Bilgi

En İyi Oyuncu Bilgisayarı Modelleri


Oyuncu Bilgisayarlarıyla Oyun Gündemini Siz Belirleyin

Son dönemlere damga vuran, bütün dünyayı kasıp kavuran E-spor faaliyetlerinin de artması, oyun dünyasının hayatımıza iyice entegre olması ile bir ihtiyaç haline gelen oyuncu bilgisayarları modellerine her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Sıradan bir bilgisayar ile oyuncu bilgisayarı arasındaki farkı bilmiyor olabilirsiniz. Basit bir anlatımla eskiden beri süregelen “Bilgisayarım bu oyunu kaldırır mı acaba?” gibi tüm soru işaretlerini kafanızdan silmek, sizin oyun oynarken keyfinizin kaçmaması için tüm gerekli ihtiyaçları bir bilgisayarda topluyorlar. Yıllar önce en iyi bilgisayara sahip olmak için en iyi RAM, işlemci tek tek toplanır, toplama bir bilgisayar yapılırdı. İşte oyuncu bilgisayarları buna bir son veriyor. Çünkü sizler için en iyilerini tek bir bilgisayarda toplayarak, sizi böyle bir zahmetten kurtarıyor; en iyi oyuncu bilgisayarı modelleri ile karşınıza çıkıyorlar. Bu sayede yüksek grafik ve performanslı oyunları sorunsuz bir şekilde ve profesyonel bir düzeyde rahatlıkla oynama imkanını sizlere sunuyor. Normal bilgisayarlara göre oyuncu bilgisayarlarının en öne çıkan özelliği soğutma sistemidir. Sıradan bilgisayarlar yüksek performans gerektiren oyunlar için tasarlanmadığından dolayı bu tarz oyunları çalıştırabiliyorsa kolaylıkla ısınır. Isınmalar diğer parçaları da etkilediğinden dolayı kimi bilgisayarlar aşırı ısınmada kendi kendine kapatarak korumaya alabilir. Ancak yine de ısınan parçaların ömrü kısalabilir, sonunda da kullanılmaz hale dahi gelebilir. Bu nedenden ötürü yüksek performans gerektiren işler için oyuncu bilgisayarları üretilmiştir. Tabii her bütçeye uygun bir oyuncu bilgisayarı bulunuyor ancak her oyuncu bilgisayarından beklediğiniz performansı alamayabilirsiniz. Fiyat arttıkça kullandıkları teknoloji de o kadar iyi oluyor, ancak kimi zaman yüksek fiyata aldığınız bilgisayarlar daha uygun fiyata olanlara kıyasla dilediğiniz performansı sergileyemeyebiliyor. Bunun için de bazı özelliklere dikkat ederek siz de hayalinizdeki oyuncu bilgisayarına sahip olabilirsiniz.

Oyuncu Bilgisayarı Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Oyuncu bilgisayarı almak için birçok seçeneğe sahipsiniz. Bu seçenekler arasında kaybolmamanız için oyuncu bilgisayarı alırken dikkat etmeniz gereken birtakım özellikleri sizin için derledik. Öncelikle laptop mu yoksa masaüstü bir bilgisayar mı istediğinize karar vermelisiniz. Laptop her yere kolaylıkla taşınabildiğinden ve masaüstü kadar fazla yer kaplamadığından size oldukça cazip gelebilir. Hatta bazı laptoplar masaüstü bilgisayarların yerini almak için daha büyük ekran boyutu, ek soğutma sistemleri gibi masaüstü bilgisayar teknolojilerinin sahip olduğu özelliklerle donatılabiliyor. Tabii ki oldukça yüksek performans sergiliyorlar. Ancak unutmayın ki her şeyin en iyisini birleştirmek laptopları biraz ağır hale getiriyor. Bu nedenle laptop tercih ederek, sürekli yanınızda taşımayı planlıyorsanız biraz ağır olmasını göz önünde bulundurmalısınız. Son model teknolojilerle donatılmış bu bilgisayarlarda ekran boyutu ve teknolojisi fazlasıyla önem arz etmekte. Kusursuz bir oyun deneyimi için ekran kartları ve ekran yenileme hızları dikkat etmeniz gereken özelliklerden biridir. İyi bir ekran kartına sahip bilgisayarınızın olması, son teknolojiye nispeten eski teknoloji paneli kullanılmış bir ekran yenileme hızıyla birleşince ortaya olumsuz deneyimler çıkabilir. Bu sebeple ekran kartınızla beraber ekran yenileme hızını da göz önünde bulundurmayı unutmayın. Yüksek ekran yenileme hızı çok daha akıcı bir oyun görüntüsü demektir. Bilgisayarların can damarı işlemcileridir. Üst seviyede bir işlemciye sahip olmanız, oyun esnasında problemle karşılaşmamanız için önemlidir. Çok çekirdekli ve yüksek frekanslı işlemcileri tercih etmek işinizi görecektir. Kaliteli bir işlemciyi RAM kapasitesi düşük bir bilgisayarla tercih etmeniz büyük bir yanlış olacaktır. Bilgisayarınızın içindeki donanımların birbirini tamamlaması da en önemli özelliklerden biridir. Oyun oynarken mükemmel deneyimi yaşamak için ses sistemi de önemli bir nitelik kazanıyor. Ancak bu olağanüstü oyun atmosferini tamamlamak için kulaklık da tercih ederek hoparlör kısmını kimi zaman es geçebilirsiniz. Klavye de oyuncu bilgisayarlarında hem tasarım açısından dikkat çekerken hem de daha konforlu bir oyun süreci için bazı tuşların diğerlerine oranla daha yüksekte bulunması sizin için kolaylık sağlar. Normalde tek seferde altıdan fazla tuşa bastığınızda klavyenizin diğer tuşları çalışmaz hale gelir ve özellikle iki oyunculu oyunlarda bir zorluk olarak karşınıza çıkarken anti-ghosting özellikli klavyeler sayesinde bunun da üstesinden gelinmiştir. İşte oyuncu bilgisayarı alırken dikkat etmeniz gereken bazı özellikler sıraladığımız gibiyken sizin kişisel tercihleriniz de göz önünde bulundurulduğunda bu liste uzayıp gider.

Monster Oyuncu Bilgisayarları ile Olağanüstü Performans

Oyuncu bilgisayar piyasasına yön veren önemli markalardan biri olan Monster, ürün çeşitliliği ve kullandığı son model teknolojileriyle herkesin yüzünü güldürmeyi başarıyor. Monster‘ın en çok tercih edilen modelini incelediğimizde, herkesin tercih etme sebebini açıkça görüyoruz. Abra A5 V15.2 15,6″ Oyun Bilgisayarı Monster’ın en çok satılan modeli iken Abra A5 V15.4 15,6″ ve Abra A5 V15.2.1 15,6″ modelleri onu takip eden modellerdir. Bunun yanı sıra Monster’da kişisel tercihleriniz doğrultusunda alabileceğiniz birçok Monster oyun bilgisayarı da mevcuttur. En çok tercih edilen Monster oyun bilgisayarını incelediğimizde 9. Nesil Intel Core i7 işlemcisi dikkatimizi çekiyor. Bunun yanı sıra Intel Core i5 işlemciden Intel Core i9 işlemciye kadar farklı seçenekler bulunuyor. 15,6″ FHD 1920×1080 IPS mat LED ekranı ile oyun oynarken kusursuz grafikler sizleri bekliyor. 8 GB belleği bulunan bu modelinde Mobile Intel HM370 Chipset tercih edilmiş. RGB 4 bölge aydınlatmalı klavyesiyle oldukça hoş bir görünüm yakalamayı başaran Abra A5 V15.4 15,6″, HD kamera, Intel Dual Band Wireless-AC 9560 ve Bluetooth 5.0 özellikleriyle beraber geliyor. 2x2W Hoparlör ve Sound Blaster Cinema 5 ses sistemiyle size unutulmaz bir ses deneyimi yaşatmak için bütün özellikleri toplamış gibi gözüküyor. Dahili mikrofon, dahili Bluetooth, mikrofon ve kulaklık çıkışı da bulunan özelliklerinden. Pili dahil 2.1 kg ağırlğında bulunurken diğer Monster oyuncu bilgisayarlarının ağırlıkları da 2.1 ile 3.9 Kg arasında değişiyor. 120 W-19.5V/6.15A adaptörü ve gömülü 3 hücreli li-polymer pile sahip. Monster’ın en çok satılan oyuncu bilgisayarının özellikleri bu şekilde sıralanırken daha fazla model ve farklı özelliklere sahip oyuncu bilgisayarlarına da göz atabilirsiniz.

Excalibur Ailesinin Azimli, Savaşçı ve Efsanevi Güçleriyle Tanışın

1991’den bu yana hayatınızdaki yerini sürdürmeye devam eden Casper trendleri takip etmeye devam ediyor ve oyun sektörünü de es geçmiyor. Casper, Excalibur ailesini tam da bu amaç için dünyaya getirdi. Excalibur oyun bilgisayarı Azimli, Savaşçı ve Efsanevi olmak üzere 3 farklı modeliyle karşınıza çıkıyor. Hem laptop hem masaüstü seçenekleri mevcut olan bu modeller de oyun oynayanlar için her şey düşünülmüş. Özellikle laptoplarında dahi bulunan 4K görüntü kalitesiyle pürüzsüz bir görünüm ve nefes kesici detaylarla oyu oynamak artık çok daha kaliteli. Parlamayı önleyen Anti-Glare teknolojisi ekrana gelen bütün ışıkları absorbe eder ve yansıtmaz. 3840×2160 çözünürlüğü bulunan Azimli modelinde oyun oynarken her şey çok daha net. Savaşçı ve Efsanevi modellerinde ise 1920×1080 piksellik çözünürlük tercih edilmiş. Oyun bilgisayarlarının vazgeçilmezi renkli klavyeler elbette Excalibur oyun bilgisayarlarında da mevcut. Touchpad, klavye ve güç tuşunun renklerini yaklaşık 65 bin farklı renk ve 6 farklı mod arasından seçerek eşsiz ve özgün bir klavyeye sahip olabilirsiniz. Modeline göre değişen 8. ve 9. nesil Intel Core i7 işlemci olarak tercih edilmiş. Excalibur oyun bilgisayarlarında 15.6 inçlik bir ekran boyutu tercih etmiş. Ağırlıkları 2.1 ile 2.8 kg arasında değişen oyuncu laptoplarına karşın masaüstü için bu ağırlık 16 kg’ye kadar çıkıyor. Masaüstü modellerindeki kasalarda kullanılan transparan kasalar ve iç tasarımındaki farklı renk seçenekleriyle de adeta bir görsel şölen meydana getiren Excalibur her bütçeye ve isteğe göre özellikleriyle birçok farklı seçenek ve modelleriyle sizleri bekliyor.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı