Bilgi

Deadpool Filminin Oyuncuları ve Konusu


Deadpool Filmi Hakkında Bilgi

Deadpool, Tim Miller’ın yönetmenliğini yaptığı, 2016 Amerikan yapımı aksiyon-komedi türündeki süper kahraman filmidir. Ünlü Marvel çizgi roman karakteri Deadpool’dan uyarlanmıştır. X-Men film serisinin altıncı yapımı olan filmin oyuncu kadrosunda başrol Ryan Reynolds’ın yanı sıra, Morena Baccarin, Ed Skrein, T.J. Miller ve Gina Carano yer almaktadır. Gelişim New Line Cinema ile birlikte Şubat 2004’te başladı fakat 20th Century Fox’un hakları satın almasıyla Mart 2005’e atıldı. Mayıs 2009’da Reynolds’ın X-Men Başlangıç: Wolverine filminde Deadpool’u oynaması genel olarak hayranları hayal kırıklığına uğrattı. Nisan 2011’de Miller ilk yönetmenlik denemesi için tutuldu. Temmuz 2014’te Miller tarafından sızdırılan CGI test görüntüleri büyük beğeni topladı ve Fox’un Eylül’de filme yeşil ışık yakmasına yol açtı. Temel çekimler Mart’tan Mayısa kadar Vancouver’da başladı. Deadpool dünya galasını 8 Şubat 2016’da Paris’te yaptı ve 12 Şubat 2016’da IMAX, DLP ve D-Box biçiminde ABD’de gösterime girdi. Film genel olarak olumlu yorumlar aldı.

  • Ryan Reynolds: Wade Wilson / Deadpool
  • Morena Baccarin: Vanessa Carlysle / Copycat
  • Ed Skrein: Ajax
  • T. J. Miller: Weasel
  • Gina Carano: Angel Dust
  • Brianna Hildebrand: Ellie Phimister / Negasonic Teenage Warhead
  • Andre Tricoteux: Piotr Rasputin / Colossus

Deadpool Filmi Konusu

Eski bir özel kuvvetler operatörü ve paralı asker olarak çalışan Wade Wilson, yerel bir barda Vanessa adlı bir eskortla görüşür ve toplantıları bir ilişki haline gelir. Bir yıl sonra, Wade Wilson ona aşkını ilan etmek ister, ancak daha sonra karaciğer, akciğer, prostat ve beyin kanseri teşhisi konulduğunu öğrenir kendisine ve Vanessa’nın sevgisine rağmen, onu böyle görmesinden nefret eder ve gecenin bir yarısında onu terk eder.

Gizli bir organizasyondan birileri Wilson ile kontak kurarlar ve ona kanserini iyileştirecek yetenekler vaat ederler. Wilson isteksizce kabul eder. Bu sırada Wilson, Ajax ve Angel Dust ile tanışarak onların eşliğinde bir laboratuara götürülür ve onlara alınır. Ajax, Wilson’a bir mutasyon aktive edici serum enjekte ederek günlük işkenceye tabi tutar. Wilson’ın vücudu cevap vermediğinde, Ajax onu oksijen odasında boğmaya çalışır; onu iyileştiren, ancak kendisini şekilsiz bırakan hızlandırılmış bir iyileştirme faktörü ortaya çıkar. Sonrasında Wilson laboratuarı yok etmenin bir yolunu bulur ve çektiği çileden kurtur. Ajax’la savaşır, ancak Ajax’ın tedaviyi vaat ettiği aklına gelince yumuşar ve ona zarar vermez. Ajax onu sonra inşaat demiri ile zorlar ve ölüme terk eder.

Wilson hayatta kalır ve Vanessa’ya geri dönmeye çalışır, ancak sokaklardaki insanlar görünüşünden tiksindiğinden dolayı çirkinleşmesine tepki vermesinden korkar. En yakın arkadaşı Weasel’a danıştıktan sonra, Wilson iyileşmeyi sağlamak için Ajax’ı izlemeye başlar. Maskeli bir kişiliğe bürünür ve kendisine yeni bir öz benlik yani alter ego oluşturarak “Deadpool” ismini alır ve yaşlı kör bir kadın olan Al isminde biriyle birlikte yaşar. Bir dizi ipucunun ardından Deadpool, Ajax’ı bir otoyoldaki konvoyda izler. Çok sayıda konvoyda görev yapan adamı öldürür, Ajax’ı bastırır ve tedavi yöntemini ister. Colossus ve Negasonic Teenage Warhead tarafından işi yarıda kesilir ve onu X-Men’e katılmaya ikna etmeye çalışırlar ve bu sırada Ajax bir kez daha elinden kurtularak kaçar. Sonrasında Colossus Deadpool’u kelepçeler ve onu kendi mekânlarına götürürler, ancak bir gece boyunca uyumayan Deadpool, iyileştirme özelliği yeteneğini kullanarak kendi kelepçelenmiş elini kopararak kendini onların elinden serbest bırakır ve oradan kaçarak uzaklaşır.

Ajax ve Angel Dust bu sırada Weasel’in barına gider ve Vanessa’yı öğrenirler. Weasel, Deadpool’un tehlikede olduğunu ve onu uyarmak için çalıştığı kulübe gittiklerini söylerken Deadpool bundan tereddüt eder. Ajax ve Angel Dust ikilisi Vanessa’yı kaçırıp Deadpool’a bir scrapyard’da hizmet dışı kalmış bir helikerlikte buluşmasını söylerler. Deadpool, Colossus ve Negasonic’i Vanessa’yı kurtarmasına yardım etmeleri için ikna etmeye çalışır. Sonrasında Scrapyard’a giderler ve Ajax, Angel Dust ve onların paralı askerleriyle savaşırlar. Colossus ve Negasonic Angel Dust’la savaşırken, Deadpool paralı askerlerin çoğunu öldürür ve Ajax’ı helikopterin üstünde ele geçirir. Negasonic yanlışlıkla helikopterleri dengeleyen ekipmanı yok eder ve Ajax ile Deadpool bir an ölüm kalım savaşı verir. Colossus, Negasonic ile birlikte bitkin düşen Angel’ı güvenliğe taşırken, Deadpool, Vanessa’yı kurtarır ve Ajax’a zarar verir. Deadpool eski haline geri dönmek için tedavi yöntemini istediğinde, Ajax güler ve hiç böyle bir şeyin olmadığını ortaya çıkarır. Deadpool istediğini alamayınca Ajax’ı öldürür. Vanessa başlangıçta Wade Wilson’ın yani Deadpool’un onu terk ettiği için öfkelenmesine rağmen, yine de neden daha önce dönmediğini öğrendikten sonra onu affeder ve çift tekrar bir araya gelir.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı