Nagoya merkezli Japon çok uluslu elektronik ve elektrikli ekipman şirketidir. Ürünleri yazıcılar, çok fonksiyonlu yazıcılar, masaüstü bilgisayarlar, dikiş makineleri, büyük takım aletleri, etiket yazıcıları, daktilo, faks makinesi ve diğer bilgisayar ile ilgili elektronik aletler bulunmaktadır. Brother hem kendi ismi altında hem de diğer şirketler ile OEM anlaşması çerçevesinde ürünlerini dağıtır. Japonya Nagoya’da kurulan Brother’in tarihi 1908 yılında Yasui dikiş makinesi ile başlar. Brother International Corporation (US) ilk yurtdışı satış şirketi olarak 1954 yılında kuruldu. 1958 yılında Dublin’de Avrupa bölgesel satış şirketi kuruldu. Kurumsal adı 1962 yılında Brother Sanayi Ltd. olarak değiştirildi.

Köklü İngiliz dikiş makinesi üreticisi Jones dikiş makinesi şirketi  aldıktan sonra 1968’de UK merkezi Audenshaw, Manchester taşındı .

Kasım 2012’de Brother kuzey Wales fabrikasında UK yapımı daktilo yaptığını bildirdi. 1985 yılından bu yana Wrexham fabrikasında 5.9 milyon daktilo yapıldığını söyleyen firma son makineyi Londradaki Bilim Müzesine bağışladı.

Mart 2013 itibariyle Brother’in yıllık cirosu 516 milyar ¥ (5.05 milyar $ (Nisan 2014 döviz kurları).

2010 yılında Avrupa’da Brother’in ayrılan dikiş bölümleri “Brother Sewing Machines Europe GmbH” olarak birleştirilmiştir. 80 milyon € ciro ile Brother Sanayi Ltd. çatısı altındaki 4.en büyük şirketidir.

Brother Sanayi Tayvan’da bilgisayarlı dikiş ve nakış makinesi, Çin’de mekanik dikiş makinesi üretir. Yeni bir dikiş makinesi fabrikası 2012 yılında Dong Nai Province, Vietnam da açıldı, bu dünyanın en büyük tek marka dikiş makinesi fabrikasıdır.

Eylül 2012’de Brother Sanayi 50 milyonuncu ev dikiş makinesini üretmiştir.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı