Bilgi

En İyi Laptop Markası Hangisidir? Hangi Laptopu Almalıyım? 2023


Merhaba Arkadaşlar. Bu yazımızda “En İyi Laptop Markası Hangisidir? Hangi Laptopu Almalıyım?” gibi sorularına cevap vermeye çalışacağım.

Öncelikle bir laptop almayı planlıyorsunuz ve cebinizde belirli bir miktar para var. Muhtemelen en ucuza, en uygun laptopu veya en iyi fiyata, en kaliteli laptopu alacaksınız. Piyasada hali hazırda birçok laptop markası var. Sizde bakındınız sağa-sola muhtemelen çok yakın bir arkadaşınız, mağazadaki satış bir görevlisi veya netteki birkaç yoruma bakıp bir laptopu almaya karar verdiniz.

Yaptığınız şey doğru bir yöntem lakin bununla bitmiyor. Öncelikle laptopu ne için aldığınız önemli. Hangi amaçla kullanacaksınız. Bir multimedya mı, bir oyun mu yoksa ofis işlerinde mi ya da bir kamera kayıt sisteminde mi? İlk olarak aradığınız ve istediğiniz özellikleri bir kâğıda yazmalısınız. Tabiki de laptop için ayırdığınız bütçenizle beraber.

Mesela oyun için geliştirilmiş bilgisayar türleri var. Siz Lenovo çok iyi bilgisayar deyip oyun için Lenovo’nun multimedya laptoplarından alırsanız verim elde edemezsiniz. Eğer Lenovo için karar verdiyseniz Lenovo‘nun sitesine girip hangisi sizin için uygun bakmanız şart. Böylece size en uygun laptopu bulmuş olursunuz.

Bir çoğumuz örneğin i7 işlemcili bir laptopu gördü mü hemen atlayıp satın alıyor laptopu. Hele de birde ucuzsa. Üç gün sonra ağa bunun fanı çok ses yapıyor, ekranı donuyor, kendi kendine kapanıyor diye millete dert yanıyor. Teknik servisle boğuşuyor, satıcı ile papaz oluyor, sevgilisi tarafından salak yerine konuluyor veya eşi tarafından kısa süreliğine evden kovuluyor. Burada önemli husus şu; hatta en önemlisi, i7 işlemci her zaman i5’den üstün değil. 4 GB ekran kartı her zaman 2 GB ekran kartından üstün değil. Almak istediğiniz laptopun işlemci türüne dikkat etmelisiniz. Her i7 işlemci iyi performans anlamına gelmiyor. Aldığınız ekran kartı 4 GB olduğu halde BIT değeri düşükse vay halinize. Bununla yeni çıkan birçok grafik oyunlarını bile oynayamazsınız.

Şunu unutmayın kullanım amacınız, teknik servis, en çok satan ürün, müşteri memniyeti ve Google’den asla şaşmayın. Sorun ve net cevabı alın.

Hangi Marka Laptop Almalıyım?

İçinde bulunduğumuz 2023 yılında doların inanılmaz derecede değer kazanması ile beraber elektronik ürünlerde fiyatların arttığına hep birlikte tanık olduk. Dolar biraz düşsün uygun bir fiyata laptop alırım düşüncesi hepimizde var. Sanırım artık dolar pek düşeceğe benzemiyor. Durum böyle iken deyim yerindeyse biraz daha “ince eleyip sık dokumak” gerekiyor.

Bir laptop satın almak istediğinizde ihtiyacınıza yönelik bir modeli tercih etmek için bazı kavramları bilmeniz gerekiyor. Bir laptopun ne kadar performanslı olduğunu belirleyen dört ana donanım birimi kuşkusuz işlemci, ram, ekran kartı ve ssd dediğimiz depolama birimi olduğunu söyleyebilirim.

İşlemci dediğimiz şey aslında bilgisayarın beynidir. Tüm matematiksel işlemleri gerçekleştiren bu donanım biriminde karşımıza AMD ve İntel işlemci şeklinde iki türü çıkıyor. Bu iki işlemci türünün birbirlerine karşı üstünlükleri bulunuyor. Dünyada en çok tercih edilen işlemci türü İntel olmasına karşın AMD işlemcileri de birçok bilişim otoritesinin beğenisini kazanmış durumda. Hangi kullanıcı olursa olsun bilgisayarının AMD veya İntel olmasının aslında pek bir önemi yok. Bize sağlayacağı performans ve hız hangisi üstünse o tercih edilmelidir. Özellikle İntel işlemci tarafında i3, i5i i7 işlemciye sahip bazı laptoplar kafa karışıklığına sahip olabilmektedir. Burada i7 işlemci sanki i5’ten daha üstünmüş gibi bir algı söz konusudur. Ancak durum her zaman böyle değildir. Yani her zaman i7 işlemci i5’ten üstün değildir. İşlemcinin mimarisi ve sahip olduğu özellikler işlemci kalitesini belirleyen önemli bir unsurdur. Bu nedenle benim laptopum i7 işlemci o zaman daha iyidir diye bir şey söz konusu değildir. Sadece işlemcinin i3, i5i i7 kısmına bakıp değerlendirmek yanlıştır. Hem işlemcinin özelliği hem de sahip olduğu diğer (ram, ekran kartı, anakart, ssd) donanımlara birlikte değerlendirmek gerekiyor.

RAM dediğim şey ise bilgisayarın hafızası. Yaptığınız tüm işlemleri hafızasında tutup işlemciden gelen komutlara göre değerlendiriyor. RAM hafızasının gücünü belirleyen ilk şey RAM kapasitesidir. Bunlar genellikle 2 GB, 4 GB, 6 GB, 8 GB veya 16 GB -veya üstü- şeklinde etiketlerde görüyoruz. Ama burada kapasite tek başına bir şey ifade etmiyor.  RAM kapasitesi ile birlikte “RAM Frekansı” yani “Hafıza Bus Hızı” ram performansını etkileyen önemli bir unsurdur. Karşımıza RAM ayrıntısında 2400, 2933 ve 3200 Mhz şeklide RAM frekanslarını görüyoruz. Örneğin 4 GB 2400 Mhz RAM, 4 GB 1600 Mhz RAM’den daha üstündür. Haliyle fiyat farkı meydana getirmektedir.

Ekran Kartı (GPU) ise bilgisayarın görüntü vermesini sağlayan bir donanım birimidir. Günümüzde ekran kartları için GPU üreten Nvidia ve AMD gibi iki büyük firma bulunmaktadır. Nvidia ve AMD aralarındaki artan rekabetten dolayı her geçen gün GPU mimarilerini güçlendirmekte ve kapasitelerini arttırmaktadır. Eğer bir oyuncu iseniz ekran kartı özelliğinin yüksek olması sizin için ekstra bir avantaj olacaktır. Ekran kartı kapasitesi de karşımıza 2 GB, 3 GB, 4 GB, 6 GB şeklinde çıkmaktadır. Aynı RAM’lerde olduğu gibi kapasite tek başına bir şey ifade etmiyor. Yani kalkıp 2 GB Ekran Kartı 4 GB Ekran Kartından iyidir diye bir şey söylemek doğru olmaz.  Ekran Kartının çekirdek hızı, hafıza hızı, bellek veriyolu genişliği, transistör sayısı gibi özellikler ekran kartının ne kadar iyi olduğu gösteren değerlerdir. Özellikle oyun oynamayı seven veya grafik programları ile uğraşan biri iseniz bellek veriyolu genişliği (64, 128, 256, 512 Bit) özelliğine dikkat etmeniz gerekiyor ki oyuncular için tercihen 128 Bit ve üzerinde bir laptop satın alınmalıdır.

Laptop konusunda diğer bilmeniz gereken bir kavram HDD (Sabit Harddisk) veya SSD (Solid State Drive) olayıdır. Genellikle yeni nesil laptoplarda bunlardan biri veya her ikisi birlikte bulunuyor. SSD Diskler yeni nesil kapasite birimleri (depolama) olup daha hızlı, sessiz ve dayanıklı olduğundan genellikle tercih edilir. HDD’ler SSD’lere göre içerisinde mekanik –hareketli- parçalar olduğundan sesli çalışırlar. Ancak SSD’lerde herhangi bir hareketli parça bulunmaz. Tıpkı USB bellekler gibi sessiz çalışırlar. Yazma okuma hızları SSD’ler de oldukça yüksektir. Örneğin bilgisayarın açılışı, bir oyunun veya programın yüklenişi oldukça hızlı gerçekleşir.

Bir laptop satın almak istediğinizde karşınıza FreeDos gibi bir terim çıkar. FreeDos bilgisayarlarda işletim sistemi yoktur ve bu nedenle daha ucuzdurlar. FreeDos bir laptopu açtığınızda siyah bir ekran çıkar ve hiçbir işlem yapamazsınız. Bunun için Windows 10 veya Windows 11 gibi bir işletim sistemi yüklemeniz gerekecektir. Bu yükleme işlemine ise kısaca format atma diyoruz. Eğer format atmadan anlıyorsanız veya çevrenizde anlayan biri varsa alacağınız laptop 2000 – 2500 TL aralığında daha ucuza gelecektir. Ancak şunu unutmayın doğru bir format atmadığınız sürece tam performans alamayacaksınız.

Bazı laptoplarda DVD/CD oynatıcı opsiyonel olabiliyor. Yani DVD/CD sürücüsü olmayabiliyor. Eğer DVD/CD ile uğraşan biri iseniz ya bu özelliği olan bir laptop alacaksınız veya –yoksa- taşınabilir bir DVD/CD oynatıcı alacaksınız. Bu taşınabilir DVD/CD oynatıcılar USB kısmına takılarak çalışırlar.

Marka olarak kalitesi bilinen bir ürün almanızı her zaman tavsiye ediyorum. Adı sanı belli olmayan bir laptop başınızı ağrıtabilir. Çünkü elektronik ürünler biraz şans işi ve bozulma eğilimi gösterirler. Aldığınız laptop sorun çıkarttığında muhatap alabileceğiniz bir müşteri temsilcisi bulmanız oldukça önemli. Unutmayın ki donanımlardaki en ufak bir sorun performans kaybına neden olacaktır.

Dünyanın en iyi 10 laptop markasına baktığımızda 2023 yılı itibariyle Asus, Dell, HP, MSI, Lenovo, Acer, Razer, Samsung, Alienware, Apple ve Microsoft ilk 10’daki sıralamayı oluşturuyor. Tabi bu sıralama aşağıda tablosunu gördüğünüz üzere araştırma şirketleri tarafından inceleme, tasarım, teknik destek, innovasyon ve performans özellikleri dikkate alınarak hazırlanıyor.

Türkiye’de en çok tercih edilen laptop markalarına baktığımızda ise Lenovo, HP, Asus, Apple, Toshiba, Samsung vb. markalar olduğunu görüyoruz. Sormak istediğiniz yorum, görüş ve önerilerinizi yorum kısmında bize iletebilirsiniz. Laptop tavsiyesi almak için bütçenizi yazarsanız kısa zamanda cevap vermeye çalışacağım.

En İyi Laptop Markası Hangisidir?

1– LENOVO Ideapad Gaming 3 | 18.500 TL

Arkadaşlar bu laptop uzun zamandan beri alışveriş sepetimde. Ekonomik açıdan ilk fırsat bulduğumda alacağım laptoplardan. Fiyatını takip ederseniz 15.000 – 18.000 TL arasında sürekli değişiyor. En yüksekten almamaya çalışın. Kesinlikle pişman olmayacağınız gerek oyun gerekse yüksek performanslı işlemleriniz için en ideal seçenekler arasında. Üzerinde Ryzen5-5600H İşlemci, 8GB RAM, 512GB SSD depolama birimi, RTX3050 4GB ekran kartı, 15.6″ ekran ölçüleri bulunuyor. Bütçeniz yetiyorsa ilk değerlendirmeniz gereken modellerden. FreeDos olduğunu belirteyim. Aldıktan sonra format atmanız gerecek. Çevrenizden anlayan birine veya bir bilgisayarcıda format atabilirsiniz. Format atmanız garantiden çıkarmaz.

Laptopu incelemek için hemen buradaki (tıkla) bağlantıyı tıklayabilirsiniz.

 • İşlemci: AMD Ryzen 5 5600H 3.3 GHz up to 4.2GHz
 • RAM: 4 GB DDR4-3200 RAM
 • Ekran Kartı: 8 GB GDDR6 Nvidia GTX3050 Ekran Kartı
 • Depolama Kapasitesi: 512GB M.2 2242 SSD Nvme
 • İşletim Sistemi: FreeDos (İşletim Sistemi Bulunmamaktadır.)
 • Ekran Özelliği: 15,6″ FHD 1920×1080 165Hz

2– Huawei Matebook D15 | 13.300 TL

Huawei Matebook D15, Huawei tarafından üretilen bir dizüstü bilgisayar modelidir. Bu laptop, 15.6 inçlik ekranı ile rahat görüntüleme sağlar ve Full HD çözünürlüklü ekranı ile net ve detaylı görüntüler sunar. Ayrıca, laptopun ince tasarımı ve hafif ağırlığı (1,53 kg) ile taşınması kolay olması nedeniyle, seyahat etmeyi sık yapanlar için uygun bir seçenek olacaktır.

Huawei Matebook D15, AMD Ryzen 5 5500U işlemciye sahiptir ve 8 GB RAM ile birlikte geliyor. Bu özellikler sayesinde, düşük yoğunluklu işlemlerden daha yoğun işlemlere kadar birçok işlemi rahatça yapabilir. Ayrıca, laptopun 512 GB SSD (flash depolama) ile birlikte gelmesi, veri depolama kapasitesini arttırır ve bilgisayarınızın daha hızlı çalışmasını sağlıyor.

Huawei Matebook D15, Windows 11 işletim sistemini kullanır ve bu sistem, bilgisayar kullanımınızı kolaylaştıran özellikler sunar. Ayrıca, Windows 11 işletim sistemi, çeşitli güncellemeler ile geliştirilir ve güncellenir, bu nedenle bilgisayarınız daha hızlı ve daha güvenli hale getirilir.

Son olarak, Huawei Matebook D15, uzun pil ömrüne sahiptir ve genellikle bir gün boyunca kullanılabilir. Bu nedenle, seyahat etmeyi sık yapanlar ve güç kaynağı olmayacak koşullarda çalışmak isteyenler için uygun bir seçenek olabilir.

Laptopu incelemek veya yorumları okumak için burayı tıklayabilirsiniz.

 • İşlemci: AMD Ryzen 5 5500U 2.1 GHz Max. Boost Clock Up to 4.0 GHz
 • RAM: 8 GB DDR4 RAM
 • Ekran Kartı: AMD Radeon Graphics
 • Depolama Kapasitesi: 512 GB PCIe SSD
 • İşletim Sistemi: Windows 11
 • Ekran Özelliği: 15,6″ FHD 1920×1080 120Hz

3– Apple Macbook Air M1 | 20.000 TL

Apple MacBook Air M1, Apple tarafından üretilen bir dizüstü bilgisayar modelidir. Bu laptop, hafif ve ince tasarımı ile taşınması kolay olması nedeniyle, seyahat etmeyi sık yapanlar için uygun bir seçenek olabilir. Ayrıca, 13 inçlik ekranı ile rahat görüntüleme sağlar ve yüksek çözünürlüklü Retina ekranı ile net ve detaylı görüntüler sunar.

Apple MacBook Air M1, M1 adı verilen özel bir işlemciye sahiptir ve 8 GB RAM ile birlikte gelir. Bu özellikler sayesinde, düşük yoğunluklu işlemlerden daha yoğun işlemlere kadar birçok işlemi rahatça yapabilir. Ayrıca, laptopun 256 GB ile birlikte gelmesi, veri depolama kapasitesini arttırır ve bilgisayarınızın daha hızlı çalışmasını sağlar.

Apple MacBook Air M1, macOS işletim sistemini kullanır ve bu sistem, bilgisayar kullanımınızı kolaylaştıran özellikler sunar. Örneğin, macOS işletim sisteminde, sesli asistan olarak Siri, web tarayıcı olarak Safari ve dosya yöneticisi olarak Finder gibi özellikler bulunur. Ayrıca, macOS işletim sistemi, çeşitli güncellemeler ile geliştirilir ve güncellenir, bu nedenle bilgisayarınız daha hızlı ve daha güvenli hale getirilir.

Laptopu incelemek veya yorumları okumak için burayı tıklayabilirsiniz.

 • İşlemci: Apple M1 çip
 • RAM: 8 GB Birleşik Bellek
 • Ekran Kartı: M1 7 Çekirdekli
 • Depolama Kapasitesi: 512 GB PCIe SSD
 • İşletim Sistemi: Mac Os
 • Ekran Özelliği: 13″ QHD 2560 x 1600 IPS Ekran – 400 NIT

4– Monster Abra A5 V16.7.3 | 16.700 TL

Monster, elektronik cihazlar ve aksesuarlar üreten bir firmadır. Özellikle, kulaklık, kablosuz hoparlör, powerbank gibi cihazları üretir. Bu cihazların yanı sıra, kablosuz şarj aletleri, kablosuz şarj edilebilir kulaklıklar ve kablosuz şarj edilebilir mouse gibi aksesuarlar da üretir. Monster, ürettiği cihazların kalitesine ve performansına odaklanır ve bu nedenle, kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamayı hedefler.

Uygun seçenekte bir oyuncu -gaming- laptop arıyorsanız muhtemelen ilk bakacağınız laptop bu model olacak. Donanım özellikleri piyasadaki birçok oyunu oynayabilmenize olanak sağlıyor. Özellikle öğrenciler ve oyun severler tarafından tercih edildiğini söyleyebilirim. Tabi sade, şık bir tasarım istiyorsanız bu seçeneği elemenizde fayda var. Zira görünüş itibariyle biraz kaba durduğunu belirteyim. Ürün size freedos olarak geliyor. Yani işletim sistemini yüklemeniz (format) gerekiyor.

 • İşlemci: Intel i5-11400H 2.7 GHz Turbo Boost ile 4.5 GHz İşlemci
 • RAM: 16 GB (2x8GB) DDR4 2933MHz RAM
 • Ekran Kartı: 4 GB GDDR6 Nvidia GTX1650 Ekran Kartı
 • Depolama Kapasitesi: 500 GB M.2 SSD
 • İşletim Sistemi: FreeDos (İşletim Sistemi Bulunmamaktadır)
 • Ekran Özelliği: 15,6″ FHD 1920×1080 120Hz IPS Mat LED Ekran

Laptopu incelemek veya yorumları okumak için burayı tıklayabilirsiniz.

5– Lenovo Ideapad 1 | 5.000 TL

Günlük kullanım için tavsiye edebileceğimiz en düşük düzeyde dizüstü bilgisayarın bu olduğunu belirteyim. Elbette ki daha düşük fiyata dizüstü bilgisayar bulabilmeniz mümkün ancak bu fiyat altında bulabileceğiniz dizüstü bilgisayar beklentinizi tam olarak karşılayabileceğini söyleyemem. Ürün Freedos ve ekran büyüklüğünün standart laptoplardaki ekrana göre bir tık küçük olduğunu (14”) hatırlatalım. Temel düzeyde bilgisayar kullanımı için ideal seçenekte. Bununla film dizi izleyebilir, internette gezinebilirsiniz.

Ideapad, Lenovo tarafından üretilen bir dizüstü bilgisayar markasıdır. Ideapad modelleri, genellikle düşük fiyatları ve hafif tasarımları ile öne çıkmaktadır. Ideapad modelleri, ev kullanıcıları, öğrenciler ve işletmeler için tasarlandı ve çeşitli donanım seçeneklerine sahiptir. Örneğin, Ideapad modelleri genellikle Intel veya AMD işlemciler, ekran kartları, RAM ve depolama seçenekleri gibi özellikleri içerir. Ideapad modelleri, ayrıca genellikle Windows işletim sistemi ile birlikte gelir ve birçok farklı ekran boyutu seçeneği sunar. Eğer Ideapad ile ilgili daha fazla bilgi istiyorsanız, lütfen sorunuzu yorum kısmında belirtin.

Laptopu incelemek veya yorumları okumak için burayı tıklayabilirsiniz.

 • İşlemci: Intel Celeron N4020 İşlemci 4 M Önbellek 2.80 GHz İşlemci
 • RAM: 8 DDR4 RAM
 • Ekran Kartı: Entegre Intel Grafikler
 • Depolama Kapasitesi: 128 GB SSD
 • İşletim Sistemi: FreeDos (İşletim Sistemi Bulunmamaktadır)
 • Ekran Özelliği: 14″ FHD IPS (1920 x 1080), 250 Nit, %45 NTSC Ekran

6– Lenovo V15 82C700DLTX | 9.800 TL

Lenovo V15, Lenovo tarafından üretilen bir laptop modelidir. V15, genellikle orta seviye bir fiyata satılır ve birçok çeşitli donanım seçeneğine sahiptir. Örneğin, V15 modelleri genellikle Intel veya AMD işlemciler, ekran kartları, RAM ve depolama seçenekleri gibi özellikleri içerir. V15 modelleri ayrıca genellikle 15 inç ekran boyutuna sahiptir ve Windows işletim sistemi ile birlikte gelir. Ancak burada önerdiğimiz laptop FreeDos olarak gelmektedir. Günlük kullanım için idealdir.

Laptopu incelemek veya yorumları okumak için burayı tıklayabilirsiniz.

 • İşlemci: AMD 3020e 2.6 GHz İşlemci
 • RAM: 8 DDR4 RAM
 • Ekran Kartı: Dahili Ekran Kartı
 • Depolama Kapasitesi: 1 TB HDD
 • İşletim Sistemi: FreeDos (İşletim Sistemi Bulunmamaktadır)
 • Ekran Özelliği:6 inç FHD (1920 x 1080) Yansıma Önleyici

7– Asus ROG Strix G15 | 24.000 TL

Asus ROG Strix G15, Asus tarafından üretilen bir oyun laptopudur. ROG Strix G15 modelleri, genellikle yüksek performanslı işlemciler, ekran kartları ve daha fazla RAM ile donatılmıştır ve oyunların yüksek çözünürlüklerde ve yüksek FPS’lerde oynanmasını sağlamak için tasarlandı. ROG Strix G15 modelleri ayrıca genellikle 15 inç ekran boyutuna sahip olup, oyun deneyimini optimize etmek için özel tasarım özelliklerine de sahiptir. Örneğin, ROG Strix G15 modelleri genellikle yüksek çözünürlüklü ekranlar, geliştirilmiş klavye özellikleri ve ses sistemleri gibi özelliklerle donatılmıştır.

Aşağıda bağlantısına yer verdiğimiz ürün tipik orta seviye bir oyuncu laptopudur. Eğer çok iyi bir laptop arıyorsanız 24.000 TL’ye alabileceğiniz en iyi seçenek bu. Donanım özellikleri gerçekten çok çok iyi ve hali hazırda piyasadaki tüm oyunları rahatlıkla oynayabilirsiniz. Ayrıca küçük bir hatırlatma yapayım, üzerinde bir kamera bulunmuyor. Eğer kameraya ihtiyacınız varsa ekstra bir web kamera almak zorundasınız. Ürün size ulaştığında kapalı kutu içerisinde 24 ay garantili olarak geliyor. Bütçeniz varsa sağa sola bakmadan bu ürünü tercih edebilirsiniz.

 • İşlemci: AMD Ryzen 7 4800H 2.9 GHz Turbo ile 4.2 GHz
 • RAM: 16GB DDR4-3200 RAM
 • Ekran Kartı: 4 GB GDDR6 Nvidia GTX3050 Ekran Kartı
 • Depolama Kapasitesi: 512GB M.2 NVMe PCIe 3.0 SSD
 • İşletim Sistemi: Windows 11 Home
 • Ekran Özelliği: 15,6″ FHD 1920×1080 144Hz MAT Adaptive-Sync, IPS-Level Panel

Laptopu incelemek veya yorumları okumak için burayı tıklayabilirsiniz.

8– Asus TUF Gaming 15 | 19.500 TL

Ciddi oyunlar ve gerçek hayatta dayanıklılık için tasarlanan TUF Gaming F15, sizi tüm oyunlarda zafere taşıyabilecek tam yüklü bir oyun dizüstü bilgisayarıdır. En yeni 10. Nesil Intel Core i5 işlemci ve GeForce GTX 1650 ekran kartı ile güçlendirilmiş aksiyon dolu oyun hızlı, akıcı ve 144 Hz‘ye kadar hızlı IPS seviyesi ekranı gerçekten oyun için oldukça ideal özelliklerde.

 • İşlemci: Intel Core i5-10300H 2.50 GHz Turbo ile 4.50 GHz
 • RAM: 8GB DDR4-2933 RAM
 • Ekran Kartı: 4 GB GDDR6 Nvidia GTX1650 Ekran Kartı
 • Depolama Kapasitesi: 512GB M.2 NVMe PCIe 3.0 SSD
 • İşletim Sistemi: Windows 11 Home
 • Ekran Özelliği:6″ FHD (1920×1080) IPS, 144Hz, %45 NTSC, 250nits

Laptopu incelemek veya yorumları okumak için burayı tıklayabilirsiniz.

NOT: Bütçenizi ve kullanım amacınızı belirterek yorum kısmına yazarsanız mailden veya yorum kısmından dizüstü bilgisayar önerisinde bulunabilirim. Mesajlarınızı en fazla 12-24 saat içinde cevaplamaya çalışırım.

7 Yorum

7 Yorum

 1. Nejla

  18 Haziran 2023 at 14:21

  Sayfanızı inceledim. Çok emek verilmiş gayet açık bir şekilde bilgilendirme yapmışsınız. Acil bilgisayar almam lazım. Aradığım özellikler, açılıp kapanmalar, sayfa açmaları, oldukça hızlı olsun. Bellek hafızası fazla olmalı. Oldukça sessiz çalışsın. 10-15tl arasında olması bizim için uygundur. Bilgisayarlarda beni en rahatsız eden şey çok yavaş olmaları.

 2. Abdullah

  25 Haziran 2023 at 11:15

  Ellerinize sağlık çok güzel anlatmışsınız ben i5 veya üzeri en az 8 gb ram ve rtx 30 serisi bilgisayar istiyorum acaba fiyat aralığı ve önerdiğiniz bilgisayar varmış?

 3. Abdullah

  25 Haziran 2023 at 11:16

  Ellerinize sağlık çok güzel anlatmışsınız ben i5 veya üzeri en az 8 gb ram ve rtx 30 serisi bilgisayar istiyorum fiyat aralığı 20.000 i cok gecmesin ve önerdiğiniz bilgisayar varmi?

 4. Esra

  28 Temmuz 2023 at 23:56

  Merhaba benim bütçem 11 bin en fazla ben video izlemek ve dosya hazırlamak için kullanmak istiyorum bilgisayarı sizce hangisini alabilirim

 5. Gül Yılmaz

  6 Ağustos 2023 at 09:18

  Ellerinize sağlık çok güzel anlatmışsınız ben klavye kullanımı rahat, hafızası çok, oyun bilgisayarı gibi olan 10-15 bin TL bandında olan önerdiginiz bilgisayar var mı

 6. Buşra Noyan

  30 Eylül 2023 at 02:40

  Merhaba,
  office programları ve internet kullanımı için (film/Tv) en uygun laptop markası ve fiyatı?
  Şimdiden teşekkür ederiz.

 7. Fatih Fatih

  10 Kasım 2023 at 23:04

  Merhaba. Ev için bilgisayar almak istiyorum. Verebileceğim en fazla ücret 13.000 liradır. Bu ücrete göre hızlı ve performanslı bir bilgisayar tavsiye edebilir misiniz? Teşekkürler.Acilen cevap bekliyorum.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı