Bilgi

Wİ-Fİ ŞİFRE DEĞİŞTİRME TURKCELL SUPERONLİNE (ZTE MODEM)


Herkese Merhaba. Bu yazımızda ZTE Turkcell Superonline wifi şifresini nasıl değiştireceğinizi anlatacağım. İşlemlerimiz oldukça basit. Ayrıca işlem sonunda wifi şifresi değiştiği için yeni oluşturduğunuz şifrenizle birlikte tekrar Wi-Fi’ye bağlanmanız gerekiyor. Ayrıca isterseniz Wifi adını da değiştirebilirsiniz.  Bu işlemler standart işlemler. Dilediğiniz zaman aşağıda gösterdiğim yöntemle wifi adını veya wifi şifresini değiştirebiliyorsunuz.

Hazırsanız başlayalım.

Wİ-Fİ ŞİFRE DEĞİŞTİRME TURKCELL SUPERONLİNE (ZTE MODEM)

İlk olarak rastgele herhangi bir tarayıcı açalım. Bu bir telefon, bilgisayar veya tablet olabilir, çok önemli değil. Ve cihazımızdan açtığımız tarayıcımıza 192.168.1.1 şeklinde yazdıktan sonra ilerleyelim.  Karşımıza gelen pencereden kullanıcı adına küçük harflerle admin, şifre kısmına ise yine aynı şekilde küçük harflerle superonline şeklinde yazalım.

Karşımıza şu şekilde bir şifre değiştirme ekranı gelebilir. Bu modem arayüz şifresi oluyor, bunu değiştirmeden “İPTAL ET” diyerek geçeceğiz.

Gelen sayfadan “YEREL AĞ” sekmesini tıkladıktan sonra sol taraftaki “WLAN” sekmesini seçiyoruz ve bu sayfanın alt kısmında bulunan “WLAN SSID Konfigürasyonu” başlığını açıyoruz.

Bu başlık altında SSID Adı yazan yer sizin Wifi Adınız oluyor, WPA Parola yazan kısım ise sizin wifi şifreniz oluyor. Bu kısımdan wifi ağ adınızı ve wifi şifrenizi değiştirerek “UYGULA” dediğinizde işlem tamamlanmış oluyor. Wifi adınızda Türkçe karakter olmasın, yine şifrenizin büyük küçük harf ve sayılardan oluşmasına dikkat edelim.

Ayrıca dikkat ederseniz SSID1 ile birlikte SSID5 diye bir başlık daha var. Arkadaşlar SSID1 2.4 GHz bandında yayın yapan wifi ağınız, SSID5 5 GHz bandında yayın yapan wifi ağınız oluyor. Tabi tavsiye olarak SSID1 de yaptığınız değişikliğin aynısı SSID5 yapmanız. Wifi adını ve/veya wifi şifresini SSID1 de değiştirdiyseniz aynısını SSID5 te yaparak “UYGULA” diyoruz.

Benim anlatacaklarım bu kadar.

Herhangi bir sorunuz varsa hemen aşağıdaki yorum kısmında sorabilirsiniz.

Ayrıca videoyu izleyerek uygulamalı bir şekilde wifi şifresini değiştirmeyi öğrenebilirsiniz. Başka bir içerikte görüşmek üzere hoşçakalın.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı