Bilgi

Elektrik Süpürgelerinde “Turbo Başlık Özelliği” Ne İşe Yarar?


Herkese Merhaba. Bu yazımızda sizlere elektrik süpürgelerinde sıkça karşılaştığımız “Turbo Başlık Özelliği” hakkında kısaca bilgi vermeye çalışacağız.

Bir elektrikli süpürge almaya karar verdiğinizde bazı özelliklerin olup olmamasına dikkat etmeniz gerekiyor. Bu özellikler süpürge kullanımında konforu arttıran, temizlik işlerini kolaylaştıran önemli seçenekler olabilir. Bunlardan bir tanesi ise kuşkusuz “turbo başlık özelliği” olduğunu belirtelim.  Örneğin; evinizdeki halılarda derinlemesine (halıların diplerindeki saç, kıl tüy v.s.) temizlik yapacak bir ürün arıyorsanız o zaman güçlü ve turbo başlıklı ürünlere bakmanızda fayda var. Çünkü turbo başlık özelliği halı veya kilimlerin diplerindeki toz, kıl, tüy gibi birikmiş çöpleri çekip alır. Fırçası dönen bir “turbo başlık” ise süpürgenin yürümesini daha rahat sağlar. Son zamanlarda kullanımı hızla artan turbo başlıklı süpürgeler kendi etrafında dönebilen bazı başlıklar hava gücü ile hareketi sağlandığından emiş gücü yüksek bir süpürgenin halıya yapışmasını engelliyor. Bu özelliğinden dolayı tercih edilen özellikler arasında olduğunu söyleyebilirim.

Turbo başlık özelliğinde markalar kendileri farklı isimler de çıkartmaktadır. Örneğin; fırçalı türbin başlık, turbo nozul gibi isimlendirmeler yapılmaktadır. Turbo başlıklar vakum (hava) ile çalışanlar ve elektrik gücü ile çalışanlar olarak ikiye kısma ayrılır. Ancak piyasa da daha çok vakum ile çalışanlar tercih edilmektedir.

Turbo başlık seçimi söz konusu olduğunda her markanın farklı bir teknolojiye sahip olduğundan bazılarında verim yetersiz olabiliyor. Bu nedenle çevrenizde bu konuda deneyimlemiş kişilerin tavsiyesine ihtiyacınız var. Çünkü bazılarında turbo fırça yer ile temasında yetersiz kalıyor veya çalışmıyor. Bu nedenle fırçanın hızlı dönmesi ve güçlü olması aranan bir özellik olması gerekiyor.

Turbo fırçanın dakikada ne kadar hızla döndüğüne dikkat etmek gerekiyor. Birçok marka ve modellere uyabilen “Universal Turbo Başlıklar” piyasada bulunmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı