Bilgi

Check-in Nedir? Nasıl Yapılır?


Bu yazımızda sizlere Check-in Nedir? Nasıl Yapılır? Sorusuna kısaca yanıt vermeye çalışacağız. “Check-in Yapmak” günümüzde iki farklı anlamda kullanılmaktadır. Birincisi havalimanında yapılan işlem bir diğeri ise swarm adlı sosyal medya uygulaması ile yapılan işlemdir.

Havalimanında Check-in

Havalimanında Check-in işlemi bagaj verme ve bilet kontrol işleminden geçme olayıdır. Biletini almış olan bir yolcunun seyahat edeceği uçus için belirlenmiş süre içerisinde havalimanı kuralları çerçevesinde kontrol edilerek oturacağı yer (koltuk numarası), biniş kartı (bilet) ve varsa bagaj etiketinin hazırlanmasıdır. Ayrıca havalimanına gitmeden önce kullanacağınız havayolu firmasının web sitesinden online olarak Rezervasyon (PNR) Numarası ve ad- soyadınızı girerek Check-in işleminizi yapabilirsiniz. Hangi hava yolu olursa olsun rezerve edilmiş bilet için Check-in yapılması zorunludur.

Swarm ile Check-in

check-in-swarm

Swarm ile Check-in işlemi Swarm adlı sosyal medya uygulaması ile gittiğiniz mekanlarda yapılan yer bildirimidir. Böylece arkadaş listenizde ekli olan kişiler gittiğiniz yerleri görebilirler. Ayrıca herhangi bir mekanda yaptığınız check-in ile o mekanda check-in yapan kişileri görebilme olanağı tanır.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı