Bilgi

Online Check-in Nedir? Nasıl Yapılır?


Online Check-in herhangi bir havayolu şirketi (Türk Hava Yolları, Pegasus, Atlas Global,Onur Air, AnadoluJet v.s) ile seyahat etmek istediğinizde biletinizi internet üzerinden satın aldıktan sonra uçağın kalkmasına 24 saat kala ve kalkış saatinden 90 dakika önce internet üzerinden veya Mobil Uygulama kulanılarak yapılan ONLİNE KOLTUK SEÇİMİ‘dir. Online Check-in ile o anda dilediğiniz boş koltuğu seçebilirsiniz. Online Check-in yaptıktan sonra telefonunuza gönderilen barkod veya size gelen e-maildeki bilet ile doğrudan uçağa gidip binebilirsiniz. Online Check-in de ki amaç sadece koltuk seçimi ve doğrudan herhangi bir gişeye uğramadan uçağında kapısına gitme olayıdır. Bagajınız yoksa kesinlikle tavsiye edilir. Bunun dışında Checik-in’in başka bir özelliği yok.

Online Check-in  yapmak için uçağın kalkmasına 24 saat kala ve kalkış saatinden 90 dakika önce bilet aldığınız havayolu şirketinin internet sitesine gidip aldığınız biletteki Rezervasyon (PNR) Numarası ve ad- soyadınızı girerek yapabilirsiniz. Ayrıca Mobil uygulama üzerinden de Online Check’in yapılmaktadır. Online Check-in hizmetleri hemen hemen bir çok havalimanında yapılmaktadır. Online Check-in hizmeti veren Havalimanları için buraya tıklayınız.

Normal Check-in ise internet üzerinden bilet aldıktan sonra herhangi bir Havalimanında veya yetkili yerden orjinal bilet almak suretiyle yapılan koltuk seçim işlemidir. Ancak burada koltuk seçme olayı bazen sizin tasarrufunuzda olmayabilir :))

Size tavsiyem biletinizi internetten üzerinden aldıktan sonra uçağın kalkmasına 24 saat kala hemen internet üzerinden check-in yapın. Ardından havalimanına gitiğinizde bagajınız varsa normal bilette alın :))

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı