Bilgi

CS:GO İşlemci Sıcaklığı Değerleri


Counter-Strike: Global Offensive (yada kısaca CS: GO), Valve ve Hidden Path Entertainment tarafından geliştirilen, serinin önceki oyunları gibi görev tabanlı birçok oyunculu birinci şahıs nişancı oyunudur. Oyuncular ilk önce görevleri tamamlamak veya düşman takımı yok etmek için teröristler (Terrorists) veya terörle mücadele ekibi (Counter-Terrorists) takımlarından birini seçerler. Microsoft Windows, Mac OS X, PlayStation 3, Xbox, Linux üstünde çalışmaktadır.

CS: GO Oyununda en çok sorulan sorulardan bir tanesi işlemci sıcaklığı ile ilgilidir. İşlemci sıcaklığının 90 dereceye varabildiği bu oyunda bazı hususlara dikkat etmeniz gerekiyor. Normal kullanımda işlemci sıcaklığını tipik bir bilgisayar için 50 derece dolaylarında seyretmesi olağan bir durumdur. Ancak işlemci sıcaklığınız oyun esnasında zirve yapıyorsa bu durumda bazı önlemler almanızda fayda var. Öncelikle masaüstü bilgisayar kullanıyorsanız işlemci ile fan sisteminiz arasındaki kısma yeniden termal macun sürmenizde fayda var. Ayrıca kasa içerisindeki havalandırma sisteminin yeterli olup olmadığını kontrol edin. Yeterli değilse daha iyi havalandırma desteği için bilgisayar çalışır durumda iken fanları gözden geçirin. İşlemcinin soğutması için kullanılan normal soket fanlar çoğu durumda soğutmada yetersiz kalmaktadır. Bu nedenle oyun bilgisayarında kaliteli bir soğutucu kullanmanız işlemci sıcaklığını minimum düzeyde kalmasına yardımcı olacaktır. Diğer bir çözüm yolu ise CS:GO’da ayarlar sekmesinden “Dizüstü Enerji Tasarrufu” modunu aktif halde kullanabilirsiniz. Bu durumda işlemci sıcaklığınız büyük ölçüde düşecektir. Ancak aldığınız FPS değerlerinin de değişeceğini unutmayın.

Bir oyunda işlemcinin sıcaklığı oyunun türüne ve donanımlarınızın yapısına göre farklı değerler taşımaktadır. Burada “işlemci sıcaklığı şu olmalıdır” şeklinde bir bilgi hatalı olacaktır. Sonuç olarak sisteminizin ve kullandığınız oyunun istekleri sıcaklık değerlerini önemli ölçüde etkilemektedir. Tarafınızda yapılabilecek en makul çözüm soğutma sistemini değiştirmek, havalandırmayı maksimum düzeye çıkarmak, termal macun kullanmak ve oyunun grafik ayarlarından sisteminizin desteklediği ayarları yapmaktan geçiyor.

İşlemci sıcaklığını oyun içerisinde anlık olarak görmek için “MSI Afterburner Nasıl Kullanılır?” yazımızı okuyabilirsiniz. (Tıkla)

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı