Bilgi

BS Player Ses Var Görüntü Yok Sorunu ve Çözümü


BS Player, DivX oynatmaya yarayan bir video/müzik oynatma programıdır. Otomatik altyazı tanıma, alt yazı düzeltimi ve buna benzer birçok kolaylık sağlayan özellikleri bulunmaktadır. Bu nedenle bir çok kişi tarafından -özellikle altyazıyı otomatik bulmasından dolayı- tercih sebebi olmuştur. Windows 2000, Windows XP ve Windows 7’de çalışan program, pek çok ses ve video formatını desteklemekle birlikte (ASF, ASX, AVI, DAT, DivX, M2V, M2P, M3U, MKV, MP3, MP2, MPEG, MPG, OGG, OGM, VOB, WAV, WMV), video gösterimi alanında odaklanmıştır. Çoğu diğer oynatıcılar gibi, gerekli codeclerin önceden yüklü olmasını gerektirir.

BS Player PRO ürününü ise ücretini ödeyerek temin edebilirsiniz. Bir lisansı en fazla üç bilgisayarda kullanabilirsiniz. BS Player PRO ile Youtube videolarını direk kaydedebilme, teletekst kullanabilme, gelişmiş alt yazı düzenleyicisi, ağınızdaki dosyaları kullanabilme, uyarlanabilir ekolayzır, e-posta ile teknik yardım alabilme gibi avantajlardan faydalanabilirsiniz.

BS Player‘de en çok gelen şikayetlerden biri ise -özellikle .mkv uzantılı videolarda- görüntünün olmayışı sorunu diyebiliriz. Bu durumda genellikle ses oluyor ancak görüntü çıkmıyor. Bunun için öncelikle yapmanız gereken program açıkken üzerinde sağ tıklayıp Seçenekler (Options) >>> Tercihler‘i (Preferects) kliklemek.

Ardından Görüntü‘ye klikliyoruz (Video). Açılan pencerede Görüntü Hareketlendirme (Video Rendering) sekmesinde Hareketlendirme Kipi’ni Dahili hareketlendirici DirectDraw yüzeyi (internal rendering DirectDraw surface) olarak seçip programımızı yeniden açıyoruz. İşlemimiz tamam. Olumlu olumsuz yorum kısmına yazmayı unutmayınız. 

4 Yorum

4 Yorum

 1. ugur

  3 Kasım 2017 at 22:52

  unknown format diyor olmadı

 2. Alper

  9 Ocak 2019 at 12:06

  Oldu çok teşekkür ederim..

 3. nash

  12 Mart 2023 at 18:19

  bende de olmadı.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı