Bilgi

dlvr.it Nedir? Nasıl Kullanılır?


Eğer bir web siteniz varsa yazdığınız yazıların sosyal medayada otomatik bir şekilde paylaşmanız daha fazla kitleye ulaşmanızı sağlayacaktır. Örneğin yazdığınız içeriklerin facebook, twitter, google+, Pinterest, LinkEdIn, Tumblr gibi ağlarda kısa sürede paylaşılmasını sağladığınızda daha fazla ziyaretçi ve popüleriteye sahip bir web siteye sahip olacaksınız. Herhangi bir eklenti veya uygulama kullanarak ta paylaşımları otomatik yapabilirsiniz. Kendiniz paylaşmaya kalktığınızda bu hayli zamanınızı alacaktır.

Bu konuda en iyi platform kuşkusuz dlvr.it dediğimiz web sitesi. Herhangi bir mail adresi ile üye olabileceğiniz gibi twitter/facebook adresinizle kısa sürede üye olabilirsiniz. Kullanımı ise oldukça basit.

Facebook veya Twitter hesabınızla oturum açın. Ardından https://dlvr.it sitesine gidin. Twitter veya Facebook seçeneklerinden birini seçin. Dilerseniz üyede olabilirsiniz. Ancak bu yol daha kısa.

dlvr-it

Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra Add a Route deyip Add kısmından bağlamak istediğiniz sosyla medyayı seçmek. Ayrıca Add a Route kısmında sizden istenen site adı kısmına http://www.siteadiniz.com/feed yazın!

dlvr it ayarları

Olay bu kadar. Artık çok test yazısı yazıp 5-10 dakika bekleyerek paylaşıp paylaşılmadığını kontrol edin. Not: Yapamazsanız yada yapamadığınız bir yer varsa yorum kısmından yardım edebilirim. Herkese bol güneşli günler.

Not: Facebook, Twitter Ücretsiz.

10 Yorum

10 Yorum

 1. EEPSİZE

  29 Ağustos 2016 at 23:32

  BU YOUTUBE DA ÇALIŞIYORMU MESELA VİDEOLARI OTOMATİ BÜTÜN PLATFORMLARDA PAYLAŞMA GİBİ

  • CahillikZorŞey

   18 Eylül 2016 at 16:43

   ula olum, zaten youtube’nin kendi paylaşım olanakları mevcut.

 2. ege bugra

  31 Ekim 2016 at 19:49

  Merhaba, öncelikle açıklama için teşekkür ederim elinize sağlık, ben bu programı bir kaç aydır ücretsiz kullanıyordum, şimdi limit doldu uyarısı veriyor ve birşey yapamıyorum. Upgrade etmemi istiyor, programdan çok memnundum. Upgrade etmelimiyim? Bu konuda bir fikir verebilirseniz çok memnun olurum teşekkürler.

 3. ümit

  9 Kasım 2016 at 11:51

  benim bir haber sitem var buraya üye oldum ayarları yaptım ama bir haberden başka atmıyor sanırım ücretilmi oldu anlamdım bana yardımcı lursanız sevinirim şimdiden tşk ederim

  • Cüneyt Çağala

   9 Kasım 2016 at 21:54

   ücretli değil. bazı sosyal platformlar ücretli. twitter/face ücretsiz.

 4. Nevin

  16 Ocak 2017 at 09:44

  Hocam selamlar,
  Ben de Facebook, Twitter ve Linkedn butonlarını ilave ettim, fakat çalışıp çalışmadığını göremiyorum, kuyrukta bekleyen hiçbir öğe yok. Aslında tam olarak şunu istiyorum tabi mümkünse;
  sitemiz haber sitesi ve Joomla ile oluşturuldu. WordPress’teki gibi (jetpack eklentisinde olduğu gibi) bir haber girildiğinde otomatik olarak, sosyal medyada (face, Twitter, linkedn, G+ vs.) otomatik olarak paylaşılmasını istiyorum. Bunu sağlayacak bir eklenti, yazılım vs. var mı bildiğiniz?
  Teşekkürler.

  • Cüneyt Çağala

   17 Ocak 2017 at 17:25

   aleyküm selam. ben uzun zamandan beri dlvr.it kullanıyorum. twitter ve facebook paylaşımlarını ücretsiz yapıyor. bir hata çıktığında gmailden sizi uyarıyor. ilk ayarları yaptıktan sonra test kısmından yazıların paylaşılıp paylaşılmadığını görebiliyorsunuz hatta doğrudan ayarlar bittikten sonra bi yarım saat bekleyin face ve tiwtterda paylaşımları kontrol edin. dünyada en çok kullanılan otomatik paylaşım eklentisi. ama sadece face ve twitter ücretsiz. diğerleri ücretli. google plus+ içinse face veya twitterla eşleştirme yapabiliyorsunuz. böylece hem twitter hem facebook hemde google plus otomatik yayınlıyorsunuz. diğerleri linkedn, pinterest gibi paylaşım sitelerini ise ücretli yapan siteler var ama tavsiye etmiyorum. eklenti kullanmanızı tavsiye etmem. zira eklentiler siteye ekstra bir yük getiriyor. hiç gerek yok. feed/rss varken bunlar biraz uzun yol oluyor. biraz dlvr.it i karıştırın çok basit zaten.yeni bir route/kural oluşturun ve face (beğeni sayfası, kişisel sayfa farketmiyor) ve twitterden otomatik paylaşın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı