Bilgi

+7 En İyi Bluetooth Kulaklık Tavsiye 2022


Herkese Merhaba. Bu yazımızda sizlere “En İyi Bluetooth Kulaklık Markası Hangisi? Hangi Bluetooth Kulaklık Markasını Tavsiye Edersiniz?” gibi sorularınıza kısaca cevap vermeye çalışacağım.

Aramızda her ne kadar kablolu kulaklık kullanmaya devam edenler olsa da artık iş yerinde, evde, okulda kısacası hayatımızın birçok anında bluetooth kulaklıklar kullanmaya başladık. Tabi sadece müzik dinlemek için değil aynı zamanda araç kullanırken gelen aramalar için veya telefonla konuşurken de kablosuz kulaklıklar işinizi kolaylaştıracaktır. Burada, kulaklık alırken dikkat etmeniz gereken bazı önemli püf noktalar var. Öncelikle satın almak istediğiniz bluetooth kulaklığı hangi amaçla kullanacağınıza karar vermeniz gerecek. Böylece, sadece amacınıza uygun modelleri inceleyebilirsiniz. Sonrasında almak istediğiniz ürünün hangi özelliklere sahip olmasını istediğiniz belirleyebilirsiniz. Son zamanlarda kablosuz kulaklık üreticileri tasarımda olduğu kadar ses kalitesinde de size yeni deneyimler yaşatmayı amaçlıyor. Bu nedenle, tercihinizi dB oranı yüksek olan bir kulaklıktan yana yapmalısınız. Böylece, kulaklıktan aktarılan sesleri ve konuşmaları daha net anlayabilirsiniz.

Kulaklığın kullanım amacını müzik, oyun ve sesli görüşme şeklinde üç kısma ayırabiliriz. Elbette bir kablosuz kulaklık bu üçünü de sağlıyor olabilir fakat en çok hangi özelliğe ihtiyaç duyduğunuz amaca göre bir seçim yapmalısınız.

İhtiyacınıza Uygun En İyi Bluetooth Kulaklık Nasıl Seçilir?

 • Kulağınızın içine tam olarak oturan modeller satın almaya çalışın.
 • Profesyonel sınıfta yer alan türler kulak kanallarına kusursuz bir şekilde yerleştirilebilir.
 • Üzerinde kontrol tuşları (dokunmatik özelliği) bulunan kulaklıklar seçin.
 • Aktif gürültü azaltma özelliği olan kulaklıklar tercih etmeye özen gösterin.
 • Kulaklığın suya ve toza dayanıklı olan ürünler seçin.
 • Ses kalitesi konusunda olumlu yorumlar alan kulaklıklardan satın alın.
 • Şarj kapasitesi yüksek ve uzun süre dayanabilen kulaklıklar alın.
 • Kulaklık saklama kutuları “powerbank” olan ürünlerden tercih edin.
 • Korsan (kopya) ürün almayın! Bu ürünler eninde sonunda kısa sürede bozulacaktır.

Bluetooth Kulaklık Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bluetooth kulaklık satın almayı planlıyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı özellikler var. Bu özelliklere göre bütçenize uygun kaliteli bir bluetooth kulaklık alabilirsiniz.

1– Tasarım ve Ergonomi: Kablosuz kulaklık satın alırken dikkat edilecek ilk özellik kuşkusuz tasarım/ergonomi olacak. Alacağınız kulaklık kulağınıza tam olarak oturuyor mu, hafif mi, renk olarak yüz yapınıza uygun mu, dışarıdan bakıldığında güzel duruyor mu mu gibi tasarım ve ergonomiyi ilgilendiren sorulara da yanıt bulmanız gerekli. Ayrıca kablosuz kulaklıkların tasarımına ilişkin farklı özellikleri de bulunuyor. Bunlardan biride kontrol yetenekleri. Özellikle dokunsal kontrol kabiliyeti mobil kullanımda önemli bir faktör. Kulaklığa dokunarak şarkıyı kontrol etmek, değiştirmek veya gelen çağrıları dokunarak cevaplayabilmek oldukça önemli.

2– Ses Performansı: Kablosuz kulaklıklar, özellikle bluetooth standardının gelişmesiyle beraber ses konusunda önceki yıllara göre daha başarılı hale geldiler. Ancak yeni piyasaya çıkmış olsa da halen eski tip bluetooth sürümlerini kullanan bazı modeller de bulunuyor. Buna dikkat etmeniz ve daha çok yeni Bluetooth 5.1 standardına sahip bir modeli tercih etmeniz bu anlamda önemli. Ses konusunda elbette Bluetooth sertifikasının önemi büyük olsa da kuşkusuz kulaklıkta yer alan işlemcinin ses kabiliyeti ve buna eşlik eden sürücülerin performansı da önemli. Özellikle dengeli müzikte önemli bir boşluğu dolduran bas kanallarının yer alıp almadığına ve performansına dikkat etmeniz gerekiyor. Aksi halde, tiz seslerin yüksekliği müziğin keyfini kaçırmasına sebep olacaktır. Ses düzeyi her zaman kalite anlamına gelmeyeceği için dengeli bir iç ekolayzıra sahip işlemci bulunduran kulaklıkları listenin ilk sırasına almanızı tavsiye ediyoruz.

3– Çağrı Kalitesi: Elbette satın alacağınız kablosuz kulaklıkla sadece müzik dinlemeyecek beraberinde telefon görüşmelerinizi de yapacaksınız. Bu durumda sesinizi karşı tarafa nasıl ileteceği değil de karşı tarafın sesini size nasıl ulaştıracağı oldukça önemli bir husus. İyi bir ses işlemcisine sahip modeller, telefon konuşmalarında sesi daha net bir şekilde size ulaştıracaktır. Ancak mikrofon tasarımı kötü ise sizin sesiniz karşı tarafa çok gürültülü şekilde gidebilir. Bu durumda gürültü engelleme özelliğine sahip olan mikrofon tiplerini tercih etmeniz önemli. Piyasada, telefon görüşmelerinde rüzgâr sesi de dahil çevre gürültülerini engelleyen mikrofon tasarımlarını kullanan bluetooth kulaklıklar mevcut. Buna ilave olarak kemik sesi iletimi özelliği içermesi de yararınıza olacaktır.

5– Gürültü Engelleme: Hazır gürültü engelleme özelliğinden bahsetmişken buna da ayrıca değinelim. Özellikle kulak üstü kablosuz kulaklıklardan bilinen aktif gürültü engelleme özelliği artık kablosuz kulaklık sürücülerine de bulunuyor. Bu özelliğe sahip bir kablosuz kulak içi kulaklık satın almanız, hangi ortamda olursanız olun ses performansından maksimum kalitede verim alacaksınız. İç ve dış kullanımlarda önemli bir yere sahip olan gürültü engelleme özelliği metroda veya restoranda, trafikte veya yolda yürürken gerçek zamanlı olarak çevre seslerini analiz ederek çevre gürültüsünü azaltma yeteneğine sahiptir. Bu da kuşkusuz, satın alınan kulaklıktan iyi bir performans elde etmeniz anlamına geliyor.

6– Eşleştirme Seçenekleri: Kablosuz kulaklık satın alırken dikkat etmeniz gereken farklı bir konu da eşleştirme seçenekleri olacak. Daha çok kolay eşleştirme seçenekleri bulunan ve uygulama senkronizasyonu kolay bir model almanızı öneriyoruz. Uygulama üzerinden çeşitli ayarları özelleştirebileceğiniz modelleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca, kulaklığın sadece akıllı telefon ile değil diğer çevresel cihazlarlada eşleşebilmesinde önemli fayda var. Mesela sporla ilgileniyorsanız akıllı saatlerle eşleşebilen bir kablosuz kulaklık işinize büyük ölçüde yarayacağını belirtelim.

6– Pil Ömrü: Kablosuz kulaklıklar bir telefon veya akıllı saat kadar yoğun kullanılmayacağını düşünerek belki bu özelliğe pek dikkat etmeyebilirsiniz ancak aslında bu oldukça önemli bir detay. Eğer hem özellikleriyle hem de tasarımıyla iyi bir model seçerseniz, müzik dinlemenin yanı sıra telefon görüşmelerinizi de daha yoğun olarak kulaklık üzerinden yapmaya başladığınızı fark edeceksiniz. Bu durumda da pil ömrü önemli bir detay olarak karşınıza çıkacaktır. Elbette kulaklık satın alırken tek seferde uzun pil ömrü sunan bir model tercihleriniz arasında olsun. Öte yandan şarj kutusunun da kulaklıklara ne kadar süre şarj sağlayabildiğine bakın. Alternatif bir şekilde bazı ürünlerin şarj kutuları powerbank özelliğinde olabiliyor. Bu türde modeller ile daha uzun süre şarj kaygısı taşımadan kesintisiz bir kulaklık kullanma şansına erişebiliyorsunuz.

En İyi Bluetooth Kulaklık Tavsiyesi

1– Haylou T15 Gaming IPX5 TWS Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık

Şu anda piyasada alabileceğiniz en uygun ve en kaliteli kablosuz kulaklık markası Haylou. Gerçekten fiyat/performans anlamında hakkını veriyor. Hemen altta teknik özelliklerine baktığımızda bu fiyata alabileceğiniz en iyi bluetooth kulaklık bu. Aynı zamanda bir Haylou kullanıcısı olarak kesinlikle tavsiye ediyorum. Ek bilgi olarak üzerinde şarj durumunu gösteren üçlü led ışık var. Eğer kulaklığı şarj kutusuna taktığınızda şarjı kırmızı yanarsa doluyor demek, beyazsa şarjı tam dolu anlamına geliyor.

Fiyat 300 TL’den Başlıyor.
Müzik Dinleyebilme Var
Türü Kulak İçi
TWS Var
Bluetooth Versiyonu 5
Müzik Dinleme Süresi 3.5 Saat
Konuşma Süresi 3.5 Saat
Su,Ter ve Toza Dayanıklılık Evet
Ağırlık Kulaklık 3.7 Gram – Şarj Yuvası 57 Gram
Bağlantı Bluetooth 5.0
Empedans 32 Ohm
Pil Kapasitesi Kulaklık 43 mAh – Şarj Yuvası 2200 mAh
Frekans Yanıtı 20-20000Hz
Öne Çıkan Özellikler Oyun-Müzik Mod, Gürültü Azaltma, Asistan Desteği
Ürünü incelemek veya satın almak için tıklayınız.

2– Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 2 Kulak İçi Bluetooth Kulaklık

Öncelikle şunu belirteyim “orijinal” Xiaomi kablosuz kulaklık ürünleri gerçekten çok ama çok iyiler. Fakat piyasada her ne hikmetse virüs gibi korsan ürün satılıyor. Bu korsan ürünlerin içerisinde çakma olan mı dersin, kopya/replika mı dersin kaçak olan mı dersin bilmem bir sürü türleri dolaşıyor. Neyin sahte neyin orijinal olduğunu anlamak imkânsız hale geliyor. Şahsen öncesinde 100 TL civarında bir tane Xiaomi kulaklık satın aldım ama kulaklılardan bir tanesi çalışmamaya başladı, sonra şarj süresi olabildiğince az gitmeye başladı derken şimdi evin bir köşesinde süs eşyası gibi duruyor. Tavsiyem eğer almayı planlıyorsanız kesinlikle orijinal olanlarından alın. Ama yine de hatırlatayım ucuz teknoloji ürünü yok. Çok ucuza bir ürün satılıyorsa bu işin altında iş ararım. Hali hazırda Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 2 piyasada alabileceğiniz kaliteli bir ürün. Ama dediğim gibi eğer orijinal ise size çok uzun süre hizmet edecektir.

Fiyat 130 TL’den Başlıyor.
Müzik Dinleyebilme Var
Türü Kulak İçi
TWS Var
Bluetooth Versiyonu 5
Müzik Dinleme Süresi 4 Saat
IOS Ve Android Uyumluluğu Evet
Bekleme Süresi 150 Saat
Şarj Kutusu Pil Kapasitesi 300 mAh
Net Ağırlığı 4.1 Gram (Tek Bir Kulaklık)
Tek Kulaklık Pil Kapasitesi 40 mAh
Kablosuz Bağlantı Bluetooth 5.0
Ürünü incelemek veya satın almak için tıklayınız.

3– QCY T7 TWS Gerçek Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık

Muhtemelen bu markayı muhtemelen ilk kez duydunuz ancak dünyada çok saygın bir isme sahip olduğunu belirtelim. Ayrıca bilinenin aksine kendi adı altında bir firma olmayıp Xaiomi markasının alt firmasıdır. Bu markaya ait oldukça uygun seçeneklerde ve modellerde kulaklık bulabilirsiniz. Fiyatlar ve özellikler birbirine yakın olunca kararsız kalabilmeniz olası. Şu anda en popüler modeli QCY T7 olduğunu söyleyebilirim.

Fiyat 200 TL’den Başlıyor.
Müzik Dinleyebilme Var
Türü Kulak İçi
TWS Var
Bluetooth Versiyonu 5
Müzik Dinleme Süresi 3.5 Saat
Konuşma Süresi 3 Saat
Kablosuz Bağlantı Bluetooth 5.0
Pil Kapasitesi Kulaklık 35 mAh – Şarj Yuvası 380 mAh
Gürültü Önleme Var (ANC Gürültü Önleme- ENC Gürültü Azaltma)
Şarj Süresi Kulaklık 1 Saat | Kulaklık Kutusu 2 Saat
Ağırlık 4.8 Gram (Tek Bir Kulaklık)
IOS ve Android Uyumluluğu Evet
Ürünü incelemek veya satın almak için tıklayınız.

4– Jabra Elite 75t TWS Gerçek Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık

Bütçeniz 1.000 TL civarındaysa hiç düşünmeden alabileceğiniz çok kaliteli bir kulaklık. Evet fiyat biraz yüksek ama malum dolar kurunun bir dezavantajı olarak fiyatı baya yukarıda. Fakat bir bluetooth kulaklıkta olması gereken kalite ve özellikler bu modelde yer alıyor. Örneğin; bir kulaklık kulaktan çıkarıldığında müziği otomatik olarak duraklatma gibi ilginç özellikleri bulunuyor.

Fiyat 1000 TL’den Başlıyor.
Müzik Dinleyebilme Var
Türü Kulak İçi
TWS Var
Bluetooth Versiyonu 5
Müzik Dinleme Süresi 7.5 Saat
Öne Çıkan Özellikler Oyun-Müzik Mod, Gürültü Azaltma, Asistan Desteği
Eşleştirilebilen Cihaz Sayısı En Fazla 8 – Çoklu Bağlantı (En Fazla 2)
Ağırlık Tekli Kulaklık 5.5 Gram – Şarj Yuvası 35 Gram
Çalışma Sıcaklığı -5 °C – 45 °C | Şarj Olurken 0 °C – 45 °C
Hoparlör Bant Genişliği 20 Hz – 20 kHz (Müzik) | 100 Hz – 8 kHz (Arama)
Uyku Modu Evet (Bağlantı Yoksa: 15 dk. – Kullanılmazsa: 60 dk.)
Bağlantı Bluetooth 5.0
Şarj Süresi 2,2 Saat
Ürünü incelemek veya satın almak için tıklayınız.

5– Samsung Galaxy Buds 2 SM-R177 TWS Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık

Piyasada alternatif olarak değerlendirebileceğimiz bir diğer marka ise Samsung markasının Galaxy Buds 2 SM-R177 modeli. Yaklaşık 800 TL gibi bir fiyat etiketiyle piyasada bulmak mümkün. Tasarımı oldukça şık olan bu modelin siyah, yeşil, beyaz ve mor gibi renk seçenekleri bulunuyor. Samsung Galaxy Buds 2 serisinde birçok yönden ön plana çıkan özellikleri ve kullanıcı deneyimini artıran teknolojik gelişmelerin yanında ergonomik açıdan da konforlu bir kullanım sağlayan tasarımı var. Galaxy Buds 2 Bluetooth 5.2 kulaklığı Android 7.0 ve 1,5 GB RAM üzerindeki telefonlar ile uyumluluk göstermektedir. Samsung Galaxy Buds 2 Bluetooth LE desteği ile enerji verimliliğini artırarak, aktif gürültü önleme özelliği açıkken 5 saate kadar kullanım sağlarken, aktif gürültü önleme özelliğini kapatarak bu süreyi 7,5 saate kadar uzatabilirsiniz. Ayrıca şarj kutusunu kullanarak da 15 saate kadar şarj edebilirsiniz. Tam dolu şekilde 20 saat kullanım olanağı sağlayan Samsung Buds 2 kulaklıkları ile gün boyunca müzik ve diğer ses dosyalarını dinleyebilir, telefonda konuşabilirsiniz. Kulaklıkların 61 mAh pil değerine sahip olurken, şarj kutusu 472 mAh yüksek pil değerine sahiptir. Ayrıca acil durumları da düşünen marka, hızlı şarj özelliği sayesinde 3 dakikalık şarj ile 40 dakika, 5 dakikalık şarj ile 55 dakika, 10 dakikalık şarj ile 150 dakika kulaklığı kullanabilirsiniz.

Fiyat 800 TL’den Başlıyor.
Aktif Gürültü Önleme Var
Müzik Dinleyebilme Var
Türü Kulak İçi
TWS Var
Müzik Dinleme Süresi 5 Saat
Bağlantı Bluetooth 5.2
Ürünü incelemek veya satın almak için tıklayınız.

6– Soundpeats Air3 Bluetooth V5.2 Kablosuz Kulak İçi Kulaklık

Bu kulaklık konusunda yapılan yorumlara özellikle yabancı platformlarda detaylı bilgilere erişmek mümkün. Soundpeats Air3 600-700 TL aralığında alabileceğiniz kaliteli bir ürün. Dört ay önceki fiyatı 400-450 TL aralığında iken şu anda 200-250 TL fark olması gerçekten oldukça can sıkıcı bir durum. Soundpeats Air 3 kompakt bir yapıya uyum sağlamak için, SOUNDPEATS tarihin en küçük boyutu olacak şekilde tasarlanmıştır. Aynı zamanda bu yeni kompakt modelin taşıması oldukça kolaydır. Son olarak bir uyarı yapalım bu kulaklıkları orijinal kablosu ve şarj kutusu ile kullanın. Farklı kablolar vs. kullanmayın. Aksi halde kulaklıklara zarar verebilirsiniz.

Fiyat 600 TL’den Başlıyor.
Müzik Dinleyebilme Var
Türü Kulak İçi
Suya Dayanıklı Var
TWS Var
Bluetooth Versiyonu 5.2
Müzik Dinleme Süresi 17 Saat
Konuşma Süresi 5 Saat
Ürünü incelemek veya satın almak için tıklayınız.

7– AirPods 2. Nesil ve Şarj Kutusu MV7N2TU/A Bluetooth Kulaklık

Ve son olarak hali hazırda en popüler AirPods kulaklığa geldik. Bu kulaklığın en çok tutulan modeli 2. Nesil olanı ve yaklaşık 1700 TL’den başlayan bir fiyat etiketiyle piyasada bulunuyor. Kolaylıkla aygıta bağlanabilmesi ve düşük gecikme süresi dikkat çekiyor. Bir günlük süreden fazla dinleme süresi sunması oldukça etkileyici. Ayrıca aktif gürültü engelleme özelliği de var. Kulaklık suya ve tere dayanıklılık gösteriyor. AirPods 2. Nesil kulaklık ihtiyacı için güçlü bir alternatif olabilir.

Fiyat 1.700 TL’den Başlıyor.
Müzik Dinleyebilme Var
Türü Kulak İçi
Suya Dayanıklı Var
TWS Var
Bluetooth Versiyonu 5.2
Müzik Dinleme Süresi 5 Saat
Konuşma Süresi 3 Saat
Ağırlık Tekli Kulaklık 4 Gram – Şarj Kutusu 38 Gram
Kontrol Tipi Dokunmatik
Ürünü incelemek veya satın almak için tıklayınız.

6 Yorum

6 Yorum

 1. Ayşe Kaya

  12 Ocak 2022 at 22:11

  merhaba. 300 TL bluetooth kulaklık önerisi alabilir miyim?

  • Cenk

   29 Mart 2022 at 18:34

   Qcy T13

 2. Umut

  12 Ocak 2022 at 22:12

  yazı için çok teşekkür ederim. oldukça faydalı ve bilgilendirici bir içerik. bana 500 TL’ye alabileceğim en iyi bluetooth kulaklıklardan bir kaç tane tavsiye edermisiniz?

 3. Akif

  12 Ocak 2022 at 22:12

  mrb. jbl kulaklık önerisi alabilir miyim?

 4. Özcan

  10 Mart 2022 at 22:25

  Merhaba 400 TL ile 500 tl arası Bluetooth kablolu boyun bandı olcak şekilde tavsiye eder misiniz rica etsem

 5. Tolgq

  12 Mayıs 2022 at 21:22

  Net ses ve kayipsiz müzik için kulaklık içi bluetooth kulaklık onerimisiniz

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı