Bilgi

+7 En İyi Blender Seti Tavsiyesi 2022 | En İyi Blender Markası Hangisi?


Herkese Merhaba. Bu yazımızda sizlere “En İyi Blender Markası Hangisi? Hangi Blender Markasını Tavsiye Edersiniz?” gibi sorularına cevap vermeye çalışacağız.

Günümüzde artık nerdeyse her mutfakta rastlayabileceğimiz blenderlar, elektrikli ev aletleri grubunda yer alıyor. Detaylı yemek veya içecek hazırlama süreçlerindeki en büyük yardımcınız konumundaki bu ürünler çok basit bir sistemde çalışarak harika ürünler ortaya çıkarıyor.

Blender, yiyecekleri ve içecekleri karıştırmak veya püre haline getirmek için kullanılan bir mutfak aracıdır. Üstelik bu araç sadece yiyecekler için mutfakta değil, diğer maddeleri karıştırmak için özel laboratuvarlarda da kullanmak mümkün. Blenderlar, sahip olduğu özel bıçaklarının yüksek hızda hareket etmesiyle içerisinde yer alan yiyecek veya içecekleri döndürmeye başlar. Kesici bıçaklarla ilk aşama olan doğrama işlemi yapılır. Doğrama sırasında küçüklen parçalar için bıçaklar yetersiz kalırken burada blenderın olağanüstü teknolojisi devreye girer ve şok dalgaları göndererek tüm katı yemek parçalarının küçülmesini sağlar.

Öncelikle bir blender satın almayı düşünüyorsanız hangi amaçla kullanacağınızı belirlemeniz gerekiyor. Eğer meyveleri ezerek çeşitli içecekler hazırlayacaksanız daha basit ve amacınıza uygun modeller seçmelisiniz. Mesela smothie yapacaksanız daha küçük ve yer kaplamayan modelleri tercih edebilirsiniz. Piyasada farklı marka ve modelde birçok blender türü bulunuyor. Tabi her blender kendi içerisinde farklı kullanım alanları bulunuyor. Örneğin; el, smoothie, sürahi, vakum ve set blender türündeki blender gibi. Alternatif bir şekilde alacağınız blendera ait özelliklere de dikkat etmenizde fayda var. Örneğin; buz kırma, doğrama, çırpma, dilimleme, rendeleme, öğütme gibi. Bazı blender modelleri sadece bir veya bir kaç özelliği barındırırken bazıları çoklu fonksiyona sahip olabileceğini unutmayın. Alacağınız Blender’ın markasına da dikkat etmelisiniz. Herhangi bir bozulma, kırılma gibi durumlarda size yardımcı olabilecek bir markanın ürünlerini tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Zaten blender seti tavsiyesi yazımızda Arzum, Sinbo, Philips, Tefal gibi en iyi markaları listeledik.

Blender Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Motor Gücü: Blender motor gücünü 1000 Watt civarında olmasına özen gösterin. 1000 Watt blenderler performans olarak daha güçlüdür ve neredeyse her katı gıdayı hızlı bir şekilde parçalayabilirler. Ancak genel olarak 600 Watt ile 1000 Watt arasında olanlar da ev kullanımı için daha idealdir. Bireysel kullanımda ortalama 300 Watt gücündeki bir blender yeterli olacaktır.

Hız Seçenekleri: Kademeli olarak artabilen blenderleri tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Bu sayede her ürünü istediğiniz sürede ve istediğiniz büyüklükte parçalara ayırabilirsiniz. Çünkü bazı sebze ve meyveleri ezmeden, püre haline getirmeden sadece doğramak isteyebilirsiniz.

Blender Setleri: Blenderler genellikle set halinde satılır. Çırpıcı, karıştırıcı ve doğrayıcı gibi farklı seçenekleri vardır. Setler daha uygun fiyatlıdır ve yemek yaparken her aşamada kullanılabilir.

Kapasite: Diğer dikkat edeceğimiz nokta, kapasite. Tek seferde hazırlanabilecek porsiyonlar ve kaplayacağı yer açısından üzerinde düşünülmesi gereken bir kriter. Çünkü aynı işi defalarca yapmak çok zaman kaybettirecektir. Mutfağında yer varsa ve çok kişilik sunumlar hazırlıyorsanız haznesi geniş modelleri tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

Malzeme Kalitesi: Alacağınız ürünün uzun ömürlü olmasını istiyorsan malzeme kalitesi de dikkate alacağınız özellikler arasında olmalıdır. Örneğin, sıklıkla çorba yapmayı seviyorsanız el blenderının kısa sürede çatlamasını istemezsiniz. Ayrıca ürününe sahip çıkan ve garanti sürecinde sıkıntı çıkarmayacak markaların modellerini tercih etmenizi öneriyoruz.

Ürün Boyutu: Kullanım ve saklama kolaylığı açısından da satın alacağınıza ürünün boyutlarına dikkat etmeniz gerekebilir. Küçük bir mutfağınız varsa daha kolay saklanan bir ürün sizin için en iyi blender seti olabilir.

Ses – Gürültü: Son olarak, herkes için çok önemli olmasa da ses seviyesi özelliğine değinmek istiyoruz. Küçük bebeğiniz olabilir, belki evcil hayvanlarınız sese duyarlıdır ya da evinde hasta olabilir. Evimizdeki diğer canlıları da düşünmeyi ihmal etmeyelim.

Hangi Blender Markasını Tavsiye Edersiniz?

Piyasada el blenderi veya set blender gibi birçok seçenek bulunuyor. Her eve lazım bu eşyaların birçok farklı özellikleri ve avantajları var. Gittigidiyor, Trendyol ve Hepsiburada gibi siteleri taradık ve en iyi sonuçları inceledik. Daha fazla ürün bilgisine ulaşmak için ürünlerin altında bulunan satın al butonlarına tıklayabilir ve birçok kullanıcı yorumuna erişebilirsiniz. İşte en iyi blender tavsiyeleri:

1– Arzum AR1032 Shake’N Take Kişisel Blender | Yaklaşık 300 TL

Arzum’um AR1032 model blenderı piyasada en çok beğenilen ve tavsiye edilen kişisel blender arasında yer alıyor. Şahsen kullandığım ve beğendiğim bu blenderın mavi, siyah, pembe ve kırmızı renk modelleri bulunuyor. BPA içermeyen –iki adet– 570 ml ve 400 ml kapasiteli tritan karıştırma şişelerle iki veya üç kişilik harika içecekler hazırlamanızı sağlayacaktır. Özel paslanmaz çelik bıçakları sayesinde katı meyvelerden tutun, buz kırabilme olanağı elde ediyorsunuz. Yalnız burada küçük bir hatırlatma yapayım salt katı halde meyveleri veya sebzeleri püre haline getirmek için üzerine uygun sıvı (süt, su vs.) ilave etmeniz gerekecektir. Hazırlamış olduğunuz içecekleri dilerseniz doğrudan şişeleri ile okulunuza veya gideceğiniz yere götürebilirsiniz. Bireysel olarak, 2-3 kişilik içecekler ve smoothie’ler hazırlamak için en ideal ve en uygun blender olduğunu belirteyim. Ürünü incelemek, kullanıcı yorumlarını okumak veya satın almak için tıklayınız…

2– Grundig BL 4781 Rendeli 700 Watt El Blender Seti | Yaklaşık 450 TL

Blender önerileri yazımıza tasarım açısından üst kademelerde bulunan Grundig BL 4781 ile devam ediyoruz. Son zamanların en çok dikkat çeken ve beğenilen el blender seti olan Grundig BL 4781 modeli 700 Watt’lık gücü sayesinde maksimum performans ve verimlilik sağlayacaktır. Tecrübelerimizden bahsetmek gerekirse sürekli kullanabileceğiniz soğanı, maydonuzu vs. çok başarılı bir şekilde kıyıyor. Rende kısmında da iyi bir perfornası olduğunu söyleyebiliriz, havuç gibi sert gıdaları da güzel rendelediğinden şüpheniz olmasın. Parçalama, rendeleme ve karıştırma yeteneğine sahip bu blender modelinde 1,5 litrelik geniş haznesiyle mutfağınızda hız ve pratikliği beraberinde getirecektir. Malzeme kalitesi kısmında da iyi olduğunu belirtelim. Çok üst düzey bir plastik olmasa da sizi uzun yıllar götürecektir. Hem fonksiyon bakımından hem de kalite bakımından en iyi blender modellerinden birisi. Ürünün fiyatı 400 ile 500 TL arasında değişiyor. Ancak iyi bir performans ve kalite istiyorsanız aklınızda bulunması gerekiyor. Kullanıcıların çoğu üründen memnun. Ürünü incelemek, kullanıcı yorumlarını okumak veya satın almak için tıklayınız…

3– Fakir Mr Chef Quadro Silver Stone Blender Set | Yaklaşık 600 TL

Şahsen fakirin ürettiği bütün mutfak aletlerini beğeniyorum. Çok kaliteli ürünler ürettiklerini söyleyebilirim. Nitekim Fakir Mr Chef Quadro blender setide böyle. Kullanıcı yorumlarını okuduğunuzda olumsuz yorum yapan nerdeyse yok gibi.  Fakir Mr Chef Quadro Blender Seti ile çorba çeşitlerinden soğuk içecek tariflerine kadar aklınızdaki her tarifi mükemmel bir şekilde ortaya koyabilirsiniz. Güçlendirilmiş motor desteği (1000 Watt), ürün kalitesi ve performansı sayesinde uzun ömürlü bir kullanım gerçekleştirebilirsiniz. 1000 W motor gücü, kullanım kolaylığı sağlayan ergonomik tutuş, paslanmaz çelik blender ayağı, paslanmaz çelik çırpıcı ve 900 ml kapasiteli ölçme kabı gibi iyi özelliklere sahip bir blender. Öte yandan yorum incelemelerine baktığımızda 5 üzerinden 4.7 puan ille de kullanıcılar tarafından çok beğeniliyor. 500 TL ile 600 TL arasında bir fiyata sahip olabileceğiniz bir ürün. Ürünün özelliklerinden birisi de buz kırma özelliğinin bulınması. Soğuk kahve, buzlu çay vs yapmak istiyorsanız içeceklerinizi bu sayede daha kolay bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Kolayca söküp takabileceğiniz başlıklarını da bulaşık makinesinde kolayca yıkayabilirsiniz. Bu blender seti ile dilimleme, doğrama ve buz kırma işlemlerini başarı ile tamamlayarak sofralarınızı zenginleştirecek yemekler yapabilirsiniz. Ürünü incelemek, kullanıcı yorumlarını okumak veya satın almak için tıklayınız…

4– Arzum Ar1092 Mano El Blender Seti| Yaklaşık 400 TL

Arzum Ar1092 Mano El Blender Seti, mutfaklarda ihtiyaç duyacağınız kullanışlı bir ürün olarak dikkat çekiyor. Her türlü yemekleriniz ve tatlılarınız için kullanabileceğiz el blender seti ile yemek ve tatlılarınızı daha çeşitli hale getirebilmeniz mümkün hale geliyor. Dayanıklı ve kaliteli malzeme yapısı, blender setini daha uzun ömürlü kullanabilmenizi sağlıyor. Kolay bir kullanış şekline sahip olan blender setini rahat bir şekilde mutfaklarınızda yemek veya tatlı yaparken doğrayıcı, çırpıcı ve ve el blenderı fonksiyonlarını kullanarak daha çeşitli yemekler, daha lezzetli tatlılar hazırlayabilmenize yardımcı oluyor. Ürünü incelemek, kullanıcı yorumlarını okumak veya satın almak için tıklayınız…

5– Sinbo SHB-3114 Multi Blender Set| Yaklaşık 300 TL

Sinbo SHB-3114 Multi Blender Set ile mutfaklarınızdaki tüm blender, doğrama, dilimleme ve rendeleme işlemlerinizi rahat ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Küçük ev aletleri alanında Türkiye’nin önde gelen markalarından Sinbo‘nun mutfaklarınızda harika yemekler yapmanız için tasarladığı Multi Blender Set birbirinden farklı kullanım avantajlarına sahiptir. Birçok farklı yemek yapımında ihtiyaç duyabileceğiniz özelliklere sahip olan blender set ile yüksek performanslı bir kullanım elde edebilirsiniz. Sinbo SHB-3114 Multi Blender Set güçlü ve başarılı kesme performansı gösteren bıçaklara sahiptir. Blender Set mutfakta geçirdiğiniz zamanı keyifli bir hale getirerek size yardımcı olur. Blender seti kullanmaya başlayarak mükemmel sofralar hazırlamak için ürünü bir an önce sepetinize ekleyebilirsiniz. Ürünü incelemek, kullanıcı yorumlarını okumak veya satın almak için tıklayınız…

6– Tefal HB203A30 MasterBlend Blender Seti | Yaklaşık 900 TL

Tefal HB203A30 MasterBlend Activflow Pro Blender, iç tarafındaki kavisli bıçakları sayesinde mükemmel biçimde topakları yakalarken, bıçağın dış tarafındaki düz bıçakları yüksek performanslı karıştırma imkânı sağlar. Elinizle kolayca kavrayabileceğiniz şekilde yaratılmış ergonomik tasarımı ve geniş haznesi ile rahatça kullanabilirsiniz. Dilimleme ve doğrama için 2 farklı diske sahiptir. Farklı işlevleri olan bu disklerle peynir gibi malzemeleri rendeleyebilir ya da doğrayabilirsiniz. Blender, 1000 Watt’lık güçlü motoru ile çırpma, dilimleme, doğrama, rendeleme özelliklerine sahip olduğunu belirtelim. Ürünü incelemek, kullanıcı yorumlarını okumak veya satın almak için tıklayınız…

7– Bosch MS62B6190 Hand Blender Seti | Yaklaşık 850 TL

Bosch MS62B6190 modelinde uzun ömürlü ve ekstra keskin QuattroBlade bıçaklar ile üstün parçalama ve karıştırma olanağı sunuyor. Büyük parçaları bile kolaylıkla parçalamaya imkân veren dört bıçaklı QuattroBlade, sıçratmama özelliği ile mutfaklarda kolay ve konforlu kullanım sunduğunu söyleyebiliriz. 12 hız ayarı ve turbo fonksiyonu ile her türlü tarifte ideal sonuçlar elde edebileceğiniz bu blender seti ile doğrama, kesme ve dilimleme işlemlerinizi yapabilirsiniz. Ürünü incelemek, kullanıcı yorumlarını okumak veya satın almak için tıklayınız…

2 Yorum

2 Yorum

  1. Ayhan

    17 Ekim 2022 at 08:53

    Hangi ürünü alırsanız alın sakın KORKMAZ markalı ürünleri almayın malzeme kalitesi çok adı iki üç kullanımda motor yanıyor veya plastik akşamları kırılıyor aldığınız ürünün iki üç katı tamir parası verirsiniz şikayet sitelerine girerseniz çok mağdur olan tüketiciler görürsünüz hayırlı günleriniz olsun

  2. Halil

    21 Aralık 2022 at 21:17

    Ayhan a katiliyorum

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı