Bilgi

Elektronik İmza JRE Hatası


Herkese Merhaba. Özellikle elektronik imza kullananların bir çoğu bu hatadan şikayetçi. Aslında bu hatanın neden çıktığını tam olarak anladığımı söyleyemem. Ancak deneyimlerime dayanarak JRE hatasının elektronik imza kurulumunda bu hatanın pek bir önemi yok.

Olay aslında kısaca şu.

Elektronik imzayı kullanabilmeniz için öncelikle burada verdiğim linkten işletim sisteminize göre Palma 64 veya Palma 32 bit programını kurun. Bu programın kurulumu bittikten sonra yapacağınız işlem JRE dediğimiz JAVA Programını kurmanız gerekiyor. Buradan Javayı indirin ve kurun.

Kurulum işleminden sonra JRE hatası alabilirsiniz. Hiç problem değil. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Elektronik İmza kartınızı bilgisayarınızın USB kısmına takın. Ardından PALMA Programını çalıştırın. Programı çalıştırdıktan sonra Elektronik İmza kartınızı aktifleştirmeniz gerekiyor. Yani parola almanız gerekiyor. Cep telefonunuzu/E-Mailinize gelen onay kodunu girip kartınızı aktifleştirdikten sonra sonra E-DEVLET’ten www.turkiye.gov.tr‘den giriş yapabilirsiniz :))

1 Yorum

1 Yorum

  1. Elektronik İmza

    28 Kasım 2016 at 13:25

    Yukarıdakilere ek olarak Chrome tarayıcısı artık java desteğini kaldırdığı için buna alternatif olarak internet explorer yada firefox mozilla kullanılması gerekmektedir.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı